• Szkoła pamięta

• Uczennice naszej szkoły pamiętają o powstańcach wielkopolskich i w październiku wraz z rodzicami odwiedzają cmentarz, by uczcić poległych i zamordowanych bohaterów naszej małej ojczyzny.#szkolapamieta

#Szkolapamieta Nasi niezawodni uczniowie od wielu lat opiekują się grobowcem rodziny Niegolewskich - patronów naszej szkoły. Wraz z nauczycielami udali się na cmentarz do Buku, umyli płyty, usunęli liście, zagrabili ziemię i minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych z rodziny Niegolewskich.

• BohaterON

• #BohaterON Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Na lekcjach wychowawczych dzieci zostały zapoznane z wydarzeniami związanymi z Powstaniem Warszawskim, omawiały tematykę patriotyczną oraz wykonywały plakaty i życzenia dla żyjących Powstańców, które zostaną im przekazane przez umieszczenie na stronie internetowej.#BohaterON

• Wycieczka w Góry Sowie

• Integracyjna wycieczka w Góry Sowie i do Srebrnej Góry zaowocowała nowymi przyjaźniami i znajomościami pomiędzy uczniami z Polski i Ukrainy ze szkół z Rudnik, Wojnowic i Porażyna. Ponadto oprócz zajęć z zakresu historii, geografii, biologii, geologii, kulturoznawstwa uczniowie Szkoły Podstawowej im. A.Wł. Niegolewskich zdobywali szczyty Gór Sowich. Przemierzyli podziemne tunele sowiogórskiej, pruskiej fortecy. Pod koniec zwiedzania przewodnik w pruskim mundurze oddał strzał z pistoletu skałkowego, a co najodważniejsi spojrzeli do fortecznej studni, która do dziś dostarcza pitnej wody. A to wszystko w ciepłych promieniach październikowego słońca.

• KinoSzkoła- listopad

• Dnia 15 listopada 2023 roku klasa 3 wyjechała do kina do Buku na zajęcia z cyklu KinoSzkoła. Była pogadanka na temat:  Wykorzystaj swoje supermoce! Graj, twórz, pomagaj! oraz dzieci obejrzały  film pt. "Po prostu super".

• Spotkanie biblioteczne

• Dnia 14 listopada 2023 roku klasa druga i trzecia były na jesiennym spotkaniu bibliotecznym które prowadził pan Stefan Dziamski w Wiejskim Domu Kultury w Rudnikach. Dzieci słuchały wierszy o jesieni i mogły wypożyczyć książki.

• Obchody Święta Niepodległości w Opalenicy

• Udział Pocztu Sztandarowego SP Rudniki - Rozalia Zgorzelska, Wiktoria Grupa, Kacper Nowak oraz delegacji szkoły- Lilainna Mortka, Paulina  Libuda, Jakub Koszuta - w obchodach Święta Niepodległości w Opalenicy 11 listopada 2023 roku.

• Teatr tu i tam- Kolorowy Uniwersytet

• Dnia 7 listopada 2023  uczniowie z klasy 3 wyjechali do Poznania na zajęcia w ramach Kolorowego Uniwersytetu - zajęcia pt. "Teatr tu i tam"- wykład poprowadził prof. dr hab. Piotr Dobrowolski z Zakładu Estetyki Literackiej WFPiK. Było też zwiedzanie Poznania- Pomnik Adama Mickiewicza, Pomnik Ofiar Czerwca 1956, Teatr Wielki, Park Adama Mickiewicza, ulica Święty Marcin.

• Wyjazd do kina do Buku

• Dnia 24 paździenika 2023 roku  dzieci z klasy 3 wyjechały do kina na zajęcia z cyklu KinoSzkoła na pogadankę "W świecie rycerskich wartości- dobro, uczciwość i odwaga" oraz na film pt. "Nel i tajemnica kurukota".

• Kolorowy Uniwersytet

• Dnia 10 października 2023 roku uczniowie z 3 klasy SP z Rudnik stali się studentami Kolorowego Uniwersytetu i byli na pierwszych zajęciach pt. " Historia kartografii" w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Zajęcia poprowadził Adam Chudziński z Pracowni Zbiorów Kartograficznych. Na zakończenie pan Adam miał dla małych studentów niespodziankę- teleturniej Milionerzy w którym Julka i Ania zdobyły nagrody.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA- 10.10.2023r.

• Dziś w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Z tej okazji zaproszono Smerfetkę i Babę - Jagę, które opowiedziały dzieciom m.in. jak dbać o książki. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

• JESIENNIE I WESOŁO W PRZEDSZKOLU

• Kolejny, intensywny tydzień pracy za nami. Oczywiście jesień to temat główny naszych zajęć. Poznajemy dary jesieni i je wykorzystujemy do działania podczas zajęć, rozwijając w ten sposób tak ważną motorykę małą, czytanie globalne i słuch fonemowy.

Dzień Zwierząt był inspiracją do powstania prac plastycznych z wykorzystaniem oczywiście liści. Natomiast podczas obchodzonego jutro Dnia Uśmiechu rozmawialiśmy na temat emocji i sposobów radzenia sobie z nimi.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

•  Nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w 30!Akcji  Sprzątania świata, które w tym roku przebiegało pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".

• EKOLOGICZNIE W PORAŻYNIE

• Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie ekologiczno- przyrodniczym w pięknych okolicznościach przyrody przy pałacu w Porażynie. Najpierw wybraliśmy się na spacer do lasu z panem leśniczym a potem wykonywaliśmy zadania z których powstały kolorowe plakaty. Każdy z dyplomem, książką i torbą ekologiczną wrócił do domu.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do akcji przyłączyła się również nasza szkoła, czytając GŁOŚNO w czasie przerw.