Dnia 12.09.2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Rudnikach odbędzie się zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.
Dnia 12.09.2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Rudnikach odbędzie się zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.
W piątek, 1 września 2017 roku Poczet Sztandarowy: Aleksandra Rainka, Zuzanna Dembińska, Wojciech Stefański pod opieką pani Danuty Lisickiej – Obst oraz pani Maria Fabijańska i pani Aldona Kucińska wzięli udział w obchodach 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Opalenicy na Placu Piłsudskiego. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, nastąpiła uroczysta zmiana warty, po której z kolei przemówienie swoje wygłosił burmistrz Opalenicy - Tomasz Szulc. Po przemówieniu burmistrza nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem.
Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Już 4.09.2017 r. o godzinie 8:30 spotkamy się w rudnickiej szkole. Odwóz około godziny 9:30.
Msza na rozpoczęcie roku odbędzie się we wtorek o godz. 8:30 w kaplicy. Autobusy kursują jak zwykle . Przedszkole pracuje od 7-15.
Dnia 29 sierpnia 2017 roku (wtorek) organizowana jest wycieczka ze świetlicy środowiskowej do Poznania do Multikina Stary Browar na film pt. „Gang Wiewióra 2”, spacer na Stary Rynek, Plac Wolności, Mc’Donalds. Wycieczka odbędzie się pociągiem PKP. Koszt wycieczki 33 zł (bilet PKP około 14zł, kino 19zł). Zbiórka na dworcu PKP o godzinie 9,15. Przyjazd do Opalenicy o godzinie 17,22.
Zgody są w sekretariacie szkoły w piątek i poniedziałek.
OBOWIĄZKOWO LEGITYMACJĘ, ZGODĘ I PIENIĄDZE PROSZĘ DOSTARCZYĆ DO PONIEDZIAŁKU 28 CZERWCA 2017 ROKU DO GODZINY 12,00
Danuta Lisicka- Obst
Informuję, że WSZYSCY uczniowie mają zapewnione bezpłatne podręczniki i 4 ćwiczenia. Należy kupić, bądź odkupić podręcznik i ćwiczenia do religii. Na temat ćwiczeń do pozostałych przedmiotów przekażemy informację we wrześniu.
Dnia 8 sierpnia 2017 roku (wtorek) jest zorganizowany wyjazd dla dzieci ze ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ nad jezioro do Konina. Wyjazd o godzinie 8,20 z Rudnik spod szkoły a powrót około godziny 16,00. Opiekę nad dziećmi sprawować będzie pani Iwona Tadyszak.
Miło nam poinformować, iż w ogólnopolskim konkursie Pokażcie nam swoją małą Alma Mater III Edycja, organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach, zajęli III miejsce.
Nagroda , 6 dniowy (5 noclegów) pobyt w samym centrum Zakopanego w Hotelu PRL w roku szkolnym 2017/2018 w wyznaczonym przez Fundację terminie (wrzesień, październik, listopad, grudzień 2017)
dofinansowany w 20% przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom.
Liczba uczniów: 13+2 (opiekunów gratis)
Termin wycieczki: 12-17.09.2017r.
Koszt pobytu 85zł x 5 (noclegów) = 425 zł/osoby
Dwie osoby chętne na wyjazd, dzwonić, pisać
Dojazd do Zakopanego we własnym zakresie i na koszt własny uczestników.
Dnia 22 czerwca 2017 roku grupa 35 uczniów z klas I-III i VI pod opieką Pań: Lilianny Mortki, Marii Fabijańskiej i Danuty Lisickiej- Obst wyjechała na wycieczkę, która zaczęła się zwiedzaniem zamku w Kórniku- zabytkowej rezydencji historycznej rodu Górków i Działyńskich- z panią przewodnik. Dzieci obejrzały zbiory przyrodnicze, etnograficzne, galerię portretów, zabytkowe meble. Poznały historię rodu Działyńskich. Następnie przejechaliśmy do Rogalina do pałacu Raczyńskich. Tam był spacer po ogrodzie francuskim oraz parku w stylu angielskim ze słynnymi dębami Rogalińskimi: Lech, Czech i Rus. Po atrakcjach Rogalina przyszedł czas na Puszczykowo i Muzeum Arkadego Fidlera- podróżnika i pisarza. Do najciekawszych eksponatów należą maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów, łuki i dmuchawki, motyle tropikalne, pająki, krokodyle, kajmany, skorpiony, piranie (żywe), a także kolekcja książek Arkadego Fiedlera - 32 tytuły w 23 językach. Interesujące są stare zdjęcia z różnych stron świata. Integralną częścią ekspozycji jest Ogród Tolerancji (wokół willi), w którym zgromadzono modele różnego rodzaju rzeźb i obiektów ważnych dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy na Stary Rynek do Poznania a pani przewodnik ciekawie opowiadała o zabytkach znajdujących się na nim. Zadowoleni wróciliśmy do domu.
