Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
w Rudnikach zaprasza
na
ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ,
która odbędzie się 1.02.2020 r.
od godz. 20:00 w WDK Rudniki.
Cena- 220 zł od pary
Gra Zespół Szook
Informacje i zapisy tel. 61 44 74 240
Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
w Rudnikach zaprasza
na
ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ,
która odbędzie się 1.02.2020 r.
od godz. 20:00 w WDK Rudniki.
Cena- 220 zł od pary
Gra Zespół Szook
Informacje i zapisy tel. 61 44 74 240
W czwartek 5 grudnia 2019 roku uczniowie z klasy II w ramach innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki” zaprosili gości do głośnego czytania książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Lekturę czytali członkowie z zespołu „Rudniczoki”- panie Wanda Kałek i Barbara Koźlińska oraz pan Stefan Dziamski - którym bardzo dziękujemy. Do głośnego czytania włączyli się także uczniowie z klasy II czytając fragmenty "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek " a goście słuchali z zaciekawieniem. W klasie zrobiło się kolorowo od barwnych skarpetek założonych w tym dniu. Koordynatorami innowacji „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki w szkole są pani Danuta Lisicka- Obst i pani Klaudia Konieczna.
W piątek 29 listopada 2019 roku reprezentacja uczniów z naszej szkoły 12 plus 2 rezerwowych pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst i pani Klaudii Koniecznej- wzięła udział XXI Mistrzostwach Gminy Opalenica w wieloboju sprawnościowym. Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: sztafeta wahadłowa, skoki przez skakankę, rzut beretem do bramki, slalom z kijem do unihokeja, rzuty woreczkami i tory przeszkód. Zwyciężyła SP Wojnowice zdobywając 41 pkt. II miejsce SP Opalenica- 35 pkt. III miejsce SP Dakowy Mokre- 31,5 pkt. IV miejsce SP Urbanowo 29,5 pkt. V miejsce nasz szkoła 23,5 pkt. VI miejsce SP Kopanki 15,5 pkt. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i słodkie niespodzianki.
Dnia 28 listopada 2019 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Andrzejkowe wróżby” dla uczniów klasy pierwszej i drugiej. Koniec listopada według wierzeń ludowych to czas najbardziej magiczny w roku, w którym spełniają się wróżby i marzenia. Wróżby andrzejkowe traktujemy jako okazję do śmiechu, figli i dobrej zabawy. Uczniowie wysłuchali wzmianki historycznej o wieczorze andrzejkowym, wierszy, przysłów i nauczyli się rymowanek. Dzieci brały udział we wróżbach z laniem wosku przez magiczny klucz, które było wielką frajdą dla dzieci. Każdy został poczęstowany pysznym ciasteczkiem z wróżbą. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki.
Dnia 28 listopada 2019 roku w godzinach 1700 – 1900 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas I-VIII. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.
Podziękowanie od Fundacji Mam Marzenie.
Wszystkim , którzy wzięli udział w akcji dzień Pluszowego Misia pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie Fundacji Mam Marzenie i udział w akcji „ Dzień Pluszowego Misia”
Serdecznie dziękujemy !!!
15 listopada 2019 roku uczniowie klasy V i VII pod opieką nauczycieli Cezarego Nowaka oraz Macieja Kwiatka wybrali się do Muzeum Parowozowni w Wolsztynie oraz do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach .
W Muzeum Parowozowni uczniowie zostali zaznajomieni z historią i codziennym funkcjonowaniem parowozowni, pracą pomocnika i maszynisty, a także z budową, zasadą działania i typami lokomotyw parowych. Dzieci zostały zapoznane z przygotowaniem parowozu do jazdy wraz z kolejnymi etapami obrządzania lokomotywy (oczyszczanie z popiołu, wodowanie, węglowanie, smarowanie). Zwiedzali także hale wachlarzowa, warsztat, kanał oczystkowy i salę muzealna .
Z kokei w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, dzieci otrzymały ogrom wiedzy z zakresu ochrony p. poż. i historii pożarnictwa.
W poniedziałek 18 listopada 2019 roku grupa 19 uczniów z klasy pierwszej i drugiej z naszej szkoły uczestniczyła w drugim spotkaniu w ramach projektu „Mały Medyk” w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzi studenci wysłuchali tego dnia wykładu: „Ziołolecznictwo”- był to wykład uczniów ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach oraz wykładu prof. dr hab. N. med., Juliusza Hubera pt: „Jak w medycynie badamy mięśnie?” Pan Profesor podczas wykładu wyjaśnił czy człowiek i kot chodzą podobnie? Kto jest bardziej sprawny kiedy chodzi? Dlaczego gepard biega szybciej niż człowiek? Przedstawił działanie układów mięśniowego i nerwowego oraz wyjaśnił na czym polegają badania diagnostyczne mięśni. Pytania panu profesorowi z naszej szkoły na temat wykładu zadały dwie studentki uczennice z klasy II - Rozalia Zgorzelska i Antonina Jankowska. Podczas spotkania nasi uczniowie przekazali dary dla Funadacji Redemptoris Missio w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”. Koordynatorami projektu „Mały Medyk" są nauczyciele: Danuta Lisicka- Obst, Klaudia Konieczna, Maria Fabijańska.
