• 1 MARCA- NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • Dnia 1 marca 2019 roku Poczet Sztandarowy: Michalina Kałek, Aleksandra Rainka, Wojciech Stefański pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Uroczystości patriotyczne odbyły się na Placu Piłsudskiego w Opalenicy. Z naszej szkoły wiązankę składali: Alina Rogalska, Dariusz Rogalski, Maciej Kwiatek. Na uroczystości były także: dyrektor szkoły Lilianna Mortka i Aldona Kucińska.
             

        • OD POWSTANIA LISTOPADOWEGO DO NIEPODLEGŁOŚCI
          • OD POWSTANIA LISTOPADOWEGO DO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Uczniowie naszej szkoły w dniu dzisiejszym wzięli udział w niezwyczajnej lekcji historii, która była połączeniem spektaklu i zabaw  z udziałem dzieci i młodzieży. Tym razem wpisując się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicy poznawali dzieje narodu polskiego, który walczył o swoją wolność. Repliki strojów żołnierza: pruskiego, polskiego ułana i Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera z odpowiednim uzbrojeniem, uatrakcyjniło opowiadanie historii. Narracji tej towarzyszyły pokazy walk z czasów I wojny, rekrutacja ochotników do Legionów Józefa Piłsudskiego, a także wyjaśnienie przebiegu i roli plebiscytów w kształtowaniu granic państwa polskiego. Zapamiętanie przeszłości przychodzi łatwiej jeżeli można się w niej choć na chwilkę „zanurzyć”. Chętnych uczniów do odgrywania różnych ról nie brakowało. Uczniowie mogli przymierzyć stroje żołnierskie, wziąć udział w rekrutacji do Legionów czy też uczestniczyć plebiscycie. Jak zwykle w konkursie wiedzy, kończącym opowieść o dziejach naszego narodu nasi uczniowie spisali się na 6 !Tym razem była nią pamiątkowa moneta z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.Widowisko przedstawiła  Agencja Widowisk Historycznych  ARKONA.

          • MAŁY MEDYK- MEDYCYNA NUKLEARNA- JAK ZNALEŹĆ I POKONAĆ RAKA?

          • Dnia 18 lutego  2019 roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły- studentów Polskiej Akademii Dzieci przy Uniwersytecie Medycznym im. ­Karola Marcinkowskiego w Poznaniu   pod opieką pani Lilianny Mortki i pani  Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział  w wykładach Małego Medyka.  Pierwszy wykład wygłosił dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Katedry i Klinika Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP, zaprezentował temat: Medycyna nuklearna - jak znaleźć i pokonać raka? Pytanie panu doktorowi zadała z naszej szkoły Wiktoria Lechert. Drugi wykład miał Maciej Michałek  uczeń ze  Szkoły Podstawowej nr 88 w Poznaniu, temat wykładu: HOMEOPATIA czyli NIC ci nie pomoże...

             

        • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – WALENTYNKI
          • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – WALENTYNKI

          • Dnia 14 lutego 2019 roku odbyło się „Walentynkowe spotkanie biblioteczne” dla uczniów klasy pierwszej i trzeciej. Pan bibliotekarz przygotował dla dzieci konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Była także poczta walentynkowa. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki.

        • WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. „Kacper i Emma jadą w góry"
          • WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. „Kacper i Emma jadą w góry"

          • Dnia 11 lutego  2019 roku uczniowie klas I-III pod opieką Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej w VIII edycji „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz  projekcji filmowej.   W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom zagadnienia psychologiczne takie, że każda rodzina jest inna, najważniejsza jest miłość.

          • SENIORZY Z OPALENICY DLA DZIECI Z RUDNIK

          • Dnia 31 stycznia 2019 roku w Wiejskim Domu Kultury w Rudnikach uczniowie klas I-VIII obejrzeli przedstawienie pt. "Mamo, tato przedstawiam wam mojego chłopaka" w  wykonaniu grupy teatralnej "Nigdy nie jest za późno" działającej przy OPS w Opalenicy, a także wysłuchali jednego z monologów Karmelkowej, opowiadającego o historii Rudnik.

          • MAŁY MEDYK- JACY JESTEŚMY- PODOBNI CZY RÓŻNI?

          • Dnia 28 stycznia  2019 roku grupa 21 uczniów z naszej szkoły- studentów Polskiej Akademii Dzieci przy Uniwersytecie Medycznym im. ­Karola Marcinkowskiego w Poznaniu   pod opieką pani Lilianny Mortki i pani  Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział  w wykładach Małego Medyka.  Pierwszy wykład nt. „ Chomiki – moja pasja”  wygłosiły uczennice ze Szkoły Podstawowej  nr1 z Poznania.  Drugi wykład „ Jacy jesteśmy- podobni czy różni?”  poprowadziła prof.  dr hab. n. med. Danuta Januszkiewicz- Lewandowska z kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP.

          • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

          • Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” został przeprowadzony w pierwszym semestrze 2018/2019 roku w ilości 8 godzin w listopadzie, grudniu i styczniu w klasach I-III przez panią Danutę Lisicką -Obst i Marię Fabijańską

            Tematyka zajęć w klasie I

            - Bezpieczeństwo- 1 godzina

            -Ocena przytomności i wzywanie pomocy- 1 godzina

            - Resuscytacja krążeniowo- oddechowa- 2 godziny

            Tematyka zajęć w klasie III

            -  podstawowe czynności ratujące życie (cały schemat) – 4 godziny

        • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W OPALENICY
          • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W OPALENICY

          • Dnia 18 stycznia 2019 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej z Rudnik pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wyjechali do Opalenicy do hali OSiR na turniej piłki nożnej. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli II miejsce. Gratulacje!.

