• ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

• Uroczystość pasowania na ucznia  to jedna z piękniejszych szkolnych uroczystości. Niezwykłej wagi wydarzenie dla młodego człowieka i pełne wzruszeń dla jego rodziców. Przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów i koleżanek odbyło się w naszej szkole 29 listopada 2021 roku.

"Bądź sobą – szukaj własnej drogi,

poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznawać.

Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny,

zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków.

Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem,

które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim.

(Janusz Korczak)

• WYCIECZKA KLAS 1-3 DO POZNANIA - PROJEKT "POZNAJ ŁAWICĘ"

• Dnia 24 listopada 2021roku uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczka do Poznania, której celem było zwiedzanie portu lotniczego Ławica w ramach projektu "Poznaj Ławicę". Dzieci zwiedzały terminal pasażerski w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym, była.„ścieżka pasażera”: wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Następnie zwiedzenie hali odlotów oraz salonu Business Executive Lounge , boarding przy wyjściu do samolotu, objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services, przejazd do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej – prezentacja z udziałem strażaków; powrót do terminalu pasażerskiego i przejście do hali przylotów części zastrzeżonej. Na koniec wycieczki było pamiątkowe zdjęcie przy pylonie Patrona lotniska.

• SP Rudniki na sportowo z okazji Święta Niepodległości

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.

Szkoła Podstawowa w Rudnikach zaprasza całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w sportowej akcji z okazji Święta Niepodległości, która polega na zbieraniu kilometrów przez uczniów dla swojej klasy podczas aktywności sportowej w dniach 11.11-14.11.2021 r. Wychowawcy także biorą udział w akcji zbierając punkty dla swoich klas, a pozostali nauczyciele dla Szkoły.Aktywność sportową uczniowie podejmują z rodzicami o dowolnej porze dnia oraz w dowolnym miejscu.Warunkiem uczestnictwa jest: rodzinna aktywność, chęć wyjścia z domu, dobry humor oraz posiadanie aplikacji sportowej lub zegarka sportowego:-)Konieczna jest aktywność na świeżym powietrzu: spacer, marszobieg, bieg, rower, dowolna aktywność sportowa...Print screen aktywności wraz ze zdjęciem uczestnika (barwy narodowe mile widziane), uczniowie przesyłają przez dziennik elektroniczny LIBRUS z dopiskiem -SP Rudniki na sportowo z okazji Święta Niepodległości.Kilometry uczniowie i nauczyciele odsyłają do 14.11.2021 r. Po otrzymaniu wszystkich kilometrów, powstanie ranking klas. Zachęcamy do zmagań sportowych.

Koordynator akcji Maciej Kwiatek

Drodzy Uczniowie. Po raz kolejny pokazaliście, że w Szkole Podstawowej w Rudnikach jest siła. Nie była dla Was straszna ani pogoda, ani izolacja, o czym świadczy osiągnięty rezultat 64 km oraz podjęte przez Was aktywności sportowe.Dziękujemy wszystkim za udział w narodowej akcji.- Maciej Kwiatek

• SERCE DLA LWOWA

•

Szkoła Podstawowa w Rudnikach już po raz trzeci, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,SERCE DLA LWOWA , której organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich oddział w Poznaniu.Forma pomocy:- wrzucenie dobrowolnej kwoty do puszek, które znajdują się w holu Szkoły,- wpłata na konto Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.Prosimy o otwarcie swoich serc poprzez wrzucanie/przesyłanie datków na rzecz Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.Zachęcamy do odwiedzin adres strony internetowej Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich www.lwowiacy.pl.Z góry dziękujemy za każdą wpłatę.

Koordynator akcji-Maciej Kwiatek

• WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO I DO KINA KLAS I-III

• Dnia 25 października 2021 roku uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Poznania do kina na film pt. "Wojna z dziadkiem" oraz do ogrodu botanicznego na zajęcia edukacyjne: 'W dziupli i pod liściem" oraz "Kiedy pani jesień gubi swoje skarby".

• ŚWIATOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• W dniach od 05.10-28.10 w ramach Światowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole trwał konkurs na rozpoznawanie postaci z baśni i bajek, tytułów baśni oraz polskich pisarzy. Uczestniczyło w nim 10 uczniów klas 1-6 i 5 z klas 7-8. Wszyscy pięknie zrealizowali zadania i dzisiaj otrzymali nagrody rzeczowe. Brawo dla nich.