• Wycieczka do teatrzyku kamishibai

• Adaś Borowczak wraz z Aliną Rogalską 12 grudnia otrzymał zaproszenie na bożonarodzeniowe przedstawienie do teatrzyku kamishibai, który odbywał się w bibliotece w Grodzisku Wielkopolskim. Pani bibliotekarka ponadto czytała bajki o świętach Bożego Narodzenia. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Bożonarodzeniowy wystrój grodziskiego rynku zachwycił Adasia, a największe wrażenie zrobiła na nim ogromna choinka.

• "Hej, kolęda"- mikołajki w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

• Nasz uczeń Jakub Kaczmarek wraz z Aliną Rogalska po raz kolejny otrzymali zaproszenie na sobotnie spotkanie do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Podczas zajęć edukacyjnych kustosz muzeum cofnęła się do czasów naszych słowiańskich przodków, opowiadała o dawnych tradycjach związanych z obchodami świąt oraz wraz z uczestnikami zastanawiała się ile z nich przetrwało przez wieki. W trakcie części warsztatowej uczniowie wcielili się w małych rękodzielników i spróbowali swoich sił przy tworzeniu masek kolędniczych.

• Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• Dnia 29 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyło się bardzo ważne wydarzenie - pasowanie pierwszoklasistów na Uczniów Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach . Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności dając dowód gotowości szkolnej . Odświętnie ubrani i przejęci wspaniałe recytowali wiersze i śpiewali piosenki . Następnie przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami . Po uroczystym przyrzeczeniu pani dyrektor Lilianna Mortka dokonała symbolicznego pasowania .

• Klasa 3 zwiedza Poznań

• Uczniowie z klasy 3 dnia 5 grudnia 2023 roku byli przy Pomniku Armii Poznań oraz w kościele św. Wojciecha, gdzie w krypcie spoczywają m.in. prochy naszego Patrona- płka Andrzeja Niegolewskiego.

• Kolorowy Uniwersytet- grudzień

• Dnia 5 grudnia 2023 roku klasa 3 wyjechała do Poznania na zajęcia z Kolorowego Uniwersytetu na Wydział Prawa i Administracji. Wyklad nt. "Komu,od kogo i w jakiej wysokości przysługuje odszkodowanie" miał dr Mariusz Zelke.

• TURNIEJ CHRZEŚCIJAŃSKICH GIER PLANSZOWYCH

• Podczas pierwszego w Polsce Turnieju Chrześcijańskich Gier Planszowych nie moglo nas zabraknąć! Dzis w poznańskiej szkole na Podolanach ponad 140. uczniów od klasy 5 do klas maturalnych podjęli wyzwanie poznania zasad gry MOJŻESZ I ZIEMIA OBIECANA pod okiem autora Tomasza Bastkowskiego. Antek, Kuba i Jaś dzielnie reprezentowali naszą szkołę.

• Dzień życzliwości i pozdrowień

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Dnia 17.11.2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego motto brzmiało " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".Przygotowania rozpoczęły się w poniedziałek 13 listopada, uczniowie przygotowywali plakaty związane z tabliczką mnożenia, które udekorowały szkołę. Brali również udział w różnych aktywnościach promujących i utrwalajacych mnożenie. Podsumowaniem tygodniowych zabaw był konkurs z tabliczki mnozenia oraz udział w grze, która wykorzystywała kody qr. Uczniowie podjęli wysiłek intelektualny oraz fizyczny, za co otrzymali medale i słodką przekąskę.

• Zdrowo się odżywiamy

• Klasa 1 w ramach tematu „Zdrowo się odżywiamy” przygotowała sobie samodzielnie śniadanie . W ramach zajec uczniowie dowiedzieli się , ze śniadanie to najważniejszy posiłek, że należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie . Dzieci przygotowały kolorowe kanapki , owocowe przekąski a uwieńczeniem byla wspólnie przygotowana jajecznica . Cała akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie .

Dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny przystąpiły do akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.Przedszkolaki samodzielnie przygotowały sobie pożywne i zdrowe kanapki. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci. Było smacznie, zdrowo i kolorowo !

• Wycieczka do Poznania

•

W czwartek 16 listopada grupa uczniów klas 1,2,3 wraz z towarzyszącymi im nauczycielami pojechała na wycieczkę do Poznania. W podpoznańskiej Castoramie uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których każdy według własnego pomysłu mógł pomalować i ozdobić zbity i sklejony uprzednio stojak na kubki. Inwencja uczniów nie ma granic, limitował nas tylko czas. Po warsztatach cała grupa udała się do starego ZOO w Poznaniu, gdzie uczniowie zwiedzili nie tylko zewnętrzną ekspozycję ale także pawilon zwierząt zmiennocieplnych. Największe zainteresowanie budziły wśród uczniów i ich opiekunów wielkie węże, krokodyle i kolorowe żaby.

• Gry planszowe na lekcji religii

• Uczniowie klas 1-8 na lekcjach religii poprzez granie w gry planszowe pogłębiali wzajemne relacje, wspólnie ustalali reguły, potrafili pogodzić się z porażką i cieszyć się zwycięstwem. A przy okazji było wiele radości!

• Zapal znicz pamięci

• Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu Uczniowie szkoły im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach po raz kolejny wzięli udział w medialno-edukacyjnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal znicz pamięci”.

W ramach ponadregionalnej akcji uczniowie przypomnieli o Polakach wymordowanych w Operacji Tannenberg i w innych działaniach mających na celu unicestwienie przedstawicieli polskich warstw przywódczych.

Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za patriotyczną postawę