          • WARSZTATY DLA RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM

          • Dnia 15 stycznia 2019 roku w ramach projektu MAŁY MEDYK, odbyły się już po raz drugi warsztaty dla rodziców z panią psycholog- Andżeliką Korczak- Uraban. Koordynatorem tego spotkania była pani Danuta Lisicka- Obst.

        • KONCERT KOLĘD
          • KONCERT KOLĘD

          • Dnia 13 stycznia 2019 roku  w kościele w Wojnowicach odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej z Rudnik i z Wojnowic przygotowany przez Joannę Majewską.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM-BEZPIECZNE FERIE

          • Dnia 11 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie z policjantem, którego tematem było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE

          • Dnia 11 stycznia 2019 roku odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Na wstępie pani dyrektor Lilianna Mortka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Babcie i Dziadkowie obejrzeli i wysłuchali wierszy i piosenek okolicznościowych związanych tematycznie z tymże świętem a także jasełek  przygotowanych przez uczniów klas I-III pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej i Klaudii Sierant. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

          • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- TWÓRCZOŚĆ JANA BRZECHWY W RUDNIKACH

          • Dnia 3 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie biblioteczne poświęcone twórczości Jana Brzechwy. Uczniowie z klasy 3 czytali wiersze Brzechwy dzieciom z klasy 1. Na  to spotkanie był zaproszony pan Karol Piotrzkiewicz – kierownik opalenickiej biblioteki, który przybliżył dzieciom postać Jana Brzechwy- klasyka polskiej, dziecięcej literatury, autora poezji dla dzieci. Na zakończenie tradycyjnie uczniowie wypożyczali książki.

          • OBCHODY 100 LECIA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

          • Dnia 27 grudnia 2018 roku delegacja nauczycieli: Anna Piotrowska, Klaudia Sierant, Klaudia Mikołajczak i Danuta Lisicka- Obst wzięła udział w opalenickich obchodach 100 lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rozpoczęły się one mszą św. w kościele pw. św. Mateusza, która poprzedzona została przez Kolęderium Polskie – inscenizację w wykonaniu opaleniczan, przygotowaną przez Renatę Knop. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy Opalenicy przeszli na Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny. Uroczystość pod tablicą pamięci rozpoczęło odegranie hymnu narodowego w trakcie którego członkowie Opalenickiego Fan Clubu Lecha Poznań rozpostarli kilkunastometrowy okolicznościowy baner upamiętniający Powstanie i odpalili czerwone race. Po krótkim przypomnieniu historycznych faktów złożono hołd bohaterom powstania poprzez złożenie wiązanek. W piątek, 28 grudnia 2018 roku cztery uczennice z naszej szkoły: Michalina Kałek, Wiktoria Szymura, Martyna Drąg, Zuzanna Dembińska pod opieką pani Izabeli Kluczyńskiej wzięli udział w wyjeździe   do Warszawy na uroczystości związane z setną  rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej, którą odprawił Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz. Po nabożeństwie setki Wielkopolan przemaszerowało Krakowskim Przedmieściem.

            Punktem docelowym był Plac Józefa Piłsudskiego. Tam, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, miała miejsce ceremonia wojskowa, którą zakończyło złożenie wiązanek. Następnie udano się na Powązki. Na cmentarzu wojskowym, na którym pochowanych jest 64 Powstańców Wielkopolskich, ponownie oddano cześć bohaterom tamtych czasów.

          • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM NA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

          • Dnia 17 grudnia 2018 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej z Rudnik pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wyjechali do Wojnowic na spotkanie z Mikołajem. Dzieci otrzymały życzenia od dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej- pani Doroty Szuwalskiej-Kasprzak i burmistrza Opalenicy- pana Tomasza Szulca. Dzieci ze świetlic zaprezentowały program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Było łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Przybył również Święty Mikołaj, który wspólnie z dziećmi bawił się.

          • WIGILIA SZKOLNA

          • Dnia 21 grudnia 2018 roku odbyła się Wigilia szkolna. Uczniowie z klasy 1 i 3 pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej, Klaudii Sierant  przygotowały przedstawienie jasełkowe. Było wspólne śpiewanie kolęd. Zgodnie z tradycją został odczytany  fragment Nowego Testamentu  poświęcony narodzinom Jezusa Chrystusa z  Ewangelii św. Łukasza. Następnie każdy mógł spróbować pierniczków i mandarynek. Uwieńczeniem szkolnej Wigilii było spotkanie z Gwiazdorem, który dla każdego miał prezent.

          • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- JASEŁKA

          • Dnia 19 grudnia 2018 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Jasełka”. Uczniowie z klasy 1 i 3 wystąpili w przedstawieniu przygotowanym przez -Danutę Lisicką- Obst, Marię Fabijańską i Klaudię Sierant- na dużej scenie w Domu Ludowym dla przedszkolaków i dla swoich rodziców.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach
      • 61 44 74 240
        Sekretariat- 669500172
        Nauczyciele 669500293
      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach


        64-330 Opalenica Rudniki 87
        Poland
    • Logowanie