• DZIEŃ MATKI W KLASIE PIERWSZEJ I DRUGIEJ

          • Dnia 23 maja 2016 roku  w naszej szkole było święto najukochańszych osób "mam" czyli "Dzień Matki". Z tej okazji dzieci z klasy pierwszej i drugiej wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły mamy do szkoły, aby obejrzały przygotowany przez nas program artystyczny pod tytułem „Dla mojej kochanej Mamusi”. Następnie dzieci zaśpiewały swoim mamom „Sto lat” i wręczyły laurki. Oprócz montażu słowno –muzycznego mamusie wraz ze swoimi dziećmi brały udział w konkursach: „Rozpoznawanie portretu mamy”,  „Rozpoznawanie przez mamy po dotyku swojego dziecka”, „Piramida” – rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole „mama – dziecko”, „Konkurs lotniczy”, „Czy znam swoje dziecko?”. Każda mama otrzymała dyplom „Super Mamy”. Przy kawce i deserze czas miło płynął.

          • ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA- UDZIAŁ W WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH NA UAM NA WYDZIALE NAUK POLITYCZNYCH I DZIENNIKARSKICH

          • W piątek 20 maja 2016 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej mogły uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.  Przywitała nas tam a zarazem głównym koordynatorem na wydziale była dr Dominika Narożna, która jest adiunktem na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a zarazem Rzecznikiem Prasowym uczelni i kieruje Biurem Prasowym. Dzieci zapoznawały się ze specyfiką pracy dziennikarzy i poznawały funkcjonowanie redakcji: telewizyjnej, radiowej, tworzyły przy pomocy profesjonalistów własne informacje prasowe, stand up’ów, newsów telewizyjnych. Te kreatywne warsztaty   pozwoliły na poznanie pracy dziennikarskiej, tworzenia programów w reżyserce,  obycia przed kamerą, tworzenie profesjonalnych zdjęć.  Prowadzący przybliżyli dzieciom tematykę filmu, oraz podpowiadali jak unikać pułapek, które czyhają podczas pracy na młodego dziennikarza. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy radiowców i dziennikarzy telewizyjnych w profesjonalnie urządzonych studiach: radiowym i telewizyjnym.

          • WARSZTATY NA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ - UCZYMY SIĘ SŁUCHAĆ SIEBIE NAWZAJEM

          • W poniedziałek 16 maja 2016 roku odbyły się w ramach świetlicy środowiskowej warsztaty z panią Walentyną Śniegurską na temat „Uczymy się słuchać siebie nawzajem”. Pani Walentyna mówiła, że słuchanie jest ważną częścią zarówno życia w harmonii z innymi, jak i rozumienia samego siebie. Jest to też jedna z umiejętności, która doskonali się, kiedy ćwiczymy uważność i świadomość. Stajemy się coraz bardziej świadomi i umiemy słuchać pełniej i uważniej, i dosłownie słyszymy i rozumiemy więcej. I oczywiście uczymy się, jak słuchać świata, zamiast tylko odpowiadać na to, co do nas mówi, i zyskujemy większą mądrość i zrozumienie. Kiedy dyskutujemy, wdajemy się w konflikty, ale kiedy słuchamy, zdobywamy mądrość. Na zakończenie dzieci mogły wyrazić się za pomocą ekspresji malarskiej i pod okiem pani Walentyny wykonać piękne prace kwitnącego sadu.

          • SPOTKANIE BIBLOTECZNE- ŚWIĘTO KSIĄŻKI

          • Dnia 11 maja 2016 roku odbyło się spotkanie biblioteczne  dla uczniów klas I-III. Tematem było święto książki, znane jaki Dni Oświaty, Książki i Prasy a dzień 8 maja był Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Dzieci wysłuchały ciekawostek o książkach, wzięły udział w quizie ze znajomości tytułów książek. Następnie wykonywały ilustracje do znanych i lubianych bajek. Na zakończenie każdy mógł wypożyczyć dla siebie książkę. Były też tradycyjnie słodkie upominki.

          • DRZWI OTWARTE

          • DNIA 19.05.2016 R. OD GODZ.17:00 DO 18:30 ZAPRASZAMY RODZICÓW NA INDYWIDUALNE KONSULTACJE  Z NAUCZYCIELAMI.

          • LAPBOOKOWY ZAWRÓT GŁOWY

          • Przez ponad 3 miesiące pracowaliśmy nad lapbookami. Chciałam aby lapbook łączył różne rodzaje edukacji, nie tylko przyrodniczą. Pierwszy lapbook ma tytuł „Rok”- znajdują się w nim nazwy miesięcy i charakterystyczne elementy dla każdego miesiąca, znaki rzymskie, pory roku z datami i charakterystyką, przysłowia na każdy miesiąc i zagadki. Drugi lappbok wykonany przez moich uczniów z II klasy to „Rzeczownik”- jest to świetny pomysł prezentacji materiałów wykonanych na dany temat. Ponieważ lapbook ma w sobie coś z pamiętnika, do którego dzieci tak chętnie zaglądają, wiec mam nadzieję, ze zapamiętają co to jest rzeczownik, na jakie pytania odpowiada, co oznacza, rozpozna jego liczbę i rodzaje. Będzie to pomoc dla ucznia aż do klasy VI, którą będzie mógł sobie rozbudowywać.

          • DOŚWIADCZENIE W II KLASIE

          • Kilkanaście dni temu założyliśmy w II klasie hodowlę cebuli. Uczniowie codziennie obserwowali wzrost roślin, dbali o nie a także porównywali je. Doświadczenie to rozwija wśród uczniów aktywne uczestnictwo w poznawaniu przyrody poprzez obserwacje, opisywanie porównawcze obiektów, badanie i eksperymentowanie. Nauczyło również dzieci planowania czynności i dokonywania podziału pracy.

          • SZTUKOTEKA- ZDARTA PŁYTA

          • Dnia 6 maja 2016 roku odbyło się spotkanie w Klubie Małego Muzyka pt. „Zdarta płyta”. Gościliśmy w szkole rapera i didżeja. Poznaliśmy słowa: gramofon, płyta winylowa i co to jest skreczowanie. A na zakończenie raper Karol Adamek pokazał na czym polega freestyle i ułożył szybko rymowankę do podanych przez dzieci słów.

          • OBCHODY 225 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • Dnia 3 maja 2016 roku Poczet Sztandarowy- Marcjanna Nowak, Nikola Bochniak i Wiktor Stefański pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział obchodach 225 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one o 11.30  mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Józefa w Opalenicy. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz w okolice gimnazjum, pod Opalenicką Ścianę Pamięci, gdzie nastąpiło poświęcenie krzyża. Ten symbol religijny powstał na początku marca. Jest elementem wieńczącym inicjatywę stworzenia miejsca uczczenia pamięci lokalnych bohaterów. Po poświęceniu krzyża nastąpił dalszy marsz na plac Piłsudskiego w Opalenicy. Odbył się tam okolicznościowy apel i zostały złożone wiązanki pod pomnikiem. Nasza szkołę reprezentowały: Pani dyrektor szkoły Lilianna Mortka, Danuta Lisicka- Obst i Aldona Kucińska.

          • II TURNIEJ ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH W PIŁKĘ NOŻNĄ

          • W sobotę 30 kwietnia 2016 roku odbył się II Turniej Świetlic Środowiskowych w piłkę nożna na boisku „Orlika” w Opalenicy. Otwarcia turnieju dokonał  Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. Rozegrano 9 dwudziestominutowych meczów, podczas których na boisku było dużo zabawy. Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek : ciepłe kiełbaski z bułką, napoje oraz batoniki.
            Zwyciężyła drużyna ze świetlicy w Rudnikach, 2 miejsce - Wojnowice, 3 miejsce – Dakowy Mokre, 4 miejsce połączone świetlice z Opalenicy z Jastrzębnik. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami oraz upominkami z Urzędu Miejskiego w Opalenicy.
             

        • SUKCES RUDNICKICH MATEMATYKÓW
          • SUKCES RUDNICKICH MATEMATYKÓW

          • http://www.gim-nt.com/index.php?nr=103

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Zespół uczniów klasy VI w skladzie : Urszula Dziamska, Antoni  Ceyba i Joanna Leśniak w dniu 28.04.2016 r. wzięli udział w XI Powiatowym Turnieju Matematycznym Szkół Podstawowych,, Piramida 2016” organizowanym przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu i zajęli III miejsce. Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielce Pani Paulinie Libudzie. 

          • XVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „ PDRÓŻE MAŁE I DUŻE”

          • Dnia 28.04.2016 r. o godz. 9:00 odbył się w Szkole Podstawowej w Rudnikach XVIII Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem ,,PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” pod patronatem Burmistrza Opalenicy. Na scenie wystąpili uczniowie z Opalenicy, Kopanek, Dakowych Mokrych, Wojnowic, Porażyna i Rudnik. Uczniowie prezentowali wiersze związane z podróżą między innymi takie jak: „Siedmiomilowe Buty”, „Podróżować”, „Kura”, „Bąk”, „Stonoga”, „Szły raz myszy”, „Bilet”, „Podróże myszek”, Łoś”, Sójka” itp. Komisja składająca się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategorii. Klasa pierwsza-  I miejsce-  Wojciech Kawecki SP Opalenica, II miejsce- Maja Dominiak SP Rudniki, III miejsce-Julia Wilczek SP Dakowy Mokre. W kategorii klas drugich- I miejsce- Amelia Nowak SP Opalenica, II miejsce- Kajetan Ciechański SP Opalenica, III miejsce- Jadwiga Marcinkowska SP Wojnowice. W kategorii klas III- I miejsce- Katarzyna Jankowska SP Opalenica,  II miejsce- Katarzyna Perz SP Rudniki, III miejsce- Nel Kaczmarek SP Porażyn. W czasie obrad jury dla uczestników i gości  panie z obsługi szkoły przygotowały herbatkę i drożdżówki.  Wszyscy  otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Burmistrza Opalenicy, które wręczyła uczestnikom w imieniu Burmistrza pani Lilianna Mortka- dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach.

          • PROJEKT- "WIEM CO ROBIĆ BY BYĆ ZDROWYM"

          • W poniedziałek 25 kwietnia 2016 roku został podsumowany projekt z cyklu „Kwiecień miesiącem zdrowia” pt. „WIEM CO ROBIĆ BY BYĆ ZDROWYM”.  Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

            W czasie trwania tego projektu uczniowie zdobywali umiejętności i wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Wykonywali plakaty, przygotowywali inscenizację z zakresu profilaktyki zdrowia, układali przepisy kulinarne z uwzględnieniem diety owocowo- warzywnej. Uczniowie od samego rana przygotowywali potrawy według przepisów a później odbyła się ich degustacja. Odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu:

             I miejsce zajęła klasa IV,

            II miejsce- klasa VI,

            III miejsce klasa V.

            Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie dnia odbył się turniej sprawnościowy, ponieważ ważne  jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

             

          • DOŚWIADCZENIE PRZYRODNICZE W KLASIE II

          • Po wycieczce do ogrodu uczniowie klasy II postanowili założyć „ogródek” w klasie. Następnego dnia każdy przyniósł cebulę. Najpierw z zapałem przygotowały swoje miejsca pracy, ziemię i sadzonki cebuli. Każdy uczeń z wielkim zaangażowaniem sadził swoje cebulki, podlewał i oznaczył karteczką ze swoim imieniem. Dzieci przypomniały co jest potrzebne do ich prawidłowego wzrostu. Teraz systematycznie podlewają sadzonki i każdego dnia obserwują i notują interesujące zmiany  w naszej szklarni.

          • KLASA II NA WYCIECZCE W OGRODZIE

          • Uczniowie z klasy II temat zajęć „Wiosenne prace w ogrodzie” zrealizowali w szeroko pojętym środowisku. Wybraliśmy się na wycieczkę do ogrodu do Pani Basi, ponieważ twierdzę, że szczególnie efektywne w tym zakresie zajęcia terenowe stwarzają okazję percepcji zagadnień w drodze bezpośredniej obserwacji zjawisk, okazów i procesów przyrodniczych. Uczniowie rozpoznawali rośliny i zwierzę wiosną w ogrodzie, prowadzili ukierunkowaną obserwację, poszukiwali, odkrywali i wyjaśniali. Właścicielka ogrodu wyjaśniła jakie prace należy przeprowadzać wiosną w ogrodzie. Dziękując za  spotkanie dzieci  wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę.

          • LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK 2016/2017

          • PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ

            dnia 22.04.2016r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej w składzie:

            • Paulina Libuda –przewodnicząca komisji
            • Aldona Kucińska  – członek komisji
            • Danuta Lisicka Obst – członek komisji

            dotyczącej przyjęcia dzieci do oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach .

            Po zebraniu oświadczenia woli od rodziców do oddziałów przedszkolnych przyjęto następujące dzieci.

            • Lista dzieci przyjętych  do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016 /2017
            • Maria Bełdo
            • Alan Nowicki
            • Joanna Buda
            • Mateusz Kowalski
            • Jakub Jastrzębski
            • Julia Araszkiewicz
            • Jakub Kaczmarek
            • Rozalia Zgorzeliska
            • Jan Talarowski
            • Antonina Jankowska
            • Nicol Roszkowska
            • Seweryn Tomala
            • Barbara Nowakowska
            • Miłosz Wieczorek
            • Antoni Kucz
            • Alan Dziurzyński
            • Maja Jankowska
            • Zofia Lemańska
            • Oskar Różalski
            • Filip Hawryluk
            • Maria Stankowska
            • Marcel Kąkolewski
            • Kacper Poplewski
            • Marta Dominiak
            • Lena Dziamska
            • Aleksandra Buda
            • Stanisław Dembiński
            • Michał Piątyszek
            • Rozalia Pluskota
            • Alan Murawski
            • Franciszek Bendowski
            • Wiktoria Grupa
            • Oliwier Kąkolewski
            • Natan Gmerek
            • Jacek Bełdo
            • Ignacy Nowakowski
            • Oliwier Wojtala
            • Ksawery Karkowski
            • Aurelia Łączna
            • Jakub Koźliński
            • Wojciech Wyrwał
            • Lena Mikołajczak
            • Bartosz Adamczak
            • Laura Kaczmarek

             

             

             

            Komisja:

             

            Paulina Libuda – przewodnicząca            

            Aldona Kucińska   - członek                            

            Danuta Lisicka Obst - członek                               

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • XVIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM "PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

          • Dnia 20 kwietnia 2016 roku odbył się XVIII Szkolny Konkurs Recytatorski  klas I-III pod hasłem „Podróże małe i duże”. Komisja po wysłuchaniu wierszy mówionych przez uczniów przyznała następujące miejsca:

            W kategorii klas I

            I miejsce- Maja Dominiak

            II miejsce- Magdalena Kandulska

            III Miejsce- Kornelia Reczek

            W kategorii klas II

            I miejsce- Daria Kaczmarek

            II miejsce- Michalina Borowczak

            III Miejsce- Klaudia Gmerek

            W kategorii klas III

            I miejsce- Katarzyna Perz

            II miejsce- Marcjanna Dembińska

            III Miejsce- Aleksandra Gałęska

            Na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole 28 kwietnia 2016 roku  reprezentować będą: Maja Dominiak, Daria Kaczmarek, Katarzyna Perz. Życzymy im powodzenia!

          • „Dbamy o zęby” – spotkanie ze stomatologiem

          •     Wszystkie dzieci wiedzą jak dbać o zęby ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego  19 kwietnia 2016 r.  naszą szkołę odwiedził stomatolog Pan Rafał Radzewski . Tłumaczył on dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób  i ile czasu należy czyścić zęby. Uczniowie dowiedzieli się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale….. w jeden wybrany dzień w tygodniu. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Dowiedziały się, że jeść należy dużo twardych warzyw i owoców ponieważ korzystnie wpływają na nasze zęby.   Pan Dentysta przyniósł ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów-narzędzi używanych w gabinecie . Dzieci zapoznały się także z  rodzajami szczoteczek do zębów oraz dowiedziały się  kiedy należy je wymieniać. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z uczniów nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy  z  nagrodami i ćwiczenia praktyczne na dokładność mycia zębów, która sprawdzana była przez wypłukanie ust specjalnym płynem. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach
      • 61 44 74 240
        Sekretariat- 669500172
        Nauczyciele 669500293
      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach


        64-330 Opalenica Rudniki 87
        Poland
    • Logowanie