• KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018

          •  W piątek, 5 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział wspólnie z kolegami i koleżankami z Wojnowic w projekcie „Koleje Wolności 1918-2018 – Podróże szlakami Powstania Wielkopolskiego”.

            W czasie podróży retro pociągiem na trasie Opalenica-Zbąszyń mieliśmy okazję wysłuchać krótkiego wykładu Pana Łukasza Gładysiaka z grupy rekonstrukcyjnej na temat Powstania Wielkopolskiego jako jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych zakończonych sukcesem.

             

          • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- 630 LECIE RUDNIK

          • Dnia 5 października 2018 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie biblioteczne  dla uczniów klas I i III. Tematem było „630 lecie Rudnik”. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat historii Rudnik, wysłuchały piosenek zespołu ludowego „Rudniczoki” . Był także konkurs z wiedzy o Rudnikach. Na zakończenie każdy mógł wypożyczyć dla siebie książkę.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • W ramach projektu: szkolnego dnia języków obcych uczniowie klasy ósmej: Oliwier Glinka, Filip Piatyszek, Aleksandra Rainka i Martyna Nowak okleili klasy i hall szkolny etykietami z nazwami kolorów i przedmiotów oraz wyposażenia szkoły. Etykiety przygotowały klasy: 1,4,5,7,8. Projekt ma na celu zainteresowanie uczniów nauką języków obcych, popularyzowanie kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych i uczenie słownictwa.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Dnia 1 października 2018 roku dziewczynki złożyły życzenia kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Wręczyły własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz upominki. Do życzeń dołączyły wychowawczynie. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także do wspólnej fotografii. 

          • WYCIECZKA DO POZNANIA NA FILM „DYWIZJON 303” ORAZ ZWIEDZANIE FORTU VII

          • W środę 26 września 2018 uczniowie klas 4, 5 i 7 pojechali na wycieczkę do Poznania. W programie wyjazdu był seans filmu „Dywizjon 303, prawdziwa historia „w Multikinie w Poznaniu. Film jest opary na powieści Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303” , opowiada o bohaterstwie polskich lotników w roku 1940. Polscy lotnicy walnie przyczynili się do zwycięstwa w Bitwie o Anglię. Uczniowie także zwiedzali z przewodnikiem Fort VII- pozostałości pruskiej budowli fortyfikacyjnej, która w czasie II Wojny Światowej była miejscem martyrologii i męczeństwa mieszkańców Wielkopolski. Uczniowie zwiedzali podziemia i cele w forcie. Stali pod ścianą straceń, gdzie wykonywano egzekucje na więźniach. Uczniom towarzyszyli nauczyciele SP w Rudnikach; Aleksandra Guderian-Lossy, Alina Rogalska, Cezary Nowak i Dariusz Rogalski. Wyjazd był częścią projektu szkolnego poświęconego 100 lecie odzyskania niepodległości, zgodny z priorytetami ministerialnymi na rok szkolny 2018/19.

          • PILNE! INFORMACJA KRYZYSOWA

          • W związku z poważnym uszkodzeniem dachu na budynku szkoły w dniu 24.09.2018 r. zajęcia dla uczniów klas I - VI zostają odwołane. Uczniowie klas VII i VIII przychodzą porządkować teren szkoły, a wszystkich rodziców w miarę możliwości proszę o pomoc. Zabrać ze sobą grabie, rękawiczki oraz odzież przeciwdeszczową. Dzieci przedszkolne mają zajęcia bez zmian. Rodziców proszę o nieparkowanie aut na terenie szkoły.

          • "SMOG NIE JEST OK"- MARSZ DZIECI I MŁODZIEŻY

          • W piątek, 21 września 2018 odbył się w Opalenicy marsz  pod hasłem „SMOG NIE JEST OK”.  Uczniowie z naszej szkoły przygotowali transparenty, plakaty które informowały o poważnym problemie jakim jest zły stan czystości powietrza.

             

          • KLASA I NA PLACU ZABAW W OPALENICY

          • W piątek 21 września 2018 roku w oczekiwaniu na marsz pod hasłem „SMOG NIE JEST OK” uczniowie klasy I pod opieką pani Danuty Lisickiej-Obst spędzili miło czas na placu zabaw.

          • 630-LECIE RUDNIK

          • W sobotę, 8 września 2018  odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 630-lecia Rudnik. Rozpoczęła je msza święta w kaplicy w Rudnikach odprawiona przez księdza kanonika Antoniego Lorenza. Po mszy św. odbyło się oficjalne otwarcia drogi w kierunku Łagiew. Przy dźwiękach  Grodziskiej Orkiestry Dętej wszyscy udali się na boisko sportowe gdzie nastąpiły okolicznościowe przemówienia i występy dzieci z naszej szkoły.

          • OBCHODY 79 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

          • W sobotę, 1 września 2018 roku Poczet Sztandarowy: Aleksandra Rainka, Zuzanna Michalina Kałek, Wojciech Stefański pod opieką pani Danuty Lisickiej – Obst oraz pani Maria Fabijańska i pani Justyna Marcinkowska wzięli udział w obchodach 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Opalenicy na Placu Piłsudskiego.  Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, przemówienie swoje wygłosił burmistrz Opalenicy - Tomasz Szulc. Po przemówieniu burmistrza nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem. Po złożeniu symbolicznych wiązanek pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa i zakończeniu oficjalnych uroczystości z placu Piłsudskiego wyruszył Rajd Rowerowy Śladami Powstania Wielkopolskiego pod hasłem „100 Lat Niepodległości”.

          • HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW

          • DOWÓZ

            1.         Opalenica. Ul. 5 Stycznia 6:25

            2.         Rudniki Szosa 6:30

            3.         Rudniki Piekło  6:35

            4.         Niegolewo sklep 6:50

            5.         Rudniki szkoła 6:55

            6.         Opalenica ul. 5 Stycznia 7:00

            7.         Opalenica gimnazjum 7:05

            8.         Opalenica SP 7:10

             

            ODWÓZ 1

             

            1.         SP Opalenica 11:50

            2.         Gimnazjum 12:00

            3.         Opalenica, ul. 5 Stycznia 12:05

            4.         SP Rudniki 12:10

            5.         Niegolewo przyst. nr 1  12:07

            6.         Niegolewo przyst. nr 2   12:11

            7.         Rudniki Piekło 12:22

            8.         Rudniki szosa 12:31

            9.         Opalenica ul. 5 stycznia 12:40

             

            ODWÓZ- 2

             

            1.  SP Opalenica 13:35 

            2.  Gimnazjum 13:40

            3.  Opalenica, ul. 5 Stycznia 13:45

            4.  SP Rudniki 13:50

            5.  Niegolewo przyst. nr 1  14.00

            6.  Niegolewo przyst. nr 2  14.02

            7.  Rudniki Piekło 14.10

            8.  Rudniki szosa 14.15

            9. Opalenica ul. 5 stycznia  14.20

             

            ODWÓZ 3

            1.         SP Opalenica 15:10

            2.         Gimnazjum 15:30

            3.         Opalenica ul. 5 Stycznia 15:38

            4.         SP Rudniki 15:42

            5.         Niegolewo przyst. nr 1 15:49

            6.         Niegolewo przyst. nr 2  15:51

            7.         Niegolewo przyst. nr 3 15:53

            8.         Rudniki Piekło 16:04

            9.         Rudniki Piekło 16:08

            10.       Rudniki szosa 16:13

            11.       Rudniki szosa 16:15

            12.       Opalenica, ul 5 Stycznia 16:19

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

          • Szanowni Państwo,

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach

            informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. 

            o godzinie 8:30.  Po uroczystości około godz. 9:00 msza św. w Kaplicy w Rudnikach. Odwóz około godz. 10:00

            Przedszkole czynne od 7:00 do 15:00. Odwóz godz. 13:00( nie będzie odwozu o godz. 15:00)

            Dowóz w dniu 3.09. 

            Opalenica ul. 5 Stycznia 7:55

            Rudniki Szosa 8:00

            Rudniki Piekło  8:05

            Niegolewo sklep 8:20

            Rudniki szkoła 8:30

            Odwóz około godz.10:00

             

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • Dnia 17 czerwca 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 37 osób: 34 uczniów z klas III-VII oraz wychowawcy: Lilianna Mortka, Aldona Kucińska i Danuta Lisicka- Obst. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykle ważnego dla niektórych uczestników wycieczki obiektu- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto. Tam podziwiliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Barbakan, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień wycieczki zaczął się od wizyty w sejmie. Po przejściu rutynowej kontroli spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadziła nas po Gmachu Parlamentu i przekazała najważniejsze o nim wiadomości i ciekawostki. Następnie pojechaliśmy na lotnisko Okęcie, gdzie z punktu widokowego oglądaliśmy lądujące i startujące samoloty. Ciekawym doświadczeniem była wizyta  w Złotych Tarasach i przejazd metrem. Potem pojechaliśmy na Powązki Cywilne i Wojskowe- najpiękniejszą i najstarszą nekropolię Warszawy. Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Spędziliśmy go w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie tarasów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z jego pięknymi ogrodami. Z mostków i tarasu widokowego podziwialiśmy  jedną z najciekawszych panoram Warszawy, Most Świętokrzyski i Wisłę. Przez  szklany dach zajrzeliśmy z góry do wnętrza Biblioteki.  Było to ostatni punkt naszej wycieczki, na której przez cały czas panowała miła atmosfera i prawdziwa, wakacyjna pogoda. Był to czas ciekawie spędzony. Uczniowie poznali wiele nowych miejsc i zabytków, o których wcześniej słyszeli jedynie w mediach czy znali ze szkolnych podręczników.

          • ROGRAM EDUKACYJNY- RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

          • Uczniowie z klas II-III w czerwcu pod kierunkiem Pani Danuty Lisickiej – Obst i Marii Fabijańskiej  uczestniczyli w zajęciach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony przez Fundację WOŚP polega na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem jest ukształtowanie postawy, w której osoba ucząca się będzie zdecydowana zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osobą poszkodowaną. Omówiony został łańcuch przeżycia. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające łańcuch przeżycia. Oglądały film rysunkowy „Doktor Kręciołek” a także pracowały z podręcznikiem – każde dziecko zapoznawało się wcześniej w czasie zajęć z kolejnymi stronami książki „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”. Dzieci ćwiczyły cały schemat podstawowych czynności ratujących życie- cały schemat. Zajęcia utrwalające cały schemat uczniowie z klasy III pokazali uczniom z klasy II zapraszając ich na zajęcia. Dzieci są dumne z nabytych umiejętności ratowania życia i chętnie pokazują je innym.

          • XX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,POEZJA DZIECIĘCA W WIERSZACH POLSKICH POETEK: DANUTY WAWIŁOW, DOROTY GELLNER I WANDY CHOTOMSKIEJ" POD PATRONATEM BURMISTRZA OPALENICY

          • Dnia 14 czerwca 2018 r. roku w Szkole Podstawowej im. A. W. Niegolewskich  w Rudnikach odbył się XX Gminny Konkurs Recytatorski klas I – IV, pod patronatem Burmistrza Opalenicy. W konkursie pod hasłem „Poezja dziecięca w wierszach polskich poetek: Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Wandy Chotomskiej” udział wzięło 15 uczniów z 5 szkół: Urbanowo, Porażyn, Wojnowice, Kopanki, Rudniki, Opalenica.

             

            Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

            •          nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół  - Rudniki, Wojnowice, Opalenica, Porażyn,  Urbanowo,  Kopanki       

             

            Komisja oceniała przyznając punkty od 0 do 5 za:

            •          właściwe przedstawienie siebie i utworu
            •          sposób interpretacji tekstu
            •          bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu

             

            Komisja przyznała następujące miejsca:

            W kategorii rocznika 2008:

            •          I miejsce  - Maja Dominiak – SP Rudniki
            •          II miejsce – Amelia Płóciennik- ZSP Wojnowice
            •          III miejsce – Monika Kaczmarek- SP Urbanowo

             

            W kategorii rocznika 2009:

            •          I miejsce – Łukasz Pietrakowski- ZSP Wojnowice
            •          II miejsce –  Julia Cybal – SP Opalenica
            •          III miejsce –  Katarzyna Michalak- SP Kopanki

             

            W kategorii rocznika 2010:

            •          I miejsce –  Wojciech Olejniczak- SP Porażyn
            •          II miejsce –  Filip Grabowski- SP Rudniki
            •          III miejsce –  Róża Zgubińska- SP Opalenica

             

            Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników konkursu. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane szczególnie „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow  i „Szły raz myszy” Doroty Gellner. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowanie przez Burmistrza Opalenicy.  Wszystkim  gratulujemy i  życzymy  sukcesów w  kolejnych edycjach  Konkursu Recytatorskiego.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach
      • 61 44 74 240
        Sekretariat- 669500172
        Nauczyciele 669500293
      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach


        64-330 Opalenica Rudniki 87
        Poland
    • Logowanie