W poniedziałek 18 listopada 2019 roku uczniowie z klasy pierwszej i drugiej pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Klaudii Koniecznej i Marii Fabijańskiej wybrali się do Poznania do Ogrodu Botanicznego na warsztaty pt. „Z Krzysztofem Kolumbem wyprawa po aromatyczne pierniki”. Dzieci dowiedziały się co łączy Krzysztofa Kolumba z piernikami, z przyprawami pochodzącymi z dalekich zakątków świata. W rozpoznawaniu ich zaangażowały swoje zmysły, a następnie przygotowały pachnącą ozdobę. Wykorzystały do tego celu ziarna pieprzu, kawy, goździki, cynamon. Wyprawa do szklarni była okazją, by przekonać się, jak naprawdę wyglądają rośliny przyprawowe.
Dnia 12 listopada 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt. "Legenda o rogalach świętomarcińskich". Podczas spektaklu dzieci poznały legendę, dzięki której co roku zajadamy się rogalami świętomarcińskimi i dowiedziały się kim był św. Marcin. Do zabawy porwała wszystkch muzyka, taniec i piosenki stworzone specjalnie na tę okazję.
W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy:- Julia Borowczyk, Maria Mnich, Piotr Ludwiczak pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. był przemarsz na "Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny". Delegacja z naszej szkoły: Aleksandra Guderian- Lossy, Klaudia Mikołajczak i Małgorzata Rzeźnik- złożyła pod pomnikiem wiązankę.
POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA
2019/2020
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
D. Rogalski
w czwartki od godz. 6:55- 7:40
Zajęcia wyrównawcze z matematyki
P. Libuda
w środy od godz. 14:10- 14:55
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Fabijańska
Kl. II-IV- poniedziałek 11:30- 12:15
Kl. V, VI, VII- czwartek- 13:25-14:10
Zajęcia matematyczno- informatyczne
A.G. Lossy
- kl. IV- czwartek godz. 12:30-13:15
-kl. VI-czwartek godz. 11:30-12:15
- kl. VIII- wtorek godz.13:25- 14:10
Pedagog- logopeda- terapia pedagogiczna
M.Kwiatek
Poniedziałek- 6:55- 7:40
Wtorek- 6:55- 7:40
Środa 6:55- 11:15
Piątek- 6:55- 14:10
We wtorek 29 października 2019 roku grupa 20 uczniów z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyła w spotkaniu inauguracyjnym projektu "Mały Medyk" w roku akademickim 2019/2020 w sali Centrum Kongresowo- Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzi studenci wysłuchali tego dnia pierwszych wykładów: "mmm- westchnienie pełne pasji"- był to wykład uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czapurach oraz wykład dr Jacka Jarosza z Fundacji Redemptoris Misio: "Misje Medyczne". Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego misje medyczne są ważne, jakie programy realziuje fundacja i na czym one polegają, jak każdy z nas może włączyć się w pomoc. Pytania panu doktorowi z naszej szkoły na temat wykładu zadały dwie studentki- uczennice z klasy II - Rozalia Zgorzelska i Antonina Jankowska. Koordynatorami projektu "Mały Medyk" są nauczyciele: Danuta Lisicka- Obst, Klaudia Konieczna, Maria Fabijańska.
Dnia 24 października 2019 roku odbyło się „Spotkanie Biblioteczne” pt. „ Zabawy z dynią”. Uczniowie brali udział w konkursach sprawnościowych a także w konkursie plastycznym. Najładniejsze prace związane z dynią zostały nagrodzone. Nie zabrakło także zagadek i wierszy. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
Dnia 22 października 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt; „ Bieli i czerni taneczne układanki – czyli historie pisane tańcem ”. Był to taneczny spektakl w którym artyści pobawili się zestawieniem kontrastowych kolorów oraz historii opowiedzianych językiem tańca i wyobraźni.
W niedzielę dnia 6 października 2019 roku uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wraz z rodzicami i wychowawcami: Danutą Lisicką – Obst i Marią Fabijańską wzięli udział w 40 jubileuszowym rajdzie turystycznym do Porażyna. Celami rajdy było uczczenie 100- lecia Niepodległości Polski, upowszechnianie turystki wśród dzieci, zapoznanie z okolicami Porażyna, promowanie ochrony środowiska oraz realizacja hasła „Rok 2019 – Rok Młodych w PTTK – z PTTK wspólnym szlakiem”. Na mecie rajdu były konkursy przyrodniczo- ekologiczne, historyczne o Edmundzie Klemczaku- organizatorze i dowódcy opalenickiej kompanii w Powstaniu Wielkopolskim.
Dnia 1 października 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu ze sztuką i kulturą z cyklu Mozaika pt; „ Alfabet tradycji- wielkopolska ziemia kaliska”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kulturą tradycyjną własnego regionu. Do realizacji programu została zaproszona kapela „Przodki”, która od lat zgłębia muzykę kaliską i porywa do tańca zarówno dzieci jak i dorosłych.
200- lecie powstania
Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich
w Rudnikach, 40- lecie nadania imienia, 30- lecie przyjęcia sztandaru
Dyrektor, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej
im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach mają zaszczyt zaprosić
na obchody Jubileuszowe naszej placówki, które odbędą się
21 października 2019 r. o godz. 10:00 w Wiejskim Domu Kultury
w Rudnikach.
Powered by aSc EduPage