ANDRZEJKI SOMOSIERSKIE
WIERNI TRADYCJI I DUMNI Z HISTORII
W czwartek, 30 listopada w Niegolewie po raz dziesiąty obchodzono Somosierskie Andrzejki. Uroczystości związane są z testamentem bohatera bitwy pod Somosierrą Andrzeja Niegolewskiego. Prosił w nim o coroczne oddawanie hołdu poległym w pamiętnej szarży w hiszpańskiej przełęczy. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w niegolewskiej kaplicy.
WYJAZD DO TEATRU ANIMACJI DO POZNANIA NA SZTUKĘ PT. „OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI”.
W czwartek 23 listopada 2017 roku 35 dzieci ze świetlicy środowiskowej pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wyjechało do Poznania do Teatru Animacji na spektakl pt. „Opowieści z niepamięci”. To prasłowiańska demonologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami które powoli odchodzą w niepamięć. Na scenę wychodzili aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawił się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko szło nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezko
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- ANDRZEJKI- WIERZENIA I TRADYCJE
Dnia 23 listopada 2017 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Andrzejki- wierzenia i tradycje” dla uczniów klas II-III. Koniec listopada według wierzeń ludowych to czas najbardziej magiczny w roku, w którym spełniają się wróżby i marzenia. Wróżby andrzejkowe traktujemy jako okazję do śmiechu, figli i dobrej zabawy. Uczniowie wysłuchali wzmianki historycznej o wieczorze andrzejkowym, wierszy, przysłów i nauczyli się rymowanek. Dzieci brały udział we wróżbach z butelką, z kubeczkiem szczęścia, krążkiem szczęścia, z butem i oczywiście z laniem wosku przez magiczny klucz, które było wielką frajdą dla dzieci. Każdy został poczęstowany pysznym lizakiem. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki.
KOLOROWY UNIWERSYTET- KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ GENIUSZEM- WYDZIAŁ NAUK EDUKACYJNYCH
Dnia 15 listopada 2017 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pani Lilianny Mortki byli na zajęciach na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Zajęcia poprowadziła dr Majka Porzucek-Miśkiewicz (Zakład Dydaktyki Ogólnej). Wprowadziła studentów w świat nauk humanistycznych. Dowiedzieli sie m.in. dlaczego są wyjątkowi i genialni i czemu czasami oceny nie są tak istotne niż wrodzona inteligencja. Podsumowując, każdy z nich ma siłę i możliwości, by zostać geniuszem.
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OPALENICY
W sobotę, 11 listopada 2017 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy: Aleksandra Rainka, Wojciech Stefański, Michalina Kałek pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. był przemarsz na „Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny”. Delegacja z naszej szkoły: Katarzyna Duda, Danuta Lisicka- Obst i Jakub Koszuta złożyła pod pomnikiem wiązankę.
ZAWODY SPORTOWE
ZAWODY SPORTOWE
Dnia 31 października o godz. 10.00 odbyły się Gminne Zawody Sportowe
w Unihokeju w Hali Osir w Opalenicy.Szkołę Podstawową w Rudnikach reprezentowały dziewczęta w następującym składzie : Nikola Dziamska, Martyna Drąg, Zofia Kałek, Karolina Kluczyńska, Marcelina Pluskota, Aleksandra Rainka, Karolina Domagała i Julia Kucz.
WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
W poniedziałek 6.11.2017 r. odbędą się warsztaty dla uczniów
Klasa II i III- od 12:20- 13:05- integracja
Klasy IV i V- 13:15-14:00- motywowanie do nauki
Klasy VI i VII- Co nas czyni ludźmi?
Warsztaty dla rodziców- 7.11.2017 r.
godz. 17:50
TRENING UMIEJETNOŚCI WYCHOWAWCZYCH
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE - O BAŚNIACH NIECO INACZEJ
Dnia 26 października 2017 roku odbyło się drugie w tym roku szkolnym „Spotkanie Biblioteczne” pt. „O baśniach nieco inaczej” . Uczniowie rozmawiali na temat baśni braci Grimm oraz ich powiązaniom z literaturą grozy. Dzieci wysłuchały historię „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosi” a także historię powstania słynnego „Frankensteina" autorstwa Mary W. Shelley, a to za sprawą jednego z uczniów, który przebrał się za potwora z tej książki. Nie zabrakło też najróżniejszych konkursów, w tym wyścigu na miotłach, czy też zrobienia najlepszego potwora z nadmuchanych balonów. Na zakończenie spotkania mieli możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
WYCIECZKA NA CMENTARZ DO OPALENICY
Dnia 27 października 2017 roku z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z klas II-III pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej wybrali się na cmentarz do Opalenicy i odwiedziły groby:
- byłego kierownika Szkoły Podstawowej w Rudnikach – Alfonsa Matuszewskiego
- byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudnikach- Kazimierza Wasiaka
DZIEŃ PAPIESKI
W poniedziałek 16 października w szkole odbył się krótki apel z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie z klasy IV krótko przypomnieli życiorys i najważniejsze wydarzenia z życia świętego Jana Pawła II. Podsumowane zostały konkursy plastyczne. W konkursie parafialnym pt: "Rodzina jest ok" wyróżnienie otrzymał Wiktor Jasiński z klasy V. Natomiast w konkursie " Św. Jan Paweł II- Papież Pielgrzym" w kategorii klas młodszych laureatem został Filip Grabowski z klasy II, a w kategorii klas starszych Małgorzata Adamczak z klasy IV.
LEKACJA MUZELANA W MUZEUM NARODOWYM W POZNANIU
Dnia 27 października 2017 roku po zajęciach na Kolorowym Uniwersytecie grupa 17 uczniów pod opieką pani dyrektor Lilianny Mortki i Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Stroje i nastroje” w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Podczas spotkania uczniowie poznali funkcje ubiorów i podstawowe zagadnienia z historii mody. Lekcja była połączona z warsztatami plastycznymi, w czasie której uczestnicy projektowali własny strój.
KOLOROWY UNIWERSYTET- TORFOWISKA I GLOBALNE ZMIANY W PRZYRODZIE
Dnia 27 października 2017 roku grupa 17 uczniów- studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pani dyrektor Lilianny Mortki i Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w wykładach Kolorowego Uniwersytetu na temat „Torfowiska i globalne zmiany w przyrodzie”. W świat siedlisk uwodnionych, ze specyficzną roślinnością i zachodzącymi procesami akumulacji osadów organicznych (czyli torfowiska) - studenci zostali wprowadzeni przez naukowców z zakładu biogeografii i paleoekologii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
JESIENNA WYCIECZKA KLASY III DO PARKU
Dnia 16 października 2017 roku uczniowie z klasy III pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wybrali się na wycieczkę do parku aby pozbierać liście do klasowej kolekcji. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią a także próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie na podstawie tekstu „Jak liście opadają z drzew?” W. Mikołuszko.
KOLOROWY UNIWERSYTET- OKO I MÓZG - RAZEM CZY OSOBNO?- INAUGURACJA W AULI UAM
Dnia 9 października 2017 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Lilianny Mortki i Danuty Lisickiej- Obst byli na inauguracyjnym wykładzie w Auli UAM. Dzięki oczom widzimy otaczający nas świat, ale czy możemy go zobaczyć bez naszego mózgu Jak w mózgu, najbardziej złożonej maszynie świata, powstaje „widzenie”? Czy można podglądać pracę mózgu i co z tego podglądania wynika? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił prof. zw. dr hab. Ryszard Naskręcki (Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UAM) podczas wykładu inaugurującego VII edycję Kolorowego Uniwersytetu w sezonie 2017/18.
KOLOROWY UNIWERSYTET
Uniwersytet dość powszechnie kojarzy się z powagą gabinetów i sal wykładowych i dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak.
Zachęceni powodzeniem projektu realizowanego w ramach Polskiej Akademii Dzieci postanowiliśmy kontynuować tę inicjatywę, pod szyldem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. I tak uruchomiliśmy KOLOROWY UNIWERSYTET.
II JESIENNY RAJD PROFILAKTYCZNY - " BARWNYM SZLAKIEM".
W piątek 6 października 2017 roku odbył się po raz drugi na terenie naszej szkoły III Jesienny Turniej Sprawnościowy Świetlic Środowiskowych pt. „Barwy Jesieni” oraz po raz II Jesienny Rajd Profilaktyczny „Barwnym Szlakiem”. W tym roku uczestnicy dojechali autobusami ze względu na deszczową pogodę. Organizatorem turnieju był Ośrodek Pomocy Społecznej a nad całością czuwała Pani Danuta Lisicka- Obst i Pani Iwona Tadyszak. Celem turnieju było: kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku, wyrabianie tężyzny fizycznej, a także zwrócenie uwagi na wzajemne relacje dzieci między sobą, stosunek do rodziców i nauczycieli. Gościliśmy dzieci i wychowawców ze świetlic z całej gminy: z Wojnowic, Porażyna, Jastrzębnik, Dakowych Mokrych i Opalenicy a także Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej- Panią Dorotę Szuwalską- Kasprzak, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudnikach -Panią Liliannę Mortkę. Na począt
KINO SZKOŁA - WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. ROCK DOG. PIES NA MEDAL"
Dnia 5 października 2017 roku uczniowie klas II-III pod opieką Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej w VII edycji „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz projekcji filmowej „Rock Dog. Pies na medal”. W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom zagadnienia psychologiczne takie jak: poszukiwanie własnej drogi, pasja, wiara w siebie, samoakceptacja, odwaga i marzenia. Film pokazał jak ważna jest w życiu wiara we własne siły i podążanie własną ścieżką, zgodną ze swoimi zainteresowaniami. Pozwalał utrzymać wiarę w to, że możemy spełniać nasze marzenia, że warto pielęgnować i szlifować nasze talenty.
II JESIENNY RAJD PROFILAKTYCZNY I KONCERT JACKA I MICHAŁA MUSIATOWICZ
6 października 2017 w piątek panie: Danuta Lisicka- Obst i Iwona Tadyszak organizują w ramach świetlicy środowiskowej w naszej szkole II JESIENNY RAJD PROFILAKTYCZNY pt. „BARWNYM SZLAKIEM”. Z tej okazji odbędzie się koncert Jacka Musiatowicza pt. „Rodzina nade wszystko" o godzinie 15,30. Zapraszamy społeczność Rudnik, Niegolewa, Opalenicy na spotkanie z muzyką a później na turniej sprawnościowy dla dzieci.
MARSZ PATRIOTYCZNY
29.09.2017r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Do szkoły dzieci są dowożone tak jak zwykle( na godz. 8:30). Wyjazd ze szkoły godz. 9:30. Powrót około godz. 13:00. Dzieci z Rudnik przychodzą na godzinę 9:15.
Od 13:00 do 15:00 będzie czynna świetlica dla dzieci rodziców pracujących.
- liczba odwiedzin: 1172842
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe