W poniedziałek 26 marca 2018 roku klasy IV i VI wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Poznania. Po wyjściu z autobusu uczniowie zobaczyli historyczny balkon, z którego przemawiał Ignacy Paderewski dając znak do Powstania Wielkopolskiego. Później zwiedziliśmy Stary Rynek, obejrzeliśmy pałace i kamienice okalające swoimi fasadami ratusz, odwach i wagę miejską. Grupa zrobiła pamiątkową fotografię przy Bamberce objuczonej wiadrami wody. Punktualnie w południe podziwialiśmy koziołki, które ukazały się w całej krasie. Niektórych uczniów zainteresowała postać poznańskiego mimia, który we franciszkańskim habicie kłaniał się przechodnim. Po odwiedzeniu zabytkowej, poznańskiej fary- perły polskiego baroku- poszliśmy do kina na seans dla dzieci i młodzieży. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krotki posiłek koło portu lotniczego na Ławicy i wróciliśmy do Rudnik.
WYCIECZKA KLASY IV i VI DO POZNANIA
KOLOROWY UNIWERSYTET- FIZYCZNE POWITANIE WIOSNY
Dnia 22 marca 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej byli na zajęciach na Wydziale Fizyki w Audytorium Maximum, gdzie doświadczyli niesamowitych wrażeń i emocji. Na początku Maciej Michałek z SP 88 w bardzo profesjonalny sposób podzielił się wiedzą o efekcie Dopplera i jego zastosowaniach. Potem dr Iwona Iwaszkiewicz-Kostka wraz z zespołem Pracowni Popularyzacji Fizyki, przywitała ze studentami wiosnę fizycznymi eksperymentami, czyli było mnóstwo doświadczeń z napięciem, energią i światłem!
POWITANIE WIOSNY
W środę 21 marca 2018 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej im A.W. Niegolewskich w Rudnikach witała wiosnę w stylu „MAM TALENT”. Był to również dzień szalonych fryzur i makijażu. Od samego rana panowało ożywienie i podekscytowanie. Młodzież z klasy VII przygotowywała się do prowadzenia lekcji uczniowskich, które są już tradycją w naszej szkole. Uczniowie z klas V-VI robili ekologiczną Marzannę – kukłę symbolizującą zimę, a dzieci z przedszkola przystrajały gałązki, robiąc z nich stroiki na powitanie wiosny. Pozostali uczniowie z klas II-IV wykonywali wiosenne plakaty. Po tych przygotowaniach odbyły się ciekawe lekcje uczniowskie przeprowadzone pod bacznym okiem pedagogów. Następnie w wiosennym korowodzie przez wieś pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Naszą ekologiczną Marzannę „rozebraliśmy”, a wykorzystane do jej zrobienia tworzywa, uczniowie segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Kolejnym wydarzeniem były występy uczniów w programie wzorowanym na popularnym show pt. „Mam talent”. Tym razem do udziału zgłosiło się 16 uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty w układach tanecznych, gimnastycznych, śpiewie, grze na instrumencie, występach piłkarskich, układaniu kostki Rubika na czas, układaniu kubeczków i w pokazie karate. Sympatię publiczności zdobył genialny mózg, który obliczał szybciej niż kalkulator różne trudne działania matematyczne. Między występami odbywały się konkursy i uczniowie mogli się też popisać w rozwiązywaniu zagadek o wiośnie. Wszyscy uczestnicy programu „Mam talent” otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Tym radosnym akcentem powitaliśmy wiosnę. Cieszymy się, że nasza szkoła jest bogata w tyle niesamowitych osobliwości i talentów. Autorem i koordynatorem pierwszego dnia wiosny był pan Jakub Koszuta wraz z Samorządem Uczniowskim, którego jest opiekunem.
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, przyjęto do przedszkola w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, przyjęto do przedszkole w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- VICTORIA WICHNIAREK
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
KINOSZKOŁA - WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. PTYŚ I BILL"
Dnia 12 marca 2018 roku uczniowie klas II-III pod opieką Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz projekcji filmowej „Ptyś i Bill”. W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom treści i wartości związane z odpowiedzialnością za zwierzęta domowe, które zostały zawarte w pogadance przed projekcją i w filmie.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – OBRAZKI Z PRZESZŁOŚCI RUDNIK
Dnia 8 marca 2018 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Obrazki z przeszłości Rudnik w związku z 630 rocznicą pierwszej wzmianki historycznej o naszej miejscowości”. Uczniowie zapoznali się z postaciami wielkich Rudniczan:
-Bolesław Filipowski( 1884-1969) proboszcz w Wielichowie, honorowy radca duchowny
-Jan Nepomucen Bączkiewicz (1887-1978) długoletni prefekt poznańskich szkół średnich. Kanonik honorowy kapituły metropolitalnej w Poznaniu.
-Mikołaj Magnuszewicz (1812-1884) uczestnik Powstania Listopadowego, administrator poznańskiego Bazaru
-Ludwik Poznański (1913-1986) uczestnik bitwy nad Bzurą, obrońca Warszawy, Kawaler Krzyża Walecznych
-Stefan Zielewicz – uczestnik Powstania Wielkopolskiego, tworzył z Edmundem Klempczakiem Komapanię Opalenicką
Wysłuchanie poezji o Rudnikach Barbary Krysickiej ze zbioru pt. „Poza miastem”. Obejrzenie fotografii z przeszłości Rudnik i udział w konkursie o Rudnikach. Udział w warsztatach plastycznych pt. „Rudniki”. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek.
LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
.
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, w toku przeprowadzonej weryfikacji złożonych dokumentów, zakwalifikowano do przedszkola w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- VICTORIA WICHNIAREK
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
DO 16 MARCA 2018 R. RODZICE SKŁADAJĄ POTWIERDZENIE WOLI
SPOTKANIE Z IRENĄ KOŹMIŃSKĄ
16 marca o godz. 16:30 w auli kulturalno-rozrywkowej przy ul. Zamkowej 3a rozpocznie się spotkanie z prezes fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Temat wykładu: Czytanie jako sztuka przetrwania.
Będzie ono skierowane dla rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Prosiłbym o rozpromowanie tego wydarzenia w Państwa placówkach, a także serdecznie zapraszam na nie nauczycieli z instytucji, które są naszymi partnerami w projekcie "Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!"
FERIE W SZKOLE
Zajęcia na świetlicy środowiskowej w pierwszym tygodniu ferii codziennie od godziny 9,00 do 12,00. Tenis, gry planszowe, puzzle, zajęcia plastycznie. Zapraszam Danuta Lisicka- Obst
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – ZIMA WKOŁO - JEST WESOŁO
Dnia 8 lutego 2018 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Zima wkoło- jest wesoło”. Uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce zimowej. Brali udział w zabawach: „Prawda- Fałsz” oraz „Zimowe zabawy”- był to rodzaj pantomimy. Były też warsztaty plastyczne nt. „Uprawiamy sporty zimowe”. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
KOLOROWY UNIWERSYTET- PIANINO, SKOKI NARCIARSKIE I MNEMOTECHNIKA — BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA
Dnia 8 lutego 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Lilianny Mortki, Danuty Lisickiej- Obst i Katarzyny Borowczyk byli na zajęciach w Collegium Minus. Dr hab. Rafał Wójcik z Biblioteki Uniwersyteckiej przeniósł studentów w świat mnemotechniki — czym jest, skąd sie wzięła, na czym polega, dlaczego jest tak istotna w procesie przyswajania wiedzy. Były to również pierwsze zajęcia, na których wystąpili młodzi wykładowcy: Joanna Sikora, Gaja Michalska, Antonina Tatarynowicz (SP nr 2 Czarnków) opowiedziały o pianinie oraz z naszej szkoły Julka Borowczyk w profesjonalny sposób zaprezentowała temat dotyczący skoków narciarskich.
POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE
W czwartek, 8 lutego, Karol Piotrzkiewicz, kierownik biblioteki w CKiB w Opalenicy, przeprowadził dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram).
Już bardzo młodzi uczniowie posiadają konta na portalach społecznościowych i tym samym są bardzo dużą grupą internautów, zapominając jednocześnie, że to, co publikujemy w sieci, bardzo często przekłada się na to, jak nas odbierają inni. Podczas pogadanki podjęto tematykę wizerunku w sieci, omówiono, co zrobić, gdy ktoś bez naszej zgody publikuje nasze zdjęcie, poruszono kwestię złośliwych i krzywdzących komentarzy, a także wskazano, dlaczego nie warto mieć przesadnie dużej liczby znajomych na portalach społecznościowych.
DYSKOTEKA WALENTYNKOWO- KARNAWAŁOWA
Dnia 7 lutego 2018 roku w godzinach 1700 – 1900 odbyła się dyskoteka walentynkowo- karnawałowa dla klas II-VII. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. W tym roku po raz pierwszy uczniowie mogli bawić się z DJ, który poprzez muzykę zachęcał do zabawy i tańca. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.
HAPPENING- MUZYCZNA RADOŚĆ
W ramach projektu uczniowie klasy VII przygotowali happening pt:" Muzyczna radość". Zaakcentowali swoim strojem (wykorzystując szary papier) prezentowany tanecznie utwór od średniowiecza po współczesność. Całość koordynował nauczyciel plastyki Justyna Marcinkowska
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU
Harmonogram zajęć w ramach projektu
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
7:30- 8:30
j.angielski-
j.angielski matematyka
j.angielski terapia- autyzm
matematyka
j.rosyjski
15-16
j.niemiecki
terapia
logopedia
15-17
przyrodnicze
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY I
Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_klas_pierwszych.pdf
Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_przedszkoli.pdf
Dokumenty klasa I
Dokumenty- przedszkole
OSWIADCZENIE_O_SAMOTNYM_WYCHOWYWANIU_DZIECKA.doc
Oswiadczenie_o_zatrudnieniu__studiach_do_wniosku.doc
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_PRZEDSZKOLA(2).doc
SCOTTIE GO!
Dnia 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III gościli panią Aleksandrę Gurelian – Lossy na zaproszenie pani Danuty Lisickiej – Obst. Pani Aleksandra pokazała i wytłumaczyła jak można bawić się grą edukacyjną z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! Za pomocą kartonowych klocków uczniowie sterowali bohaterem gry- Scottiem- oraz wybranymi postaciami i obiektami w grze. Scottie Go jest grą edukacyjną która doskonali umiejętności analitycznego działania i logicznego myślenia, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwija intuicję algorytmiczną a także uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka.
CZYTAJ ! SŁUCHAJ ! OPOWIADAJ !
REGULAMIN_KONKURSU_NA_OPALENICKa_KSIaZECZKE_RODZINNa.docx
Rusza akcja: CZYTAJ! SŁUCHAJ! OPOWIADAJ!
Z końcem stycznia rusza oryginalna kampania promująca rodzinne czytanie, tworzenie historii oraz sztukę opowiadania, pod tytułem: CZYTAJ! SŁUCHAJ! OPOWIADAJ! Z FABUŁĄ PRZEZ ŻYCIE! Akcja jest skierowana do rodziców i opiekunów dzieci pomiędzy 3 a 9 rokiem życia, a także samych dzieci. Innymi słowy: pomiędzy lutym a czerwcem 2018 r. czeka sporo ciekawych wydarzeń.
Już na początku lutego zostanie ogłoszony konkurs na najlepszą książeczkę rodzinną. W każdej rodzinie można znaleźć jakąś intrygująca historię, którą warto zapisać oraz opatrzyć fotografiami lub ilustracjami. Można też pokusić się o stworzenie historii całkowicie fikcyjnej, której bohaterami będą członkowie rodziny. Jeśli macie ochotę na przelanie na papier swych rodzinnych opowieści, musicie wziąć udział w tym konkursie.
16 marca odbędzie się natomiast spotkanie z Ireną Koźmińska, prezes fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, skierowane dla rodziców oraz opiekunów i nauczycieli dzieci pomiędzy 3 a 9 rokiem życia. Już sam tytuł spotkania jest intrygujący: „Czytanie, jako sztuka przetrwania”.
W kwietniu planowane są warsztaty dla rodziców i opiekunów „I ty zostań opowiadaczem”, podczas których uczestnicy poznają tajniki opowiadania historii dzieciom, dowiedzą się, jak zaciekawić małych słuchaczy, a także sami stworzą własne opowiadanie. Rodzice, którzy wezmą udział w zajęciach, później będą mogli wykazać się swymi umiejętnościami podczas czerwcowego Tygodnia Czytania.
Maj przyniesie świetne spotkania z pisarzami dla dzieci. 10 maja odwiedzi nas Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, który jest autorem fantastycznych wierszy dla najmłodszych. Śmiało można powiedzieć, że jego dziełka to godni następcy kultowych dokonań Tuwima i Brzechwy. 7 maja zaś Przedszkole nr 1 i nr 2 w Opalenicy odwiedzi Zofia Stanecka, autorka książeczek o Basi, która przeprowadzi z maluchami warsztaty dotyczące książek i wspólnego czytania.
W czerwcu przeprowadzony zostanie Tydzień Czytania, podczas którego rodzice z gminy Opalenica będą czytać i opowiadać dzieciom przedszkolnym i wczesnoszkolnym najróżniejsze pasjonujące historie. Wtedy też wykażą się umiejętnościami, które nabyli w kwietniu podczas warsztatów „I ty zostań opowiadaczem”.
W czerwcu również podczas Pikniku na powitanie lata wręczymy oficjalnie nagrody dla laureatów na najlepszą książeczkę rodzinną. A dodajmy, że jedną z nagród za pierwsze miejsce będzie profesjonalne wydanie nagrodzonej pracy w unikatowym nakładzie 40 egzemplarzy.
Organizatorami akcji jest Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenica, natomiast partnerami są: Przedszkole nr 1 w Opalenicy, Przedszkole nr 2 w Opalenicy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojnowicach, Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach oraz Prywatne Przedszkole „Akademia Malucha” w Opalenicy. Do współpracy nad promocją projektu w gminie włączyły się również Szkoła Podstawowa w Porażynie oraz Dakowach Mokrych.
Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”.
RATUJEMY UCZYMY RATOWAĆ
Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” został przeprowadzony w pierwszym semestrze 2017/2018 roku w ilości 12 godzin w grudniu i styczniu w klasach II-III przez panią Danutę Lisicką -Obst i Marię Fabijańską
Tematyka zajęć w klasie II
- Bezpieczeństwo- 1 godzina
-Ocena przytomności i wzywanie pomocy- 1 godzina
- Resuscytacja krążeniowo- oddechowa- 2 godziny
- podstawowe czynności ratujące życie (cały schemat) – 4 godziny
Tematyka zajęć w klasie III
- podstawowe czynności ratujące życie (cały schemat) – 4 godziny
Archiwum Aktualności