• POZNAŃSKA NOC MUZEÓW

• Poznańska Noc Muzeów - nasz uczeń Jakub Kaczmarek podczas Nocy Muzeów został stałym uczestnikiem warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, tym razem uczestniczył w warsztatach "Archeologia na starej fotografii", ponadto zwiedził Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• Warszawa powitała uczniów szkoły w Rudnikach piękną pogodą, wspaniałymi zabytkami, wielokulturowością i świetnymi lodami. Podczas naszej wycieczki podziwialiśmy zarówno komnaty Zamku Królewskiego, obrazy Canaletta, jak i defiladowy krok przy zmianie warty obok Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i króla Zygmunta III Wazę spoglądającego na przybyszów z Rudnik łaskawym okiem, wszystkich zachwyciła panorama z tarasu na 30 pietrze Pałacu Kultury i Nauki, co niektórzy mieli ochotę wskoczyć dla ochłody do warszawskiej fontanny, jednym słowem: każdy znalazł coś dla siebie. Opiekunowie Alina i Dariusz Rogalscy dziękują uczniom za wzorowe zachowanie podczas wycieczki.

• KONKURS RECYTATORSKI- MISTRZ HUMORU

• 30 maja w Szkole Podstawowej w Kopankach odbył się konkurs recytatorski "Mistrz humoru i artykulacji". Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Poplewska, Nikola Poplewska (kl.I) oraz Julia Mikołajczak (kl.III). Uczennice wyrecytowały wiersze Danuty Wawiłow: "Świnka", "A jak będę dorosła...". Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrego występu!

• GMINNY KONKURS KALIGRAFICZNY

• W dniu 29,05.2023 R. dwie uczennicy z klasy 3 wzięły udział w Gminnym Konkursie Kaligraficznym dla klas 3 . Udział wzięło 5 szkół z gminy Opalenica , ostatecznie Julia Mikolajczak zajęła 2 miejsce a Wiktoria Grupa otrzymają wyróżnienie . Gratulacje dla dziewczyn.

• OPATRUNEK NA RATUNEK

• Fundacja Redemptoris Missio

Dzięki akcji OPATRUNEK NA RATUNEK możemy wyposażać misyjne szpitale w niezbędne środki opatrunkowe. W Afryce są one trudno dostępne lub kiepskiej jakości Wysyłane przez nas opatrunki ratują zdrowie i życie tysięcy pacjentów

Dziękujemy wszystkim szkołom, przedszkolom oraz parafiom za organizowanie zbiórek i dostarczane nam dary. Dziękujemy prywatnym darczyńcom za wszelkie wpłaty na ten cel. Jesteście wielcy

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę charytatywną ze szkoły w Rudnikach, zwłaszcza pani Justynie Marcinkowskiej za zorganizowanie akcji.

Serdecznie Wam dziękujemy!

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI- SPOTKANIE Z WISŁAWĄ SZYMBORSKĄ

• Dnia 18.05.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z Wisławą Szymborską". Choć wiersze tej poetki nie należą do łatwych, uczestnicy świetniesobie poradzili z ich interpretacją. Naszą szkołę reprezentowali: Rozalia Zgorzelska i Rodion Stavitskyi z kl. V, który zajął III miejsce. Gratulujemy!

• SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI BANKU PKO

• Czy wiesz?

Że pierwsze pieniądze to kamyki i muszelki?Pierwsze monety to szekle bite przez Fenicjan i Greków w starożytności?

Pierwsze banknoty powstały w XVII w w Szwecji?

Banknoty wykonywane są ze specjalnego papieru bankowego z dodatkiem drewna i bawełny?

Dlaczego trzeba mieć trudne hasła do kont i profili? Jaka jest przyszłość pieniądza na świecie?

Kim są cyberprzestępcy?

Jak chronić siebie i swoje pieniądze w Internecie?

Tego i wielu innych informacji mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 2,3,4,5,7,8 na spotkaniu z pracownicami banku PKO BP w Opalenicy.Dziękujemy PKO Bank Polski oddział w Opalenicy.