• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie

SP Rudniki na TAK z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu!

Tym wydarzeniem chcemy budować akceptację – zapobiegać wykluczeniu społecznemu, zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum.

31 MARCA ubierzmy się w element odzieży koloru niebieskiego (liczy się każdy akcent) i pokażmy naszą solidarność z autystami.

Wspierajmy się wzajemnie!

• W TEATRZE-KOPCIUSZEK

• Dziś dzieci z zerówki oraz klas 1-3 były w Kino Wielkopolanin-Biblioteka Publiczna w Buku na przedstawieniu teatralnym pod tytułem „Kopciuszek” przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa.

• WSPÓŁPRACA Z IPN

• Nasza szkoła stała się inicjatorem współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w w Poznaniu w zachodniej Wielkopolsce. W ramach współpracy przedstawiciel pionu edukacyjnego Julia Kilanowska spotkała się z uczniami klas 1-3 i 4-5 i poprowadziła prelekcję na temat odzyskania przez Polskę niepodległości - naświetlając kontekst historyczny roku 1918 oraz przybliżając portret historyczny marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem starsi uczniowie klas 7-8 pogłębili swoją wiedzę na temat tajemnicy szyfru Enigmy, kulisów jego złamania i wpływu poznańskich uczonych na zwycięstwo w drugiej wojnie światowej. Spotkania zakończyły się grami planszowymi i zajęciami w grupach uczniowskich.#InstytutPamięciNarodowejwPoznaniu

• WYCIECZKA DO WOLSZTYNA

• Magiczny świat „śpiących parowozów”, wagonów wykładanych boazerią z lat dwudziestych ubiegłego wieku stojących na pokrytych rdzą stalowych torach, pośród węglowych hałd, to widok, którym można nacieszyć wzrok w wolsztyńskim muzeum parowozów. Nasi uczniowie w ramach innowacyjnych zajęć z programu : Wielkopolska w Polsce, Polska w Europie odwiedzili unikalne muzeum na świeżym powietrzu w Wolsztynie. W drodze powrotnej zwiedzili grodziskie lapidarium z bryłami skał z terenu Polski i zobaczyli drewniany wiatrak w Grodzisku Wielkopolskim. Kiedyś symbol wielkopolskich wsi i miasteczek, dziś relikt czasów, które bezpowrotnie odeszły.

• ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

• „Żołnierze Wyklęci” – cześć Waszej pamięci! W dniu 1 marca uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Działania edukacyjno-wychowawcze prowadzone w ramach lekcji historii, godzin wychowawczych, gazetek okolicznościowych pomagają zrozumieć niuanse naszej polskiej zawikłanej historii. Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w akcji pod patronatem #IPN w Poznaniu.#NarodowyDzieńŻolnierzyWyklętych

• WYJAZD DO POZNANIA

• Uczniowie klasy 4 i 5 pojechali z opiekunami do Multikina w Starym Browarze w Poznaniu. „Szczęście Mikołajka do liryczna opowieść autora Jeana Jaquesa Sempe na temat jego wieloletniego przyjaciela Rene Goscinnego i ich twórczości literacko- komiksowej. Autorzy dzięki wspaniałym pomysłom i talentowi rysowniczemu stali się ikonami literatury i tym samym udowodnili, że dobra książka nigdy nie umiera.

• Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV

• Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zaprosić na bezpłatne szczepienie przeciwko HPV(wirus brodawczaka ludzkiego ), dla dziewcząt urodzonych w 2009 roku, zamieszkałych na terenie Gminy Opalenica.

Rak szyjki macicy jest drugim na świecie najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet.

Można zapobiec zachorowaniu, szczepiąc się.

Dodatkowo na podanej stronie internetowej

https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/hpv/ , są zawarte materiały informacyjno-edukacyjne.

Ze swojej strony zapewnimy  również  plakaty informacyjne, które wyślemy do Państwa . Prosimy o rozwieszenie ich na tablicach informacyjnych.

Szczegółowe informacje oraz zapisy są możliwe  pod numerami  telefonów :

• LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DZIECI DO POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

• LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DOSTĘPNA  W SEKRETARIACIE SZKOŁY I NA TABLICY OGŁOSZEŃ

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DZIECI DO POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NIE JEST JEDNOZNACZNA Z PRZYJĘCIEM DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SP.

W związku z tym rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane na rok szkolny 2023/2024. w terminie do 10.03.2023 r.  dotyczy rodziców, którzy we wniosku wskazali więcej niż jedną placówkę.

Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych do przedszkola- 13.03.2023 r.

• Konkurs,, Drzewo w roli głównej"

• Ogromną dumę i radość naszej szkole przyniosło rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego PT"DRZEWO W ROLI GŁÓWNEJ", pod patronatem Starostwa Nowotomyskiego. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy 3-Oliwia Glinka. Gratulujemy!!!!