OPATRUNEK NA RATUNEK
Przez dwa tygodnie w naszej szkole trwała zbiórka środków opatrunkowych. Uczniowie i rodzice chętnie włączyli się w akcję. głównym organizatorem jest fundacje Redemptoris Missio w Poznaniu. Wszystkie zebrane produkty trafia do Afryki i wykorzystywane będą przez polskich wolontariuszy (studentów medycyny)w leczeniu chorych. Na misjach brakuje wszystkiego, nawet bandaży. Dziękujemy za pomoc. Uczniowie z koła misyjnego z opiekunem Justyna Marcinkowską
DZIEŃ KOBIET
Dnia 8 marca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. W naszej szkole chłopcy wymyślili wiele niespodzianek w postaci słodyczy, maskotek, kwiatów i konkursów. Dzień spędzony został w miłej atmosferze.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- „MÓJ PRZYJACIEL PIES”
Dnia 2 marca 2017 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „ Mój przyjaciel pies”. Uczniowie zapoznali się z opowiadaniem, którego głównym bohaterem był pies. Dzieci dowiedziały się, że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Była też rozmowa nt roli psów w ratownictwie, w policji czy opiekun ludzi niepełnosprawnych. Wyjątkową atrakcją było pojawienie się specjalnego gościa- trzymiesięcznego berneńskiego psa pasterskiego, który bardzo polubił dzieci. Pod koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – fotograficzny pt. „Portret mojego psa”. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Agata Gałęska z kl.1, II miejsce Wiktoria Lechert z kl.2, III miejsce Kaczmarek z kl.3. W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Małgorzata Adamczak z kl.3, II miejsce Piotr Ludwiczak z kl.3, III miejsce Filip Grabowski z kl.1. Zwycięscy otrzymali upominki ufundowane przez Dział Pr
OPATRUNEK NA RATUNEK
W naszej szkole do 17 marca będziemy zbierać środki opatrunkowe (bandaże, igły i strzykawki, gazy, rękawiczki jednorazowe) dla potrzebujących w Afryce. Akcję te prowadzi fundacja Redemptoriss Missio pod hasłem „ Opatrunek na ratunek”. Z góry dziękujemy za pomoc.
Zaczynamy również drugą akcję związaną z rekolekcjami szkolnymi. Zbieramy niepotrzebne już ale kompletne zabawki, gry, itp. (do 17 marca)
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I
OGŁOSZENIE O ZAPISACH DZIECI DO PRZEDSZKOLI ORAZ UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH
na rok szkolny 2017/2018
Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych, w dniach od 27 lutego do 3 marca br. składają deklarację potwierdzającą kontynuowanie wychowania przedszkolnego przez dziecko.
1 MARCA- NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dnia 1 marca 2017 roku Poczet Sztandarowy: Michalina Kałek, Aleksandra Rainka, Wojciech Stefański pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się one od mszy świętej w intencji bohaterów polskiego podziemia w kościele pw. św. Mateusza w Opalenicy. Po nabożeństwie na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny odbyły się uroczystości patriotyczne. Na zakończenie delegacje składały wiązanki. Z naszej szkoły w delegacji były: dyrektor- Lilanna Mortka oraz Danuta Lisicka- Obst i Aldona Kucińska.
WRONIAWY- DZIEŃ SZÓSTY I OSTATNI
To co dobre szybko się kończy. Dziś po śniadaniu uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursach: plastycznym, sprawnościowym, w konkursie wiedzy o historii pałacu, „zgaduj- zgaduli”, czystości w sali. Po ostatnim pamiątkowym zdjęciu na marmurowych schodach pałacu poszliśmy po bagaże i pora była wracać do domu. Niektórym było bardzo smutno rozstawać się z Wroniawami, ponieważ zawiązały się liczne przyjaźnie. Będziemy czekać na następny wyjazd na „zieloną szkołę” do Wroniaw.
WRONIAWY – DZIEŃ PIĄTY
W ostatni dzień pobytu we Wroniawach obejrzeliśmy film profilaktyczny pt. „WWW w sieci”. Następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne dotyczące zagrożeń związanych z korzystania z Internetu. Potem udaliśmy się na krótki spacer po parku. Kiedy zjedliśmy obiad, odbyły się zajęcia świetlicowe. Mogliśmy zagrać w gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki. Niestety nadszedł czas pakowania bagażu, bo następnego dnia po śniadaniu udamy się w podróż powrotną do domu. Jednak wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na pożegnalną dyskotekę, która rozpoczęła się po kolacji. Bawiliśmy się świetnie i nikogo nie trzeba było zachęcać do tańca. Zmęczeni, ale pełni wrażeń położyliśmy się spać.
WRONIAWY – DZIEŃ CZWARTY
Dzień na wycieczce zaczął się konkursem wiedzy o historii pałacu. Po zmaganiach umysłowych rozpoczęły się Konkurencje sportowe: był tor przeszkód, skoki dodawane, rzuty woreczkami do kosza. Chętni uczniowie rozegrali na boisku mecz piłki nożnej. Na drugie śniadanie czekała na dzieci niespodzianka. Były pączki z nagrodami. Drugą niespodzianką były odwiedziny pani dyrektor też z pączkami. Po południu uczniowie wzięli udział w zgaduj- zgaduli i wspólnym śpiewaniu piosenek. Po kolacji był wieczór filmowy, oglądaliśmy film pt. „Niania Mc Phee”.
WRONIAWY – DZIEŃ TRZECI
Trzeciego dnia (22 luty 2017) pojechaliśmy do Rakoniewic. Tam zwiedziliśmy muzea: pożarnictwa i przyrodnicze. Następnie pojechaliśmy do Wolsztyna, gdzie oglądaliśmy Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski. W drodze powrotnej do Wroniaw obejrzeliśmy Muzeum Parowozowni w Wolsztynie. Po obiedzie odbyły się zajęcia muzyczne, na których dzieci uczyły się piosenki o Wroniawach oraz zmagały się w potyczkach „Jaka to melodia?” Potem uczestnicy „zielonej szkoły” wykonali swoją zakładkę do książki. Wieczór upłynął w rytmach disco.
WRONIAWY – DZIEŃ DRUGI
W drugim dniu wycieczki (21 luty 2017 rok) dzieci miały zajęcia edukacyjne: poznawały historię pałacu, elementy architektoniczne, był zwiad po pomieszczeniach pałacu. Następnie na kartkach pocztowych wypisywały pozdrowienia dla rodziców. Po obiedzie wyjechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego do Kluczewa do „Starej chaty u Kowola”. Dzieci miały okazję poznać ,,od kuchni" jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią, w jakich warunkach żyją itp. W kuźni z ogromnym zainteresowaniem dzieci obserwowały jak z kawałka metalu kowal potrafi ,,wyczarować'' podkowę. Wykutą podkowę każda klasa zabrała na pamiątkę ze sobą. Było też pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, ciepła herbata oraz smaczne rogaliki a także dzieci zobaczyły jak się przędzie wełnę, robi masło i mały okazję przejechać się traktorem. Wieczorem była zabawa muzyczna- karaoke.
WRONIAWY - DZIEŃ PIERWSZY
Dnia 20 lutego 2017 roku 34 uczniów pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst i pani Aldony Kucińskiej przyjechało do Wroniaw na „zieloną szkołę”. Przywitał nas pan dyrektor Sławomir Stephan, który przekazał informacje dotyczące czynności organizacyjnych takich jak: zakwaterowanie w pokojach, rozpakowanie bagaży, zakładanie pościeli. Na apelu powitalnym dzieci zostały zapoznane z regulaminem Domu Wczasów Dziecięcych, zasadami bezpieczeństwa, rozkładem dnia i programem pobytu. Po obiedzie graliśmy w bingo, a potem poszliśmy na zwiad po Wroniawach. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.
TEATR WIELKI W POZNANIU- „PIOTRUŚ I WILK”
W piątek 3 lutego 2017 roku 19 dzieci ze świetlicy środowiskowej pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wyjechało do Poznania do Teatru Wielkiego na spektakl muzyczny Sergiusza Prokofiewa pt. „Piotruś i wilk”. Muzyka Prokofiewa jest jednym z najlepszych wyborów na pierwsze kontakty z muzyką klasyczną. Do tego spektakl „Piotruś i Wilk” jest mistrzowsko przyjazny: utwór jest melodyjny, motywy muzyczne przyjemnie powracają, historia jest prosta, ale ciekawa i opowiedziana z humorem.
FERIE NA ŚWIETLICY
Od wtorku 31 stycznia do czwartku 2 lutego można spędzić czas w szkole grając w tenisa stołowego, gry planszowe czy wziąć udział w zajęciach plastycznych. Zajęcia prowadzi pani Danuta Lisicka- Obst od godziny 9,00 do 12,00.
W poniedziałek 30 stycznia 2017 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej z wychowawczynią panią Danutą Lisicką- Obst brali udział w Turnieju Unihokeja w Opalenicy na hali OSiR. Dziewczęta zajęły medalowe III miejsce a chłopcy IV miejsce. Zawody przebiegały w miłej atmosferze sportowej rywalizacji z zasadami fair play, przy mocnym dopingu kibiców.
FERIE NA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
piątek
30.01.2017
31.01.2017
01.02.2017
02.02.2017
03.02.2017
Wyjazd do Opalenicy na unihokej
WYNIKI VI SZKOLNEGO KONKURSU "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA" - I EDYCJA
Uczniowie z klas III- VI przez 4 miesiące ( od września 2016 do grudnia 2016) ćwiczyli systematycznie, samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela tabliczkę mnożenia. Pod koniec miesiąca rozwiązywali test składający się z 10 zadań. Test był pisany w dwóch grupach wiekowych:
RATUJEMY UCZYMY RATOWAĆ
Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” został przeprowadzony w pierwszym semestrze 2016/2017 roku w ilości 12 godzin w grudniu i styczniu w klasach I-III przez panią Danutę Lisicką -Obst i pana Jakuba Koszutę.
Tematyka zajęć w klasie I
- Bezpieczeństwo - 1 godzina
-Ocena przytomności i wzywanie pomocy- 1 godzina
- liczba odwiedzin: 1172876
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe