• OPIEKA ŚWIETLICOWA W CZASIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

• Dzień dobry.

Rodzice uczniów mają możliwość zapisu dzieci na świetlicę szkolną w trakcie przerwy świątecznej. Zapisy odbywaja się poprzez wiadomość na e- dzienniku do wychowawcy klasy.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowny, proszę o przesłanie informacji do dnia 25.03.2024 r.

Informuję, że szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach od 8:00- 14:00, autobusy w tych dniach nie kursują.Serdecznie pozdrawiam. Lilianna Mortka

• Festiwal klocków LEGO w Poznaniu

• Dnia 16 marca 2024 roku uczniowie kl.6 brali udział w Festiwalu Klocków LEGO, który odbywał się na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Pasjonaci klocków zobaczyli ogromne makiety miast, baśniowych krain czy światów fantasy, a także mogli zbudować klockowe konstrukcje. Spotkali się rownież ze sławnymi yotuberami oraz ambasadorem marki Lego i twórcą internetowym z kanału MACIEK I KLOCKI.

• Gala pozytywnego myślenia w Nowym Tomyślu

• Dnia 15 marca 2024 rokju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali Pozytywnego Myślenia w Nowym Tomyślu. Miło nam poinformować, że w konkursie literackim, plastycznym- Pozytywnie - czyli jak... zajęli czołowe miejsca.Jakub Koźliñski- 1 miejsce, Aleksandra Buda, Wiktoria Grupa-3 miejsce, wyróżnienia otrzymali - Stanisław Dembiński i Laura Kaczmarek. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów i samych pozytywnych myśli .Konkurs koordynowała Pani Justyna Marcinkowska.

• Wycieczka lotniczo-kolejowa do Krakowa

• W dniu 15.03.2024 uczniowie klas 5 i 6 udali się na wycieczkę lotniczo-kolejową do Krakowa. Korzystając z istniejących połączeń lotniczych przelecieliśmy z poznańskiej Ławicy do podkarakowskich Balic. Stamtąd przejechaliśmy do Krakowa i zwiedziliśmy Stary Rynek, Sukiennice, romański kościół Św. Andrzeja, Zamek Królewski na wawelskim wzgórzu, Trakt Królewski, Barbakan, krakowskie planty i Kościół Mariacki. Grupa uczniów podróżowała z Dariuszem Rogalskim.

• Rekolekcje wielkopostne

• Dnia 15 marca 2024 roku odbyły się rekolekcje- wybraliśmy się do Opalenicy. Odprawiliśmy Drogę Krzyżową i poznaliśmy historię kościoła pw. św. Mateusza. Przy mogile powstańców na cmentarzu odmówiliśmy modlitwę. W Kinie za Rogiem obejrzeliśmy filmy. Następnie odbyła się lekcja biblioteczna

Dziękujemy CKiB w za gościnę.

• Przedszkolaki na warsztatach wielkanocnych w Grodzisku

• Dnia 13 marca 2023 roku dzieci z przedszkola wybrały się do Strefy Grodzika - sala zabaw i kawiarnia. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych i spotkały się z zającem, który każdemu przedszkolakowi wręczył słodką niespodziankę. Jednak największą przyjemnością była wspólna zabawa na trampolinach i nie tylko...

• Projekt edukacyjny "Czytam z klasą"

• Uczniowie z klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni Danuty Lisickiej-Obst ukończyli realizację II moduł CZYTAM Z KLASĄ edycja V międzynarodowego projeku edukacyjnego

• Gminny Konkurs Historyczno- Regionalny w naszej szkole

• Dnia 6 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Historyczno-Regionalny „Cudze Chwalicie Swego Nie Znacie”. Jego ideą było m.in. poszerzenie wiedzy o regionie, gwarze wielkopolskiej, legendach związanych z Poznaniem i przyrodą otaczającą nasze okolice. Serdecznie dziękujemy szkołom z Porażyna , Opalenicy, i Dakowych Mokrych za przyjęcie zaproszenia i atmosferę, która panowała w czasie trwania konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

• Kolorowy Uniwersytet- edycja marcowa

• Uczniowie z klasy 3 z wychowawczynią Danutą Lisicką-Obst już po raz szósty wzięli udział w zajęciach Kolorowego Uniwersytetu w Poznaniu. Zajęcia odbyły dnia 5 marca 2024 roku i były na temat: "Jak programowanie pomaga badać kosmos? Wykład poprowadził dr Arkadiusz Hypki z Zakładu Statystyki Matematycznej i Analizy Danych- Kampus Morasko.

• Wycieczka edukacyjna do Poznania

• Ratusz poznański. Uroczyste otwarcie dotychczas niedostępnej części gotyckich piwnic poznańskiego ratusza. Tam prezentowana jest wystawa pokazująca historię początków miasta, od czasów powstania grodu w X wieku - do połowy XVI wieku, gdy ratusz został rozbudowany przez włoskiego architekta Jana Baptystę Quadro i zyskał formę renesansową. Ekspozycja jest opowieścią o średniowiecznym Poznaniu – jego architekturze, herbie, życiu codziennym mieszkańców od czasów Mieszka I, o patronach Poznania (św. Piotrze i Pawle). To właśnie zwiedzaliśmy podczas naszej wycieczce edukacyjnej.

• Wycieczka do kina do Buku

• Dnia 4 marca 2024 roku klasa 3 wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką- Obst wyjechali do kina do Buku na zajęcia z cyklu KinoSzkoła. Była najpierw pogadanka- Wiem co jem.. tym bardziej, jak sam to wyhoduję oraz film pt. "Zielona szkoła. Ogród szkolny". . Nasze wyjazdy są możliwe dzięki uprzejmości Rodziców, dziś bardzo dziękuję Panu Pawłowi Pigli.

• Kolorowy Uniwersytet- edycja lutowa

• Uczniowie z klasy 3 z wychowawczynią Danutą Lisicką-Obst już po raz piąty wzięli udział w zajęciach Kolorowego Uniwersytetu w Poznaniu. Zajęcia odbyły się 27 lutego 2024 roku i były na temat: "Żeby się dzielić nie trzeba być bogatym. Jeż Julian i ekonomia ". Wykład poprowadziła pani dr Izabela Cytlak z Wydziału Studiów Edukacyjnych - Kampus ogrody.