We wtorek 6 czerwca 2017 roku odbyło się kolejne edukacyjne spotkanie ze sztuką – Świat Sztuki pt. „Taniec współczesny i plastyka, co do tańca przenika”. Świat sztuki to również świat tańca. Braliśmy udział w wyjątkowym spotkaniu z tańcem współczesnym. Prezenterka podkreśliła, że jednym popularnych aktualnie nurtów tanecznych jest taniec z wykorzystaniem rozmaitych tworzyw. Z naszymi gośćmi zatańczyli również papier, folia, giętkie powierzchnie lustrzane, które wprawione w ruch tworzyły niecodzienne taneczne widowisko. Na zakończenie wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim bardzo podobał się występ.
KONCERT- TANIEC WSPÓŁCZESNY I PLASTYKA, CO DO TAŃCA PRZENIKA
SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM
Dnia 6 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie z Panem Policjantem, który miał pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem w kasku na głowie, o niebezpieczeństwie w czasie wypalania traw i palenia ognisk a także kąpielach w miejscach dozwolonych. Na zakończenie spotkania życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji.
WYCIECZKA DO POZNANIA
W sobotę 10 czerwca 2017 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej i klasy 3 wyjechali pod opieką pani Danuty Lisickiej – Obst do Poznania pociągiem. Dzieci obejrzały film pt. „Smerfy- poszukiwacze zaginionej wioski” w Multikinie w Starym Browarze. W nowym, w pełni animowanym filmie dzieci poznały losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyli w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu.
Po seansie poszliśmy na Stary Rynek, gdzie braliśmy udział w atrakcjach Jarmarku Świętojańskiego. Obejrzeliśmy wioskę średniowieczną, były pokazy walk wojów, pokaz rzemiosła dawnego- kowalstwo oraz spotkanie z poznańskimi koziołkami. W licznych kramach każdy mógł kupić przeróżne pamiątki. Następnie spacerkiem poszliśmy do Mc’Donalds. W drodze powrotnej na poznański dworzec byliśmy przy Fontannie Wolności, pod poznańską operą a także przy Pomniku Ofiar Czerwca 1956 roku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
31 maja 2017 roku tradycyjnie już do Szkoły Podstawowej w Rudnikach przybyli uczniowie z 4 szkół podstawowych z gminy Opalenica wraz ze swoimi opiekunami, aby stoczyć zażarty bój z zasadami ortografii języka polskiego. Na wielu twarzach widać było lekkie zaniepokojenie, niektórzy jeszcze nerwowo powtarzali najważniejsze zasady interpunkcyjne czy przypominali sobie najtrudniejsze wyjątki ortograficzne. 14 uczestników zdecydowało się zmierzyć z dyktandem "Czar mazurskich wspomnień' walcząc o dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Nad całością czuwały pani dyrektor Lilianna Mortka i pani Aldona Kucińska - nauczyciel języka polskiego. Podobnie jak w minionych edycjach konkursu członkami komisji byli nauczyciele, którzy przybyli razem z uczniami. Wszyscy zgodnie przyznali, że poziom konkursu był wyrównany, a poprzeczkę przed reprezentantami szkół podstawowych postawiono bardzo wysoko.
Ostatecznie najlepsi okazali się:
w kategorii klas IV – Kinga Knych – I miejsceMarcjanna Dembińska – II miejsce
Nel Kaczmarek – III miejsce
w kategorii klas V – Julia Wolna – I miejsceMarta Matusiewicz-Koza – II miejsce
Julia Borowczyk – III miejsce
w kategorii klas VI – Aleksandra Rainka – I miejsceMarianna Popiół – II miejsce
Emilia Adamczak – III miejsce
III Gminny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią na Ty" zorganizowany został pod honorowym patronatem Burmistrza Opalenicy. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
XXV BIEGI OSIEDLOWE W OPALENICY
W środę, 30 maja 2017 roku na Osiedlu Centrum w Opalenicy już po raz XXV odbyły się Biegi Osiedlowe organizowane z okazji Dnia Dziecka oraz ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W tym roku szkolnym biegi odbyły się w maju, ponieważ złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać zawodów w październiku. Z naszej szkoły najlepszymi okazali się:
Ksawier Tomala z klasy 3- zajął IV miejsce
Zofia Kałek z klasy 5– zajęła V miejsce
Filip Buda z klasy 5- zajął V miejsce
GRATULACJE
WAKACJE Z BOGIEM- WYJAZD WAKACYJNY - CARITAS BUK
Wakacje z Bogiem- organizowane przez parafię Buk
Koszt 400 zł.
Poniedziałek- 26.06.
6:20- wyjazd z Buku
13:00- Krzeszków – msza św, zwiedzanie z przewodnikiem
18:00- Przesieka- zakwaterowanie
20:00- spacer nad wodospad w Przesiece
27.06- wtorek
Karpacz- wjazd na Kopę, Śnieżka, Świątynia Wang
28.06. środa -śladami polskiej komedii
- Zamek Czocha
- Muzeum Kargula i Pawlaka
29.06.- czwartek
Kowary- sztolnie- zwiedzanie z przewodnikiem
Park Miniatur
30.06- piątek
Szklarska Poręba
Szczegółowe informacje pod nr. tel. 509841848- Pani Anna Zawieja
INFORMACJA DLA RODZICÓW
W celu zapewnienia prawidłowej opieki informujemy, że przedszkole będzie czynne
w okresie wakacyjnym w godzinach
od 7:00- 15:00
z wyłączeniem 14-15 sierpnia.
Proszę o wpisanie dziecka na listę z podaniem terminu w jakim będzie uczęszczało do przedszkola do 14.06.2017 r.
KINOSZKOŁA - WYJAZD DO KINA DO BUKU NA FILM PT. „ JAK UKRAŚĆ PSA?"
Dnia 25 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką Lilianny Mortki, Danuty Lisickiej- Obst, Marii Fabijańskiej wyjechali do Buku do kina i wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła". Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: warsztatach medialnych oraz projekcji filmowej „Jak ukraść psa?”. W trakcie zajęć przybliżone zostały dzieciom treści wychowawcze: czy problemy usprawiedliwiają niewłaściwe zachowanie, które zostały zawarte w pogadance przed projekcją i w filmie.
SPOTKANIE BIBLOTECZNE- LOKOMOTYWA I INNE WIERSZE PANA TUWIMA
Dnia 18 maja 2017 roku odbyło się spotkanie biblioteczne dla uczniów klas I-III. Tematem były Dni Książki i Bibliotek. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat imienin książki, regulaminu biblioteki i organizacji księgozbiorów w bibliotece. Każdy mógł się wypowiedzieć na temat jak należy dbać o książki. Uczniowie brali udział w różnych zabawach dydaktycznych: „Pomieszane tytuły”, ‘Czy to prawda, czy też nie”, „Dokończ dalej” oraz książkowa zgaduj- zgadula. Punktem kulminacyjnym spotkania była próba bicia rekordu do księgi Guinnessa w zbiorowym czytaniu „Lokomotywy” Julianna Tuwima. Oczywiście nie zabrakło też zabawy w pociąg przy akompaniamencie akordeonu do piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Następnie uczniowie wykonywali zakładkę do książki dowolną techniką wybraną przez siebie. Na zakończenie każdy mógł wypożyczyć dla siebie książkę.
XXIX WIOSENNY RAJD STUDENCI- DZIECIOM W POZNANIU
W sobotę 20 maja 2017 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej z Rudnik pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział w XXIX Wiosennym Rajdzie „Studenci- Dzieciom” zorganizowanym przez Wydziałowe Centrum Wolontariatu „VVolontario” WSE UAM w Poznaniu. Nasza drużyna wyruszyła spod Okrąglaka ze Studentami – Przewodnikami- z Patrycją Kurek i Martą Kutnik. Do pokonania było 7 punktów, które znajdowały się w następujących miejscach: Góra Przemysła, Blubry (ul.Wroniecka), Brama Poznańska, Skwer Jasińskiego, Plac Kolegiacki, Makieta na Starym Rynku i sklep Kibica Lecha Poznań. Na każdym punkcie dzieci wykonywały zadania związane z kulturą Poznania. Podczas wędrówki uczniowie zwiedzili kawałek wspaniałego miasta i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat kultury poznańskiej. Metą Rajdu był Domu Dziecka nr 2, który znajduje się przy ulicy Pamiątkowej. Tutaj czekało na uczestników Radu czekało Jury, które dokonywało oceny drużyny pod kątem wykonania zadań, hasła, przebrania, proporczyka. Na mecie był też Piknik, w czasie którego dzieci mogły brać udział w ciekawych atrakcjach, zabawach i konkursach. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy po południu do domu.
ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY W CIEPŁE MAJOWE DNI
Wraz z nadejściem ciepłych majowych dni, zajęcia na świetlicy mogły się przenieść w plener, na zielone boisko. Przebywanie dzieci na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na ich rozwój organizmu. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami, tworzą grupy oraz rywalizują ze sobą. Każde zaangażowanie dzieci w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na ich rozwój osobowości. Uczy współdziałania w grupie, wyzwala chęć walki, pozwala na świadome przeżywanie zwycięstw i godne przyjmowanie porażek.
REKOLEKCJE- MATKA BOŻA W MOIM ŻYCIU
OD 22-24.05. 2017 R. ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W NASZEJ SZKOLE REKOLEKCJE OD GODZ:8:30- 11:15.
OD GODZ. 11:15- 13:00- ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW DOWOŻONYCH
OD 13:00- 15:00- ŚWIETLICA DLA DZIECI RODZICÓW PRACUJĄCYCH
XIX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,WIOSENNA ŁĄKA" POD PATRONATEM BURMISTRZA OPALENICY
Dnia 11 kwietnia 2017 r. roku w Szkole Podstawowej im. A. W. Niegolewskich w Rudnikach odbył się XIX Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III, pod patronatem Burmistrza Opalenicy.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
- nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół - Rudniki, Wojnowice, Opalenica, Porażyn, Dakowy Mokre
Komisja oceniała przyznając punkty od 0 do 5 za:
- właściwe przedstawienie siebie i utworu
- sposób interpretacji tekstu
- bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu
Komisja przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas I:
- I miejsce - Mikołaj Demel – SP Opalenica
- II miejsce – Marcelina Fechner- SP Rudniki
- III miejsce – Pola Kurek- ZSP Wojnowice
W kategorii klas II:
- I miejsce – Kornelia Reczek- SP Rudniki
- II miejsce – Łukasz Pietrakowski- ZSP Wojnowice
- III miejsce – Konstancja Rok- SP Opalenica
W kategorii klas III:
- I miejsce – Amelia Nowak- SP Opalenica
- II miejsce – Olga Herczak- SP Porażyn
- III miejsce – Filip Stasiński- SP Rudniki
Uczniowie prezentowali wiersze tematycznie związane z łąką- między innymi: ,,Co w trawie piszczy”,, Prośba żaby”,, Pośród mleczy”, Dni wiosenne”,,Ile kropek ma biedronka?”,,Wiosenna łąka”,, Na łące”
OBCHODY 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 3 maja 2017 roku Poczet Sztandarowy- Michalina Kałek, Aleksandra Rainka i Wojciech Stefański pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział obchodach 226 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one o godzinie 11.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Józefa w Opalenicy. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz ulicami miasta na plac Piłsudskiego w Opalenicy. Odbył się tam okolicznościowy apel i zostały złożone wiązanki pod pomnikiem. Nasza szkołę reprezentowały: Panie: Maria Fabijańska, Justyna Marcinkowska, Lidia Silska.
XIX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM "WIOSENNA ŁĄKA"
Dnia 27 kwietnia 2017 roku odbył się XIX Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem „Wiosenna łąka”. Komisja po wysłuchaniu wierszy mówionych przez uczniów przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas I
I miejsce- Marcelina Fechner
II miejsce-Agata Gałęska
W kategorii klas II
I Miejsce- Kornelia Reczek
II miejsce- Maja Dominiak
III miejsce- Magdalena Kandulska
W kategorii klas III
I miejsce- Filip Stasiński
II miejsce- Klaudia Gmerek
III Miejsce- Daria Kaczmarek
Na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole 11 kwietnia 2017 roku reprezentować będą: Marcelina Fechner, Kornelia Reczek, Filip Stasiński. Życzymy im powodzenia!
DZIEŃ ZDROWIA
Dnia 26.04.2017roku odbył się w naszej szkole ,, Dzień Zdrowia”, ponieważ dla każdego z nas największym skarbem jest zdrowie, które zależy od nas samych.
Celem uroczystości było :
- propagowanie zdrowego stylu życia,
- kształtowanie postaw nawyków higieniczno – sanitarnych i żywieniowych
- zachęcanie do aktywności ruchowej
- integracja społeczności szkolnej
Obchody rozpoczęły się przygotowaniem kolorowych kanapek przez uczniów kl. I –III i klasy V. Następnie uczniowie wspólnie spożywali zdrowe śniadanie.
Kolejnym punktem programu była inscenizacja pt. ,,Czystość to zdrowie” w wykonaniu uczniów kl. I – III a przygotowana przez panią Danutę Lisicką – Obst i Marię Fabijańską. Po przedstawieniu uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne na temat ,, Zdrowego stylu życia” przygotowane przez uczennice kl. V Julię Borowczyk i Marcelinę Pluskotę pod kierunkiem pani Pauliny Libudy. Po prezentacji nastąpił czas na aktywność ruchową przygotowaną przez panów: Dariusza Rogalskiego i Jakuba Koszutę. Wszyscy uczniowie wzięli udział w ,, Biegu na orientację” i odpowiadali w wyznaczonych punktach na pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Drużyna która zajęła I miejsce otrzymała drobne upominki. Wszyscy świetnie się bawili, a przede wszystkim było bardzo wesoło.
Miejmy nadzieję, że ten dzień był wspaniałą zapowiedzią kolejnych dni spędzonych w zdrowym stylu życia. Koordynatorem ,, Dnia Zdrowia” była pani Maria Fabijańska.
OPERON 2017 KLASY III
Dnia 25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty 2017 pt. „Ferdynand szuka parasolnika”. Na sprawdzianie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i przyrody. Po sprawdzianie dzieci wysłuchały bajki Małgorzaty Rożyńskiej pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Sprawdzian przeprowadziła wychowawczyni- pani Danuta Lisicka- Obst.
KONCERT- „KRACIASTE MARYNARY- HISTORIA ROCK AND ROLLA
We wtorek 25 kwietnia 2017 roku odbyło się kolejne edukacyjne spotkanie ze sztuką – Świat Sztuki pt. „Kraciaste marynary- historia rock and rola”. Przed uczniami i przedszkolakami wystąpiło trzech muzyków – grających na gitarze elektrycznej, gitarze elektrycznej akustycznej oraz perkusji. Dzieci zostały zapoznane z historią rock and rolla, którego to korzenie sięgają, aż do dźwięków bluesowych. Prowadząca wraz z resztą zespołu zaprezentowali utwory bluesowe, country i rock and rollowe. Dzieci z zapartym tchem słuchały pełnej wesołych rytmów muzyki oraz po nauce podstawowych kroków i ruchów rock and rollonowych wykonały wspólny taniec. Na zakończenie wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim bardzo podobał się występ.
DZIEŃ ZIEMI
21 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI , znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.
Uczniowie klasy III rozpoczęli ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei przez wychowawczynię Danutę Lisicką- Obst. Następnie wyszliśmy aby posprzątać teren naszego otoczenia.
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE- AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI
10 MAJA 2017 R. O GODZ. 17:00 W SALI WIDOWISKOWEJ NAD PRZEDSZKOLEM NR 2- W OPALENICY UL. ZAMKOWA ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA DZIECI I RODZICÓW Z PISARZEM. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie