Informujemy, ze w okresie przerwy świątecznej - czwartek, piątek , wtorek- szkoła pelni dyżur w godzinach od 8:30- 13:00.
Dyżur - przerwa świąteczna
WIOSNA W 3 KLASIE
Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się mnóstwo inspiracji na kreatywne prace twórcze uczniów. Tak powstały wiosenne kwiaty w klasie 3.
WYCIECZKA KLASY IV i VI DO POZNANIA
W poniedziałek 26 marca 2018 roku klasy IV i VI wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Poznania. Po wyjściu z autobusu uczniowie zobaczyli historyczny balkon, z którego przemawiał Ignacy Paderewski dając znak do Powstania Wielkopolskiego. Później zwiedziliśmy Stary Rynek, obejrzeliśmy pałace i kamienice okalające swoimi fasadami ratusz, odwach i wagę miejską. Grupa zrobiła pamiątkową fotografię przy Bamberce objuczonej wiadrami wody. Punktualnie w południe podziwialiśmy koziołki, które ukazały się w całej krasie. Niektórych uczniów zainteresowała postać poznańskiego mimia, który we franciszkańskim habicie kłaniał się przechodnim. Po odwiedzeniu zabytkowej, poznańskiej fary- perły polskiego baroku- poszliśmy do kina na seans dla dzieci i młodzieży. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krotki posiłek koło portu lotniczego na Ławicy i wróciliśmy do Rudnik.
KOLOROWY UNIWERSYTET- FIZYCZNE POWITANIE WIOSNY
Dnia 22 marca 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej byli na zajęciach na Wydziale Fizyki w Audytorium Maximum, gdzie doświadczyli niesamowitych wrażeń i emocji. Na początku Maciej Michałek z SP 88 w bardzo profesjonalny sposób podzielił się wiedzą o efekcie Dopplera i jego zastosowaniach. Potem dr Iwona Iwaszkiewicz-Kostka wraz z zespołem Pracowni Popularyzacji Fizyki, przywitała ze studentami wiosnę fizycznymi eksperymentami, czyli było mnóstwo doświadczeń z napięciem, energią i światłem!
POWITANIE WIOSNY
W środę 21 marca 2018 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej im A.W. Niegolewskich w Rudnikach witała wiosnę w stylu „MAM TALENT”. Był to również dzień szalonych fryzur i makijażu. Od samego rana panowało ożywienie i podekscytowanie. Młodzież z klasy VII przygotowywała się do prowadzenia lekcji uczniowskich, które są już tradycją w naszej szkole. Uczniowie z klas V-VI robili ekologiczną Marzannę – kukłę symbolizującą zimę, a dzieci z przedszkola przystrajały gałązki, robiąc z nich stroiki na powitanie wiosny. Pozostali uczniowie z klas II-IV wykonywali wiosenne plakaty. Po tych przygotowaniach odbyły się ciekawe lekcje uczniowskie przeprowadzone pod bacznym okiem pedagogów. Następnie w wiosennym korowodzie przez wieś pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Naszą ekologiczną Marzannę „rozebraliśmy”, a wykorzystane do jej zrobienia tworzywa, uczniowie segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Kolejnym wydarzeniem były występy uczniów w programie wzorowanym na popularnym show pt. „Mam talent”. Tym razem do udziału zgłosiło się 16 uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty w układach tanecznych, gimnastycznych, śpiewie, grze na instrumencie, występach piłkarskich, układaniu kostki Rubika na czas, układaniu kubeczków i w pokazie karate. Sympatię publiczności zdobył genialny mózg, który obliczał szybciej niż kalkulator różne trudne działania matematyczne. Między występami odbywały się konkursy i uczniowie mogli się też popisać w rozwiązywaniu zagadek o wiośnie. Wszyscy uczestnicy programu „Mam talent” otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Tym radosnym akcentem powitaliśmy wiosnę. Cieszymy się, że nasza szkoła jest bogata w tyle niesamowitych osobliwości i talentów. Autorem i koordynatorem pierwszego dnia wiosny był pan Jakub Koszuta wraz z Samorządem Uczniowskim, którego jest opiekunem.
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, przyjęto do przedszkola w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, przyjęto do przedszkole w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- VICTORIA WICHNIAREK
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
KINOSZKOŁA - WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. PTYŚ I BILL"
Dnia 12 marca 2018 roku uczniowie klas II-III pod opieką Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz projekcji filmowej „Ptyś i Bill”. W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom treści i wartości związane z odpowiedzialnością za zwierzęta domowe, które zostały zawarte w pogadance przed projekcją i w filmie.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – OBRAZKI Z PRZESZŁOŚCI RUDNIK
Dnia 8 marca 2018 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Obrazki z przeszłości Rudnik w związku z 630 rocznicą pierwszej wzmianki historycznej o naszej miejscowości”. Uczniowie zapoznali się z postaciami wielkich Rudniczan:
-Bolesław Filipowski( 1884-1969) proboszcz w Wielichowie, honorowy radca duchowny
-Jan Nepomucen Bączkiewicz (1887-1978) długoletni prefekt poznańskich szkół średnich. Kanonik honorowy kapituły metropolitalnej w Poznaniu.
-Mikołaj Magnuszewicz (1812-1884) uczestnik Powstania Listopadowego, administrator poznańskiego Bazaru
-Ludwik Poznański (1913-1986) uczestnik bitwy nad Bzurą, obrońca Warszawy, Kawaler Krzyża Walecznych
-Stefan Zielewicz – uczestnik Powstania Wielkopolskiego, tworzył z Edmundem Klempczakiem Komapanię Opalenicką
Wysłuchanie poezji o Rudnikach Barbary Krysickiej ze zbioru pt. „Poza miastem”. Obejrzenie fotografii z przeszłości Rudnik i udział w konkursie o Rudnikach. Udział w warsztatach plastycznych pt. „Rudniki”. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek.
LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA
Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
.
Decyzją Komisji Rekrutacyjnej, w toku przeprowadzonej weryfikacji złożonych dokumentów, zakwalifikowano do przedszkola w Rudnikach następujące dzieci:
- NADIA POPLEWSKA
- NIKOLA POPLEWSKA
- IGNACY RAINKA
- HENRYK ŁĄCZNY
- ALEKSANDRA MIRIAM GRABOWSKA
- ZUZANNA CIESIELSKA
- ALAN ROKUS
- VICTORIA WICHNIAREK
- JULIA MIKOŁAJCZAK
- WIKTOR TYKLEWICZ
DO 16 MARCA 2018 R. RODZICE SKŁADAJĄ POTWIERDZENIE WOLI
SPOTKANIE Z IRENĄ KOŹMIŃSKĄ
16 marca o godz. 16:30 w auli kulturalno-rozrywkowej przy ul. Zamkowej 3a rozpocznie się spotkanie z prezes fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Temat wykładu: Czytanie jako sztuka przetrwania.
Będzie ono skierowane dla rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Prosiłbym o rozpromowanie tego wydarzenia w Państwa placówkach, a także serdecznie zapraszam na nie nauczycieli z instytucji, które są naszymi partnerami w projekcie "Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!"
FERIE W SZKOLE
Zajęcia na świetlicy środowiskowej w pierwszym tygodniu ferii codziennie od godziny 9,00 do 12,00. Tenis, gry planszowe, puzzle, zajęcia plastycznie. Zapraszam Danuta Lisicka- Obst
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – ZIMA WKOŁO - JEST WESOŁO
Dnia 8 lutego 2018 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Zima wkoło- jest wesoło”. Uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce zimowej. Brali udział w zabawach: „Prawda- Fałsz” oraz „Zimowe zabawy”- był to rodzaj pantomimy. Były też warsztaty plastyczne nt. „Uprawiamy sporty zimowe”. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
KOLOROWY UNIWERSYTET- PIANINO, SKOKI NARCIARSKIE I MNEMOTECHNIKA — BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA
Dnia 8 lutego 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Lilianny Mortki, Danuty Lisickiej- Obst i Katarzyny Borowczyk byli na zajęciach w Collegium Minus. Dr hab. Rafał Wójcik z Biblioteki Uniwersyteckiej przeniósł studentów w świat mnemotechniki — czym jest, skąd sie wzięła, na czym polega, dlaczego jest tak istotna w procesie przyswajania wiedzy. Były to również pierwsze zajęcia, na których wystąpili młodzi wykładowcy: Joanna Sikora, Gaja Michalska, Antonina Tatarynowicz (SP nr 2 Czarnków) opowiedziały o pianinie oraz z naszej szkoły Julka Borowczyk w profesjonalny sposób zaprezentowała temat dotyczący skoków narciarskich.
POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE
W czwartek, 8 lutego, Karol Piotrzkiewicz, kierownik biblioteki w CKiB w Opalenicy, przeprowadził dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram).
Już bardzo młodzi uczniowie posiadają konta na portalach społecznościowych i tym samym są bardzo dużą grupą internautów, zapominając jednocześnie, że to, co publikujemy w sieci, bardzo często przekłada się na to, jak nas odbierają inni. Podczas pogadanki podjęto tematykę wizerunku w sieci, omówiono, co zrobić, gdy ktoś bez naszej zgody publikuje nasze zdjęcie, poruszono kwestię złośliwych i krzywdzących komentarzy, a także wskazano, dlaczego nie warto mieć przesadnie dużej liczby znajomych na portalach społecznościowych.
DYSKOTEKA WALENTYNKOWO- KARNAWAŁOWA
Dnia 7 lutego 2018 roku w godzinach 1700 – 1900 odbyła się dyskoteka walentynkowo- karnawałowa dla klas II-VII. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. W tym roku po raz pierwszy uczniowie mogli bawić się z DJ, który poprzez muzykę zachęcał do zabawy i tańca. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.
HAPPENING- MUZYCZNA RADOŚĆ
W ramach projektu uczniowie klasy VII przygotowali happening pt:" Muzyczna radość". Zaakcentowali swoim strojem (wykorzystując szary papier) prezentowany tanecznie utwór od średniowiecza po współczesność. Całość koordynował nauczyciel plastyki Justyna Marcinkowska
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU
Harmonogram zajęć w ramach projektu
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
7:30- 8:30
j.angielski-
j.angielski matematyka
j.angielski terapia- autyzm
matematyka
j.rosyjski
15-16
j.niemiecki
terapia
logopedia
15-17
przyrodnicze
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY I
Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_klas_pierwszych.pdf
Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_przedszkoli.pdf
Dokumenty klasa I
Dokumenty- przedszkole
OSWIADCZENIE_O_SAMOTNYM_WYCHOWYWANIU_DZIECKA.doc
Oswiadczenie_o_zatrudnieniu__studiach_do_wniosku.doc
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_PRZEDSZKOLA(2).doc
SCOTTIE GO!
Dnia 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III gościli panią Aleksandrę Gurelian – Lossy na zaproszenie pani Danuty Lisickiej – Obst. Pani Aleksandra pokazała i wytłumaczyła jak można bawić się grą edukacyjną z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! Za pomocą kartonowych klocków uczniowie sterowali bohaterem gry- Scottiem- oraz wybranymi postaciami i obiektami w grze. Scottie Go jest grą edukacyjną która doskonali umiejętności analitycznego działania i logicznego myślenia, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwija intuicję algorytmiczną a także uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie