W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy:- Julia Borowczyk, Maria Mnich, Piotr Ludwiczak pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. był przemarsz na "Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny". Delegacja z naszej szkoły: Aleksandra Guderian- Lossy, Klaudia Mikołajczak i Małgorzata Rzeźnik- złożyła pod pomnikiem wiązankę.
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OPALENICY
POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA
POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA
2019/2020
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
D. Rogalski
w czwartki od godz. 6:55- 7:40
Zajęcia wyrównawcze z matematyki
P. Libuda
w środy od godz. 14:10- 14:55
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Fabijańska
Kl. II-IV- poniedziałek 11:30- 12:15
Kl. V, VI, VII- czwartek- 13:25-14:10
Zajęcia matematyczno- informatyczne
A.G. Lossy
- kl. IV- czwartek godz. 12:30-13:15
-kl. VI-czwartek godz. 11:30-12:15
- kl. VIII- wtorek godz.13:25- 14:10
Pedagog- logopeda- terapia pedagogiczna
M.Kwiatek
Poniedziałek- 6:55- 7:40
Wtorek- 6:55- 7:40
Środa 6:55- 11:15
Piątek- 6:55- 14:10
MAŁY MEDYK- INAUGURACJA
We wtorek 29 października 2019 roku grupa 20 uczniów z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyła w spotkaniu inauguracyjnym projektu "Mały Medyk" w roku akademickim 2019/2020 w sali Centrum Kongresowo- Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzi studenci wysłuchali tego dnia pierwszych wykładów: "mmm- westchnienie pełne pasji"- był to wykład uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czapurach oraz wykład dr Jacka Jarosza z Fundacji Redemptoris Misio: "Misje Medyczne". Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego misje medyczne są ważne, jakie programy realziuje fundacja i na czym one polegają, jak każdy z nas może włączyć się w pomoc. Pytania panu doktorowi z naszej szkoły na temat wykładu zadały dwie studentki- uczennice z klasy II - Rozalia Zgorzelska i Antonina Jankowska. Koordynatorami projektu "Mały Medyk" są nauczyciele: Danuta Lisicka- Obst, Klaudia Konieczna, Maria Fabijańska.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – ZABAWY Z DYNIĄ
Dnia 24 października 2019 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „ Zabawy z dynią”. Uczniowie brali udział w konkursach sprawnościowych a także w konkursie plastycznym. Najładniejsze prace związane z dynią zostały nagrodzone. Nie zabrakło także zagadek i wierszy. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
BIELI I CZERNI TANECZNE UKŁADANKI- CZYLI HISTORIE PISANE TAŃCEM
Dnia 22 października 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt; „ Bieli i czerni taneczne układanki – czyli historie pisane tańcem ”. Był to taneczny spektakl w którym artyści pobawili się zestawieniem kontrastowych kolorów oraz historii opowiedzianych językiem tańca i wyobraźni.
UDZIAŁ W 40 JUBILEUSZOWYM RAJDZIE TURYSTYCZNYM „PORAŻYN 2019”
W niedzielę dnia 6 października 2019 roku uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wraz z rodzicami i wychowawcami: Danutą Lisicką – Obst i Marią Fabijańską wzięli udział w 40 jubileuszowym rajdzie turystycznym do Porażyna. Celami rajdy było uczczenie 100- lecia Niepodległości Polski, upowszechnianie turystki wśród dzieci, zapoznanie z okolicami Porażyna, promowanie ochrony środowiska oraz realizacja hasła „Rok 2019 – Rok Młodych w PTTK – z PTTK wspólnym szlakiem”. Na mecie rajdu były konkursy przyrodniczo- ekologiczne, historyczne o Edmundzie Klemczaku- organizatorze i dowódcy opalenickiej kompanii w Powstaniu Wielkopolskim.
ALFABET TRADYCJI – WIELKOPOLSKA ZIEMIA KALISKA
Dnia 1 października 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt; „ Alfabet tradycji- wielkopolska ziemia kaliska”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kulturą tradycyjną własnego regionu. Do realizacji programu została zaproszona kapela „Przodki”, która od lat zgłębia muzykę kaliską i porywa do tańca zarówno dzieci jak i dorosłych.
Zaproszenie na Jubileusze szkolne
200- lecie powstania
Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich
w Rudnikach, 40- lecie nadania imienia, 30- lecie przyjęcia sztandaruDyrektor, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej
im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach mają zaszczyt zaprosić
na obchody Jubileuszowe naszej placówki, które odbędą się
21 października 2019 r. o godz. 10:00 w Wiejskim Domu Kultury
w Rudnikach.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 25.września 2019 roku dzieci z klasy II wraz z nauczycielami panią Danutą Lisicką – Obst i panią Klaudią Konieczną aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Wszyscy wyruszyli w teren wyposażeni w odpowiednio opisane worki oraz jednorazowe rękawiczki, by oczyścić teren parku i boiska. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadanie. Akcja zakończyła się zebraniem wielu worków z odpadkami.
DZIEŃ CHŁOPCA
Dnia 30 września 2019 roku dziewczynki klasy pierwszej i drugiej złożyły życzenia kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Wręczyły własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz upominki. Do życzeń dołączyły wychowawczynie. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także do wspólnej fotografii.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK
Dnia 19 września 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Mała książka- wielki człowiek” . Uczniowie wzięli udział w rozmowie na temat biblioteki i prośby jakie kierują do dzieci książki. Nie zabrakło też najróżniejszych konkursów i zagadek. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
OBCHODY 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
W niedzielę 1 września 2019 roku Poczet Sztandarowy: Julia Borowczyk, Maria Mnich i Piotr Ludwiczak pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst oraz pani Maria Fabijańska, Justyna Marcinkowska, Paulina Libuda wzięli udział w obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbywały się w Opalenicy na Placu Piłsudskiego. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, przemówienie swoje wygłosił Burmistrz Opalenicy- Tomasz Szulc. Po przemówieniu burmistrza nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości swój pierwszy koncert miała opalenicka orkiestra dęta.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września 2019 r, o godz. 9:00 mszą świętą w kaplicy w Rudnikach. Uczniowie klasy pierwszej mieli poświęcone tornistry. Po mszy św. była inauguracja nowego roku szkolnego i spotkanie z wychowawcami w klasach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r, o godz. 9:00 mszą świętą w kaplicy w Rudnikach. Po mszy inauguracja roku i spotkanie z wychowawcami w szkole. Uczniowie klasy I przynoszą tornistry do poświęcenia.
Przedszkole czynne od 7:00 do 15:00. Nie będzie w tym dniu odwozu dla dzieci przedszkolnych, proszę rodziców o osobisty odbiór dzieci w dniu 2.09.2019 r.
ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 NASZE BABCIE I DZIADKÓW URODZONYCH PRZED ZAKOŃCZENIEM II WOJNY ŚWIATOWEJ.
Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach dołączyła już do projektu “Przerwany Marsz”.Zarejestruj się na stronie www.przerwanymarsz.pl wybierając ,,Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w RudnikacH' w polu “Instytucja, do której chcesz dołączyć”.Bądź razem z nami.
Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni.Odsłuchajcie ten hymn, a na pewno nie pozostaniecie obojętni.To nasza wspólna sprawa!Spieszmy się kochać Polskie Dzieci Wojny!
Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.
Informacja dla rodziców klasy I
Prosimy zaopatrzyć dzieci w ćwiczenia i podręcznik do religii ,, Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"
HARMONOGRAM DOWOZÓW UCZNIÓW DO SZKOŁY 2019/2020
OPALENICA U. 5 STYCZNIA - 7:00
RUDNIKI SZOSA- 7:05
RUDNIKI SZKOŁA- 7:10
RUDNIKI PIEKŁO- 7:15
NIEGOLEWO SKLEP- 7:25
NIEGOLEWO PRZYSTANEK 2- 7:27
NIEGOLEWO PRZYSTANEK 3- 7:30
RUDNIKI SZKOŁA- 7:35
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa wyróżnieniem
Klasa I -
Rozalia Zgorzelska
Jakub Kaczmarek
Klasa III-
Marcelina Fechner
Filip Grabowski
Maciej Kluczyński
Klasa IV-
Maja Dominiak – 5,55
Agata Leśniak – 5,36
Patryk Kucharski – 5,18
Magdalena Kandulska – 5,09
Marika Jasińska – 5,0
Julia Niedoborska – 4,91
Kornelia Reczek – 4,91
Piotr Wojtala – 4,91
Klasa V
Adamczak Małgorzata – 5,08
Ludwiczak Piotr – 5,00
Borowczak Michalina – 5,00
Kaczmarek Daria – 4,83
Gmerek Klaudia – 5,00
Klasa VI
Karolina Kluczyńska- 5,73
Marcjanna Dembińska- 5,55
Aleksandra Gałęska – 5,00
Katarzyna Perz- 4,91
Kinga Kuleczka- 4,82
Klasa VII
Julia Borowczyk – 5,29
Maria Mnich – 5,00
Marcelina Pluskota – 4,79
Klasa VIII
Aleksandra Rainka – 4,86
Martyna Drąg – 4,79
SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM
Dnia 15 czerwca 2019 roku dla klas 1-3 odbyło się spotkania z panem policjantem, którego tematem było „ Bezpieczeństwo w czasie wakacji”. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie letnich wakacji, omówił zasady korzystania z kąpielisk wodnych, zabaw na świeżym powietrzu a także o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Uczniowie brali udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali n a zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- GDY ŚWIAT ZAPACHNIE WAKACJAMI
Dnia 13 czerwca 2019 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym „Spotkanie Biblioteczne” pt. „Gdy świat zapachnie wakacjami, straż pożarna czuwa nad nami” . Dzieci miały okazję zwiedzić remizę strażacką, dowiedzieć się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, przypomnieć sobie najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz przejechać się wozem strażackim. Wysłuchały również bajki „Jak Wojtek został strażakiem”, którą przeczytał pan Karol Piotrzkiewicz- kierownik opalenickiej biblioteki. Na zakończenie każdy został poczęstowany pysznymi pączkami i lodami.
PROGRAM EDUKACYJNY- RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
Uczniowie z klas I-III w czerwcu pod kierunkiem Pani Danuty Lisickiej – Obst i Marii Fabijańskiej uczestniczyli w zajęciach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony przez Fundację WOŚP polega na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem jest ukształtowanie postawy, w której osoba ucząca się będzie zdecydowana zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osobą poszkodowaną. Omówiony został łańcuch przeżycia. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające łańcuch przeżycia. Oglądały film rysunkowy „Doktor Kręciołek” a także pracowały z podręcznikiem – każde dziecko zapoznawało się wcześniej w czasie zajęć z kolejnymi stronami książki „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”. Dzieci ćwiczyły cały schemat podstawowych czynności ratujących życie- cały schemat. Zajęcia utrwalające cały schemat uczniowie z klasy III pokazali uczniom z klasy II zapraszając ich na zajęcia. Dzieci są dumne z nabytych umiejętności ratowania życia i chętnie pokazują je innym.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie