HAPPENING- MUZYCZNA RADOŚĆ
W ramach projektu uczniowie klasy VII przygotowali happening pt:" Muzyczna radość". Zaakcentowali swoim strojem (wykorzystując szary papier) prezentowany tanecznie utwór od średniowiecza po współczesność. Całość koordynował nauczyciel plastyki Justyna Marcinkowska
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU
Harmonogram zajęć w ramach projektu
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
7:30- 8:30
j.angielski-
j.angielski matematyka
SCOTTIE GO!
Dnia 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III gościli panią Aleksandrę Gurelian – Lossy na zaproszenie pani Danuty Lisickiej – Obst. Pani Aleksandra pokazała i wytłumaczyła jak można bawić się grą edukacyjną z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! Za pomocą kartonowych klocków uczniowie sterowali bohaterem gry- Scottiem- oraz wybranymi postaciami i obiektami w grze. Scottie Go jest grą edukacyjną która doskonali umiejętności analitycznego działania i logicznego myślenia, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwija intuicję algorytmiczną a także uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka.
CZYTAJ ! SŁUCHAJ ! OPOWIADAJ !
REGULAMIN_KONKURSU_NA_OPALENICKa_KSIaZECZKE_RODZINNa.docx
Rusza akcja: CZYTAJ! SŁUCHAJ! OPOWIADAJ!
Z końcem stycznia rusza oryginalna kampania promująca rodzinne czytanie, tworzenie historii oraz sztukę opowiadania, pod tytułem: CZYTAJ! SŁUCHAJ! OPOWIADAJ! Z FABUŁĄ PRZEZ ŻYCIE! Akcja jest skierowana do rodziców i opiekunów dzieci pomiędzy 3 a 9 rokiem życia, a także samych dzieci. Innymi słowy: pomiędzy lutym a czerwcem 2018 r. czeka sporo ciekawych wydarzeń.
RATUJEMY UCZYMY RATOWAĆ
Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” został przeprowadzony w pierwszym semestrze 2017/2018 roku w ilości 12 godzin w grudniu i styczniu w klasach II-III przez panią Danutę Lisicką -Obst i Marię Fabijańską
Tematyka zajęć w klasie II
- Bezpieczeństwo- 1 godzina
-Ocena przytomności i wzywanie pomocy- 1 godzina
SPEKTAKL HISTORYCZNY
Dnia 25 stycznia 2018 roku dla klas II-VII odbył się spektakl historyczny pt „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Uczniom zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia i daty z okresu od II połowy XVI wieku do końca XVII wieku. Był pokaz walki na szable, scenki historyczne, pokaz wybijania monet w mennicy Jana III Sobieskiego, prezentacja oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna oraz były konkursy z nagrodami. Była to ciekawa lekcja historii.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE
Dnia 18 stycznia 2018 roku odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Na wstępie pani dyrektor Lilianna Mortka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Babcie i Dziadkowie obejrzeli i wysłuchali wierszy i piosenek okolicznościowych związanych tematycznie z tymże świętem a także jasełek pt. „Dobrą nowinę wam niesiemy” przygotowanych przez uczniów klas II-III pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej a oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Majewska. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
KOLOROWY UNIWERSYTET- ŚLADAMI POLAKÓW W IRANIE- WYDZIAŁ NAUK POLITYCZNYCH I DZIENNIKARSTWA
Dnia 17 stycznia 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Lilianny Mortki i Danuty Lisickiej- Obst byli na zajęciach na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Znaczącej części studentów, Iran kojarzył się niezbyt pozytywnie. Za sprawą prof. UAM dr hab. Radosława Fiedlera i jego opowieści o podróży po Iranie, znacznie się to zmieniło. Studenci mogli dowiedzieć się poznać wiele ciekawostek dotyczących kultury, turystyki, obyczajów, klimatu itp., co zachęciło ich do zadawania prowadzącemu wielu pytań.
WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT ALPEJSKA PRZYGODA
Dnia 12 stycznia 20168 roku uczniowie klas II-III pod opieką Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz projekcji filmowej „Alpejska przygoda”. W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom treści i wartości związane z przyjaźnią a zawarte w filmie.
99 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918/19
W środę , 27 grudnia 2017 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy: Aleksandra Rainka, Wojciech Stefański, Michalina Kałek pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. nastąpiło złożenie wiązanek przy Ścianie Pamięci. Naszą szkołę reprezentowała delegacja nauczycieli: Alina Rogalska, Klaudia Sierant, Dariusz Rogalski. Końcowym, ale bardzo pięknym i barwnym elementem uroczystości był pokaz przygotowany przez członków opalenickiego Fan Clubu Lecha Poznań.
WIGILIA SZKOLNA
Dnia 22 grudnia 2017 roku odbyła się Wigilia szkolna. Zgodnie z tradycją został odczytany fragment Nowego Testamentu poświęcony narodzinom Jezusa Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza. Następnie każdy mógł spróbować pierniczków i mandarynek. Uwieńczeniem szkolnej Wigilii było spotkanie z Gwiazdorem, który dla każdego miał prezent.
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W SZKOLE
Dnia 21 grudnia 2017 roku uczniowie z klas II-III pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej przygotowały jasełka pt. „Dobrą nowinę wam niesiemy”. Było wspólne śpiewanie kolęd, które przygotowała pani Joanna Majewska.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- JASEŁKA W BIBLIOTECE
Dnia 21 grudnia 2017 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Jasełka w bibliotece” dla uczniów klas II-III. Uczniowie dowiedzieli się o tradycji tworzenia jasełek. Następnie odbyło się przedstawienie jasełek pt. „Dobrą nowinę wam niesiemy” przygotowanych przez uczniów klas II-III pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej a oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Majewska. Na zakończenie dzieci miały okazję wypożyczyć książki aby czytać w czasie przerwy świątecznej pod choinką.
WIGILIA ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH
Dnia 18 grudnia 2017 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej z Rudnik pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wyjechali do Wojnowic na spotkanie z Mikołajem. Dzieci otrzymały życzenia od pani dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Szuwalskiej-Kasprzak. Dzieci ze świetlic zaprezentowały program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Było łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Przybył również Święty Mikołaj, który wspólnie z dziećmi bawił się.
WARSZTATY Z CHARAKTERYZACJI
Dnia 18 grudnia 2017 roku nasi studenci z Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań: Lilianny Mortki i Danuty lisikciej- Obst spędzili poranek w Teatrze Nowym w Poznaniu na pokazach z charakteryzacji. Dodatkowo, poza różnymi charakteryzatorskimi sztuczkami, mogli poznać życie teatru od kuchni i dowiedzieć się wielu, ciekawych historii od prowadzącej zajęcia p. Aliny (charakteryzatorki i perukarki)
KOLOROWY UNIWERSYTET- DRAKULA, PIZA, WIEŻA EIFLA…W ŚWIECIE KULTURY ROMAŃSKIEJ- WYDZIAŁ NEOFILOLOGII
Dnia 13 grudnia 2017 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytety pod opieką pań: Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej byli na zajęciach na wydziale neofilologii. Naukowcy: dr Emilia Ivancu, dr Beata Szpingier, dr Magdalena Stefaniak z Instytutu Filologii Romańskiej, zabrały studentów w podróż po Rumunii, Włochach i Francji. Zaprezentowane zostały przez nie trzy symbole tych krajów tj.: hrabia Drakula, wieża Eiffla oraz krzywa wieża w Pizie wraz z historią, ciekawostkami i kulturą Rumunii, Włoch oraz Francji. Nasza uczennica – Aleksandra Rainka- otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie. Po zajęciach na Kolorowym Uniwersytecie byliśmy na Starym Rynku i na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
WYCIECZKA ZABYTKOWYM TRAMWAJEM PO POZNANIU
We wtorek 5 grudnia 2017 roku 26 dzieci ze świetlicy środowiskowej pod opieką pani Danuty Lisickiej – Obst wyjechało do Poznania na wycieczkę zabytkowym tramwajem po Poznaniu. W wycieczce tej uczestniczyli również seniorzy z Opalenicy. Trasa wycieczki wiodła przez najważniejsze atrakcje turystyczne w mieście:
Życzenia świąteczne
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoruprzyniesie Państwu i spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
Życzą : Dyrektor, Grono Pedagogiczne , Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
CZYTAMY BAJKI SIOSTRY TADEUSZY Z KAMERUNU
Z okazji Mikołajek uczennice klasy ViI i VII przygotowały niespodziankę dla najmłodszych w naszej szkole. Ubrane w oryginalne stroje afrykańskie przeczytały dzieciom bajki zebrane i wydane przez siostrę Tadeuszę z Kamerunu, z którą corocznie się spotykamy. Misjonarka chciała zaprezentować polskim dzieciom bajki i historii, które przy wieczornym ognisku opowiadają dziadkowie i starsi.
- liczba odwiedzin: 1172835
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe