• Karta rowerowa

• Mimo deszczowej pogody uczniowie z klasy 4 przystąpił do praktycznego egzaminu na kartę rowerową dnia 14 czerwca 2024 roku. Gratulujemy zdanego ezgaminu !!!

• Absolutorium

• Dnia 11 czerwca 2024 roku uczniowie z  klasy 3 wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką- Obst wzięli udział w Absolutorium Kolorowego Uniwersytetu w Poznaniu w Auli UAM. Kolorowy Uniwersytet to inicjatywa popularyzująca naukę wśród uczniów szkół podstawowych.  Absolutorium to dla każdego wyjątkowa i uroczysta chwila. Absolutorium Kolorowego Uniwersytetu wyróżnia się nie tylko doniosłością, ale i swoim urokiem. W tym dniu najmłodsi studenci rozpoczęli wakacje.

• Kino Szkoła

• Dnia 11 czerwca 2014 roku dzieci z klasy 3 wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką- Obst wyjechali do kina do Buku na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu KinoSzkoła. Była najpierw pogadanka - "Bądź tolerancyjny i otwarty na innych" a później film pt. "Co w trawie gra". Nasze wyjazdy są możliwe dzięki uprzejmości Rodziców, dziś bardzo dziękuję Pani Magdalenie Dziamskiej.

• Erasmus

• Erasmus + to program Unii Europejskiej dla nauczycieli, który oferuje szeroki wachlarz projektów od treningów specjalistycznych po wizyty w szkołach. „Job shadowing” - obserwacja zajęć. W takim projekcie wzięli udział Alina Rogalska i Dariusz Rogalski w dniach 26.05.24 do 2.06.24. Przez tydzień byli obecni we włoskiej szkole w Geli na Sycylii, gdzie obserwowali zajęcia, życie szkoły, rozmawiali z uczniami, nauczycielami, wymieniali się doświadczeniami i poznawali sycylijską kulturę i zwyczaje. Dzięki programowi nauczyciele poszerzyli wiedzę i mieli możliwość porównania systemów oświaty Polski i Włoch.

• Spotkania biblioteczne

• Dnia 6 czerwca 2024 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie biblioteczne w Wiejskim Domu Kultury z Panem Stefanem Dziamskim na którym dzieci ze świetlicy wysłuchały zagadek o wakacjach i rysowały swoje wymarzone wakacje. Pan Stefan miał dla dzieci upominki.

Bardzo dziękujemy za te spotkania biblioteczne, które odbywały się dwa lub trzy razy w miesiącu i czekamy na kolejne w nowym roku szkolnym.

• Pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji

• Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie, w szczególny sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W związku z tym Pan Bartosz Dziamski strażak- ratownik OSP Rudniki przeprowadził wśród uczniów kl 1-3 pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas wakacji. Wspólnie przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Zwrócono dzieciom także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Powtórzono z dziećmi numery telefonów alarmowych.

• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

• Dnia 5 czerwca 2024 roku odbyły się zajęcia dla klas 1-3 z udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu "Ratujemy i uczymy ratować". Zajęcia przeprowadził Pan Bartosz Dziamski strażak-ratownik OSP Rudniki. Bardzo dziękujemy za cenne informacje i wskazówki.

• Wycieczka do Wrocławia

• Dnia 4 czerwca 2024 roku odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia. Wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Afrykarium oraz byliśmy „Detektywami historii” zwiedzając rynek w Wrocławiu.

• Dzień Rodziny w przedszkolu

• Dzień Rodziny to wyjątkowa okazja do celebrowania miłości, wsparcia i jedności wśród najbliższych. To czas, aby docenić naszych bliskich i podziękować im za ich wsparcie i miłość, która nas otacza każdego dnia. Wczorajszy dzień był pełen uśmiechu, radości, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu w gronie najbliższych.