Dnia 13 lutego 2020 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Walentynki” dla uczniów klasy pierwszej i drugiej. Dzieci czytały przygotowane wcześniej w domu wiersze o przyjaźni. Były gry i zabawy walentynkowe. Zostały wręczone kartki walentynkowe. Każdy był poczęstowany pysznym ciasteczkiem w kształcie serduszka. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – WALENTYNKI
TERMINY NABORU DO PRZEDSZKOLA
NABÓR DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ
Składanie zgłoszeń do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły – od dnia 10 do 21 lutego 2020 r.;
UCZENNICE Z NASZEJ SZKOŁY MIAŁY WYKŁAD W AULI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W POZNANIU
W poniedziałek 20 stycznia 2020 roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły pod opieką Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej i Klaudii Koniecznej po raz kolejny wzięli udział w zajęciach w ramach projektu „Mały Medyk” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest nam miło poinformować, że tego dnia jako pierwszy wykład wygłosiły uczennice z klasy I i II - Marta Dominiak, Blanka Wieczorek oraz Rozalia Zgorzelska. Dziewczyny w bardzo ciekawy sposób zaprezentowały temat „Koń - przyjacielem człowieka”. Zapoznały słuchaczy Małego Medyka z różnymi informacjami na temat koni. Przedstawiły i omówiły zajęcia z hipoterapii, jakie są jej rodzaje i korzyści z niej płynące. Młodzi studenci dowiedzieli się także, jakie są końskie rekordy Guinnessa. Marta, Blanka i Rozalka nie tylko przybliżyły tematykę koni w życiu człowieka, ale także włączyły słuchaczy do czynnej zabawy poprzez przygotowane pytania i nagrody za poprawne odpowiedzi. Po wykładzie odpowiadały na pytania zadawane przez pozostałych uczestników spotkania.
W drugim wykładzie Pan dr. med. Wojciech Gawęcki wyjaśnił młodym studentom „Co to są implanty ślimakowe”. Wykładowca przedstawił tematykę funkcjonowania słuchu, możliwości leczenia oraz scharakteryzował pracę lekarza laryngologa.
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” został przeprowadzony w pierwszym semestrze 2019/2020 roku w ilości 8 godzin w listopadzie, grudniu i styczniu w klasach I-II przez panią Danutę Lisicką –Obst, Marię Fabijańską i Klaudię Konieczną.
Tematyka zajęć w klasie I
- Bezpieczeństwo- 1 godzina
-Ocena przytomności i wzywanie pomocy- 1 godzina
- Resuscytacja krążeniowo- oddechowa- 2 godziny
Tematyka zajęć w klasie II
- podstawowe czynności ratujące życie (cały schemat) – 4 godziny
Wesołych Świąt
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
w Rudnikach zaprasza
na
ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ,
która odbędzie się 1.02.2020 r.
od godz. 20:00 w WDK Rudniki.
Cena- 220 zł od pary
Gra Zespół Szook
Informacje i zapisy tel. 61 44 74 240
LEKTURKI SPOD CHMURKI W KLASIE II
W czwartek 5 grudnia 2019 roku uczniowie z klasy II w ramach innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki” zaprosili gości do głośnego czytania książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Lekturę czytali członkowie z zespołu „Rudniczoki”- panie Wanda Kałek i Barbara Koźlińska oraz pan Stefan Dziamski - którym bardzo dziękujemy. Do głośnego czytania włączyli się także uczniowie z klasy II czytając fragmenty "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek " a goście słuchali z zaciekawieniem. W klasie zrobiło się kolorowo od barwnych skarpetek założonych w tym dniu. Koordynatorami innowacji „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki w szkole są pani Danuta Lisicka- Obst i pani Klaudia Konieczna.
XXI MISTRZOSTWA GMINY OPALENICA W WIELOBOJU SPRAWNOŚCIOWYM
W piątek 29 listopada 2019 roku reprezentacja uczniów z naszej szkoły 12 plus 2 rezerwowych pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst i pani Klaudii Koniecznej- wzięła udział XXI Mistrzostwach Gminy Opalenica w wieloboju sprawnościowym. Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: sztafeta wahadłowa, skoki przez skakankę, rzut beretem do bramki, slalom z kijem do unihokeja, rzuty woreczkami i tory przeszkód. Zwyciężyła SP Wojnowice zdobywając 41 pkt. II miejsce SP Opalenica- 35 pkt. III miejsce SP Dakowy Mokre- 31,5 pkt. IV miejsce SP Urbanowo 29,5 pkt. V miejsce nasz szkoła 23,5 pkt. VI miejsce SP Kopanki 15,5 pkt. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i słodkie niespodzianki.
LOGOPEDA RADZI
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
Dnia 28 listopada 2019 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Andrzejkowe wróżby” dla uczniów klasy pierwszej i drugiej. Koniec listopada według wierzeń ludowych to czas najbardziej magiczny w roku, w którym spełniają się wróżby i marzenia. Wróżby andrzejkowe traktujemy jako okazję do śmiechu, figli i dobrej zabawy. Uczniowie wysłuchali wzmianki historycznej o wieczorze andrzejkowym, wierszy, przysłów i nauczyli się rymowanek. Dzieci brały udział we wróżbach z laniem wosku przez magiczny klucz, które było wielką frajdą dla dzieci. Każdy został poczęstowany pysznym ciasteczkiem z wróżbą. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 28 listopada 2019 roku w godzinach 1700 – 1900 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas I-VIII. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.
PODZIĘKOWANIE OD FUNDACJI MAM MARZENIE
Podziękowanie od Fundacji Mam Marzenie.
Wszystkim , którzy wzięli udział w akcji dzień Pluszowego Misia pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie Fundacji Mam Marzenie i udział w akcji „ Dzień Pluszowego Misia”
Serdecznie dziękujemy !!!
WYCIECZKA DO WOLSZTYNA I RAKONIEWIC
15 listopada 2019 roku uczniowie klasy V i VII pod opieką nauczycieli Cezarego Nowaka oraz Macieja Kwiatka wybrali się do Muzeum Parowozowni w Wolsztynie oraz do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach .
W Muzeum Parowozowni uczniowie zostali zaznajomieni z historią i codziennym funkcjonowaniem parowozowni, pracą pomocnika i maszynisty, a także z budową, zasadą działania i typami lokomotyw parowych. Dzieci zostały zapoznane z przygotowaniem parowozu do jazdy wraz z kolejnymi etapami obrządzania lokomotywy (oczyszczanie z popiołu, wodowanie, węglowanie, smarowanie). Zwiedzali także hale wachlarzowa, warsztat, kanał oczystkowy i salę muzealna .
Z kokei w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, dzieci otrzymały ogrom wiedzy z zakresu ochrony p. poż. i historii pożarnictwa.
MAŁY MEDYK- JAK W MEDYCYNIE BADAMY MIĘŚNIE?
W poniedziałek 18 listopada 2019 roku grupa 19 uczniów z klasy pierwszej i drugiej z naszej szkoły uczestniczyła w drugim spotkaniu w ramach projektu „Mały Medyk” w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzi studenci wysłuchali tego dnia wykładu: „Ziołolecznictwo”- był to wykład uczniów ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach oraz wykładu prof. dr hab. N. med., Juliusza Hubera pt: „Jak w medycynie badamy mięśnie?” Pan Profesor podczas wykładu wyjaśnił czy człowiek i kot chodzą podobnie? Kto jest bardziej sprawny kiedy chodzi? Dlaczego gepard biega szybciej niż człowiek? Przedstawił działanie układów mięśniowego i nerwowego oraz wyjaśnił na czym polegają badania diagnostyczne mięśni. Pytania panu profesorowi z naszej szkoły na temat wykładu zadały dwie studentki uczennice z klasy II - Rozalia Zgorzelska i Antonina Jankowska. Podczas spotkania nasi uczniowie przekazali dary dla Funadacji Redemptoris Missio w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”. Koordynatorami projektu „Mały Medyk" są nauczyciele: Danuta Lisicka- Obst, Klaudia Konieczna, Maria Fabijańska.
WYCIECZKA DO POZNANIA DO OGRODU BOTANICZNEGO
W poniedziałek 18 listopada 2019 roku uczniowie z klasy pierwszej i drugiej pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Klaudii Koniecznej i Marii Fabijańskiej wybrali się do Poznania do Ogrodu Botanicznego na warsztaty pt. „Z Krzysztofem Kolumbem wyprawa po aromatyczne pierniki”. Dzieci dowiedziały się co łączy Krzysztofa Kolumba z piernikami, z przyprawami pochodzącymi z dalekich zakątków świata. W rozpoznawaniu ich zaangażowały swoje zmysły, a następnie przygotowały pachnącą ozdobę. Wykorzystały do tego celu ziarna pieprzu, kawy, goździki, cynamon. Wyprawa do szklarni była okazją, by przekonać się, jak naprawdę wyglądają rośliny przyprawowe.
LEGENDA O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH- SPOTKANIE ZE SZTUKĄ I KULTURĄ
Dnia 12 listopada 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt. "Legenda o rogalach świętomarcińskich". Podczas spektaklu dzieci poznały legendę, dzięki której co roku zajadamy się rogalami świętomarcińskimi i dowiedziały się kim był św. Marcin. Do zabawy porwała wszystkch muzyka, taniec i piosenki stworzone specjalnie na tę okazję.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OPALENICY
W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy:- Julia Borowczyk, Maria Mnich, Piotr Ludwiczak pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. był przemarsz na "Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny". Delegacja z naszej szkoły: Aleksandra Guderian- Lossy, Klaudia Mikołajczak i Małgorzata Rzeźnik- złożyła pod pomnikiem wiązankę.
POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA
POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA
2019/2020
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
D. Rogalski
w czwartki od godz. 6:55- 7:40
Zajęcia wyrównawcze z matematyki
P. Libuda
w środy od godz. 14:10- 14:55
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Fabijańska
Kl. II-IV- poniedziałek 11:30- 12:15
Kl. V, VI, VII- czwartek- 13:25-14:10
Zajęcia matematyczno- informatyczne
A.G. Lossy
- kl. IV- czwartek godz. 12:30-13:15
-kl. VI-czwartek godz. 11:30-12:15
- kl. VIII- wtorek godz.13:25- 14:10
Pedagog- logopeda- terapia pedagogiczna
M.Kwiatek
Poniedziałek- 6:55- 7:40
Wtorek- 6:55- 7:40
Środa 6:55- 11:15
Piątek- 6:55- 14:10
Archiwum Aktualności