Msza na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 21.06.2017 r. o godz. 8:30 w kaplicy w Rudnikach. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piatek 23.06.2017 r. o godz. 8:30. Odwóż około godziny 9:30
Uczniowie z klas I-III w czerwcu pod kierunkiem Pani Danuty Lisickiej – Obst i Marii Fabijańskiej uczestniczyli w zajęciach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Omówiony został łańcuch przeżycia. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające łańcuch przeżycia. Oglądały film rysunkowy „Doktor Kręciołek” a także pracowały z podręcznikiem – każde dziecko zapoznawało się wcześniej w czasie zajęć z kolejnymi stronami książki „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”. Dzieci ćwiczyły cały schemat podstawowych czynności ratujących życie- cały schemat. Zajęcia utrwalające cały schemat uczniowie z klasy III pokazali uczniom z klasy I zapraszając ich na zajęcia. Dzieci są dumne z nabytych umiejętności ratowania życia i chętnie pokazują je innym.
Dnia 12 czerwca 2017 roku w naszej szkole było święto najukochańszych osób "mam" czyli "Dzień Matki". Z tej okazji dzieci z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami: Marią Fabijańską, Lilianną Mortką, Danutą Lisicką- Obst zaprosiły mamy do szkoły, aby obejrzały przygotowany przez nas program artystyczny pod tytułem „Wiersze dla Mamy” a także inscenizację o zdrowiu. Następnie dzieci z wychowawczyniami poszły na plac zabaw a mamusie przy kawce i ciastkach miło spędziły czas na rozmowach.
Już po raz 25 szkoła w Rudnikach była organizatorem rajdu ,,Śladami Niegolewskich". Do rudnickiej szkoły przybyli turyści z Michorzewa i Wojnowic.Łącznie na metę dotarło 250 dzieci. Uczniowie szkoły w Rudnikach odwiedzili w tym dniu Niegolewo. Na mecie na uczestników rajdu czekało wiele konkurencji sportowych , konkurs plastyczny na ,,Pocztowkę z Rudnik' oraz konkurs wiedzy o patronach szkoły- Andrzeju i Władysławie Niegolewskich. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek oraz mógł posilić się kiełbaską z grila i lodami .Szczególnie dzieciom smakowały grzanki , które podarowała nam rodzima firma Rudopal. Zwyciężcy poszczególnych konkurencji otrzymali cenne nagrody, które ufundowali sponsorzy- przyjaciele szkoły oraz Burmistrz Opalenicy.
Kat. Chłopców
Miejsce I – Wiktor Owczarzak SP Wojnowice
Miejsce II - Mikołaj Jackowiak SP Rudniki
Miejsce III – Sławosz Gajewski SP Wojnowice
Kat. Dziewcząt
Miejsce I – Wiktoria Płóciennik SP Wojnowice
Miejsce II – Agnieszka Bartczak SP Wojnowice
Miejsce III – Wiktoria Nowak SP Wojnowice
Kat. Chłopców
Miejsce I - Jakub Woźny SP Michorzewo
Miejsce II – Emil Łęszczak SP Michorzewo
Miejsce III – Miłosz Juskowiak SP Wojnowice
Kat. Dziewcząt
Miejsce I – Agnieszka Bartczak SP Wojnowice
Miejsce II – Sandra Michalska SP Michorzewo
Miejsce III – Aleksandra Rainka SP Rudniki
Kat. Chłopców
Miejsce I – Miłosz Juskowiak
KONKURENCJE SPORTOWE DLA KLAS I – III
Kat. Chłopców
Miejsce I - Nikodem Bręk SP Wojnowice
Miejsce II – Filip Słaby SP Wojnowice
Miejsce III – Maciej Kluczyński SP Rudniki
Kat. Dziewcząt
Miejsce I - Magdalena Kańdulska SP Rudniki
Miejsce II – Roksana Jujka SP Wojnowice
Miejsce III – Weronika Ranke SP Rudniki
Kat. Chłopców
Miejsce I – Ksawier Tomala SP Rudniki
Miejsce II - Patryk Kucharski SP Rudniki
Miejsce III - Hubert Marcinkowski SP Wojnowice
Kat. Dziewcząt
Miejsce I – Agata Leśniak SP Rudniki
Miejsce II – Aleksandra Kraczuk SP Wojnowice
Miejsce III – Oliwia Kokot SP Wojnowice
Kat. Dziewcząt
Miejsce I – Emilia Olech SP Wojnowice
Miejsce II – Zuzia Szała SP Wojnowice
Małgorzata Adamczak SP Rudniki
Dnia 8 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie biblioteczne w ramach akcji „Tydzień czytania” w parku na ławeczkach w otoczeniu zieleni przy bibliotece. Pani Olga Kachel przedszkolakom czytała książkę Elizy Piotrowskiej „ Tupcio- Chrupcio- żegnaj pieluszko” a uczniom klas I-III książkę Magadaleny Grucy „ Nie wszystko mogę mieć- dobre zachowanie". Uczniowie przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy „Rzepka”.
We wtorek 6 czerwca 2017 roku odbyło się kolejne edukacyjne spotkanie ze sztuką – Świat Sztuki pt. „Taniec współczesny i plastyka, co do tańca przenika”. Świat sztuki to również świat tańca. Braliśmy udział w wyjątkowym spotkaniu z tańcem współczesnym. Prezenterka podkreśliła, że jednym popularnych aktualnie nurtów tanecznych jest taniec z wykorzystaniem rozmaitych tworzyw. Z naszymi gośćmi zatańczyli również papier, folia, giętkie powierzchnie lustrzane, które wprawione w ruch tworzyły niecodzienne taneczne widowisko. Na zakończenie wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim bardzo podobał się występ.
Dnia 6 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie z Panem Policjantem, który miał pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem w kasku na głowie, o niebezpieczeństwie w czasie wypalania traw i palenia ognisk a także kąpielach w miejscach dozwolonych. Na zakończenie spotkania życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji.
W sobotę 10 czerwca 2017 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej i klasy 3 wyjechali pod opieką pani Danuty Lisickiej – Obst do Poznania pociągiem. Dzieci obejrzały film pt. „Smerfy- poszukiwacze zaginionej wioski” w Multikinie w Starym Browarze. W nowym, w pełni animowanym filmie dzieci poznały losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyli w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu.
Po seansie poszliśmy na Stary Rynek, gdzie braliśmy udział w atrakcjach Jarmarku Świętojańskiego. Obejrzeliśmy wioskę średniowieczną, były pokazy walk wojów, pokaz rzemiosła dawnego- kowalstwo oraz spotkanie z poznańskimi koziołkami. W licznych kramach każdy mógł kupić przeróżne pamiątki. Następnie spacerkiem poszliśmy do Mc’Donalds. W drodze powrotnej na poznański dworzec byliśmy przy Fontannie Wolności, pod poznańską operą a także przy Pomniku Ofiar Czerwca 1956 roku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
31 maja 2017 roku tradycyjnie już do Szkoły Podstawowej w Rudnikach przybyli uczniowie z 4 szkół podstawowych z gminy Opalenica wraz ze swoimi opiekunami, aby stoczyć zażarty bój z zasadami ortografii języka polskiego. Na wielu twarzach widać było lekkie zaniepokojenie, niektórzy jeszcze nerwowo powtarzali najważniejsze zasady interpunkcyjne czy przypominali sobie najtrudniejsze wyjątki ortograficzne. 14 uczestników zdecydowało się zmierzyć z dyktandem "Czar mazurskich wspomnień' walcząc o dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Nad całością czuwały pani dyrektor Lilianna Mortka i pani Aldona Kucińska - nauczyciel języka polskiego. Podobnie jak w minionych edycjach konkursu członkami komisji byli nauczyciele, którzy przybyli razem z uczniami. Wszyscy zgodnie przyznali, że poziom konkursu był wyrównany, a poprzeczkę przed reprezentantami szkół podstawowych postawiono bardzo wysoko.
Ostatecznie najlepsi okazali się:
w kategorii klas IV – Kinga Knych – I miejsce
Marcjanna Dembińska – II miejsce
Nel Kaczmarek – III miejsce
w kategorii klas V – Julia Wolna – I miejsce
Marta Matusiewicz-Koza – II miejsce
Julia Borowczyk – III miejsce
w kategorii klas VI – Aleksandra Rainka – I miejsce
Marianna Popiół – II miejsce
Emilia Adamczak – III miejsce
III Gminny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią na Ty" zorganizowany został pod honorowym patronatem Burmistrza Opalenicy. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
W środę, 30 maja 2017 roku na Osiedlu Centrum w Opalenicy już po raz XXV odbyły się Biegi Osiedlowe organizowane z okazji Dnia Dziecka oraz ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W tym roku szkolnym biegi odbyły się w maju, ponieważ złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać zawodów w październiku. Z naszej szkoły najlepszymi okazali się:
Ksawier Tomala z klasy 3- zajął IV miejsce
Zofia Kałek z klasy 5– zajęła V miejsce
Filip Buda z klasy 5- zajął V miejsce
GRATULACJE
Wakacje z Bogiem- organizowane przez parafię Buk
Koszt 400 zł.
Poniedziałek- 26.06.
6:20- wyjazd z Buku
13:00- Krzeszków – msza św, zwiedzanie z przewodnikiem
18:00- Przesieka- zakwaterowanie
20:00- spacer nad wodospad w Przesiece
27.06- wtorek
Karpacz- wjazd na Kopę, Śnieżka, Świątynia Wang
28.06. środa -śladami polskiej komedii
- Zamek Czocha
- Muzeum Kargula i Pawlaka
29.06.- czwartek
Kowary- sztolnie- zwiedzanie z przewodnikiem
Park Miniatur
30.06- piątek
Szklarska Poręba
Szczegółowe informacje pod nr. tel. 509841848- Pani Anna Zawieja
Powered by aSc EduPage