• Kolorowy Uniwersytet- edycja lutowa

• Uczniowie z klasy 3 z wychowawczynią Danutą Lisicką-Obst już po raz piąty wzięli udział w zajęciach Kolorowego Uniwersytetu w Poznaniu. Zajęcia odbyły się 27 lutego 2024 roku i były na temat: "Żeby się dzielić nie trzeba być bogatym. Jeż Julian i ekonomia ". Wykład poprowadziła pani dr Izabela Cytlak z Wydziału Studiów Edukacyjnych - Kampus ogrody.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK 2024/2025

• Informuję, że lista dzieci zakwalifikowanych do postępowania rekrutacyjnego na rok 2024/2025 zostanie wywieszona w dniu 29.02. 2024 r.  w holu szkoły.

Informację można uzyskać również pod numerem telefonu 614474240.

W terminie do 1.03.2024 r. rodzice, którzy wskazali we wniosku więcej niż jedną placówkę proszeni są o potwierdzenie woli zapisu do wybranego przedszkola.

• Koło wolontariatu z wizytą w Fundacji Redemptoris Missio

• Środa Popielcowa i Walentynki i nasza wizyta w fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu, z którą współpracujemy od wielu, wielu lat! Zbieraliśmy opatrunki, szczoteczki i pasty, mydła, okulary. Poznaliśmy działalność fundacji, zaplecze, pracę wolontariuszy. Wzięliśmy udział w uzupełnianiu wysyłek listowych dla ponad 800.darczynców. Dobrze jest pomagać.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• Międzynarodowy Dzień Pizzy - w klasie 3- uczniowie dowiedzieli się kto wymyślił pizzę, dlaczego ma kolory biały, zielony, czerwony i jak powstaje pizza, którą później sami zrobili.

• Wolontariat w Poznaniu

• Dnia 8 lutego 2024 roku wolontariusze misyjni z naszej szkoły pomagali w jadłodajni dla bezdomnych, prowadzonej przez siostry Elżbietanki w Poznaniu przy ulicy Łąkowej. Siostra Damia przybliżyła nam sposoby pomagania ludziom w kryzysie. Mogliśmy również pomóc, przygotowując kanapki. Zszokowały nas liczby-gotowanie zup w 450 litrowym kotlę, wydawanie 100 bochenków chleba dziennie, 1000 osób korzystających z pomocy. To ciężka praca! Została nam w głowie myśl, że zawsze trzeba dbać o relacje-z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem. Już od dziś dbajmy o relacje

• Wyjazd do kina na film pt. "Yuku i magiczny kwiat".

• Dnia 7 lutego 2024 roku klasa 3 wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką- Obst wyjechali do kina do Buku na zajęcia z cyklu KinoSzkoła. Była najpierw pogadanka - nt. Jak sobie radzić w chwilach smutku? oraz film pt.” Yuku i magiczny kwiat”.  Nasze wyjazdy są możliwe dzięki uprzejmości Rodziców, dziś bardzo dziękuję Pani Paulinie Nowackiej.

• Wycieczka do Teatru Polskiego w Poznaniu

• Dnia 5 lutego2024 roku dzieci z naszej szkoły miały możliwość zwiedzenia najstarszego teatru w Poznaniu, którym jest Teatr Polski. Mogliśmy wejść do charakteryzatorni, czy stanąć pod drugiej stronie sceny. Podziwialiśmy także teatr z najwyższego piętra. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty , które przybliżyły nas do zawodu aktora.