W dniach 20-21 października 2016 roku w naszej szkole odbył się kiermasz misyjny zorganizowany przez koło wolontariatu, którego opiekunem jest pani Justyna Marcinkowska. Cały dochód wyniósł 120 zł I zostanie przekazany na konto sióstr klawerianek w Poznaniu. Dziękujemy za wsparcie i pomoc najbiedniejszym.
KIERMASZ MISYJNY
ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
Na zajęciach świetlicy środowiskowej uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności manualne, plastyczne, umysłowe, sportowe. Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych. Każdy ma możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.
JESIENNE KOMPOZYCJE
W szkole trwa konkurs na najpiękniejszy stroik jesienny, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wykonali je nasi uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem. Wśród prac znalazły się bukiety z traw, liści i jarzębiny. Są też jeże, ludziki z dyni i wiele innych. Każdy pomysł jest bardzo ciekawy. Zgromadziliśmy już bardzo dużo prac. Przepiękne jesienne kompozycje ozdabiają hol naszej szkoły. Wkrótce rozstrzygniecie konkursu, którego organizatorem jest pani Justyna Marcinkowska.
KOŁO KULINARNE "AKADEMIA MŁODEGO KUCHARZA"
W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność koło kulinarne pod opieką pani Klaudii Sierant. Uczestniczą w nim uczniowie z klas II-III. Program koła uwzględnia najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem. W czasie zajęć poruszane są także takie tematy jak: BHP w pracy, wartości odżywcze warzyw i owoców, jadłospis ucznia. Zajęcia w wesołej i swobodnej atmosferze odbywają się w każdy wtorek. W czasie dwugodzinnych zajęć uczniowie poprzez zabawę dowiadują wielu ciekawych rzeczy. Rozpoznają składniki, uczą się je ze sobą łączyć, wspólnie pracują przy tworzeniu efektu ostatecznego. Ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne podczas których uczniowie, zdobywają umiejętności przydatne im w życiu codziennym. Dzięki tym zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Najwspanialszy moment to radość ze wspólnie zrobionej potrawy.
SKANDYNAWSKIE SMAKI NA STRUNY I SMYCZKI
We wtorek 18 października 2016 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym edukacyjne spotkanie ze sztuką – Świat Sztuki pt. „Skandynawskie smaki na struny i smy(cz)ki”. Polska muzyka tradycyjna to przecież przed wszystkim skrzypce. Skąd w takim razie wzięły się w niej tuby, saksofony i trąbki? Na to muzyczne pytanie odpowiedzieli artyści: Anna Pluta i Adam Jakubowski, którzy poprowadzili dzieci śladem ciekawych historii skandynawskich. Poznaliśmy nieznane wątki muzycznej tradycji oraz żywiołowe oberki i polki na unikatowe instrumentarium: mandola, harfa, nyckelharpa (harfa klawiszowa).
DNI PAPIESKIE
We wtorek 18 października 2016 roku uczniowie klasy V z panią Justyną Marcinkowską przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego. Obok poezji i faktów z życia papieża można było usłyszeć oryginalne nagranie z 1978 roku, kiedy to kardynał Pericle Felici ogłosił wybór Karola Wojtyły- „Habemus papam”- „Mamy papieża”.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W środę 12.10.2016 w naszej szkole odbył się turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem pana Jakuba Koszuty- opiekuna samorządu Uczniowskiego- przygotowali humorystyczny turniej, w którym udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania i sprawdzali swoje umiejętności z dziedziny: szkoła, rymy, głuchy telefon, sport. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne róże.
KÓŁKO PLASTYCZNE "PLASTUŚ"
Uczniowie klas I-III na zajęciach kółka plastycznego pod opieką pani Danuty Lisickiej -Obst rozwijają twórczą inicjatywę, pomysłowość, poznają różne techniki plastyczne. Dzieci rysowały „Wakacje odbite w szkłach okularów”, robiły jesienne „Jeżyki” a także wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy jesieni”. Dzieci na zajęciach kółka plastycznego rozwijają swoje zainteresowania plastyczne w innych warunkach niż na lekcji. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy wyzwala u dzieci radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia.
RAJD ROWEROWY DO WOŹNIK
W sobotę, dnia 08.10.2016 r. odbył się rajd rowerowy do Woźnik pod opieką pana Dariusza Rogalskiego. Wyruszyliśmy z Rudnik przez Opalenicę, Urbanowo do klasztoru franciszkanów w Woźnikach. Grupa liczyła 9 uczestników z opiekunami. W Woźnikach uczestnicy zapoznali się z historią kościoła, klasztoru, wzięli udział w odmawianiu modlitwy brewiarzowej, zwiedzili kryptę i oratorium. Na koniec na grillu piekliśmy kiełbasę i skorzystaliśmy z poczęstunku u zakonników. Wróciliśmy do Rudnik ok. 17.30. Mieliśmy wiele szczęścia, ponieważ pogoda znakomicie dopisała.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
14 PAŹDZIRNIK -DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH. JEŻELI NIE MACIE PAŃSTWO MOŻLIWOŚCI ZAPEWNIENIA OPIEKI, TO PROSZĘ O ZGŁOSZENIE U WYCHOWAWCY DO CZWARTKU 13.10.2016 R.
KLASA I ROBI KANAPKI
W środę 5 października 2016 roku uczniowie klasy I rozmawiali z wychowawczynią panią Marią Fabijańską o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zajęcia były bardzo smaczne.
FUNDAJCA POMOCY HUMANITARNEJ REDEMPTORIS MISSIO – „KUP PAN SZCZOTECZKĘ”
Przez dwa tygodnie w szkole trwała zbiórka szczoteczek i past do zębów. Akcja ta była prowadzona w łączności z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania pod hasłem „Kup pan szczoteczkę”. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wspomogli potrzebujące dzieci w Afryce serdecznie dziękuje pani Justyna Marcinkowska i koło wolontariat.
DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski pod opieką pana Jakuba Koszuty zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas I-VI bawili się we wtorek 4 października 2016 roku. Wszystko udało się świetnie, było wiele zabawy i świetnej muzyki, o którą zadbali uczniowie z klasy VI.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
W dniu 3 października 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki, który przygotowała pani Justyna Marcinkowska. Uczniowie klas I-III śpiewali poznane piosenki, rozpoznawali instrumenty i kolorowali je tworząc prace plastyczne. Natomiast uczniowie klas IV-VI brali udział w Wielkim Teście Znajomości Muzyki Filmowej. Laureatem został Igor Jankowski z klasy VI. Gratulujemy!
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W dniu 3 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z Dzielnicowym panem Remigiuszem Przybyszem. Głównym tematem zajęć była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkania pan policjant przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:
- w ruchu drogowym
- w Internecie
- w kontaktach z obcymi
- podczas korzystania z telefonu komórkowego
- podczas zabawy
- w drodze do i ze szkoły.Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwości zadawania pytań panu Dzielnicowemu, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
RAJD ROWEROWY DO PORAŻYNA
W dniu 2 października 2016 roku odbył się rajd rowerowy do Porażyna pod opieką pana Dariusza Rogalskiego. W rajdzie wzięło udział 11 uczestników i 3 opiekunów. Wyruszyliśmy spod szkoły o 9.00. Około 11.00 byliśmy w Porażynie. Otrzymaliśmy nagrodę za pierwsze miejsce na mecie. Uczniowie brali udział w zawodach i konkursach. Biegali w workach, grali w chustę, rzucali kasztanami. Niektórzy zdecydowali się na miskę gorącej grochówki albo zupy pomidorowej. Na bardziej głodnych czekał jeszcze chleb ze smalcem i ogórkiem. O godzinie 12.00 wszyscy udaliśmy się na mszę polową w kaplicy w Porażynie. Później piekliśmy kiełbaski na turystycznym ognisku i o godzinie 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rudnik. Na miejscu w Rudnikach byliśmy o 16.00. W drodze towarzyszył nam piesek - Peja, krótkonogi kundelek, który biegł za nami tam i z powrotem. Pogoda wspaniale dopisała, ciepłe jesienne słońce ogrzewało nas od rana aż do późnego popołudnia.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- "GODUMY PO NASZYMU"
Dnia 29 września 2016 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie Biblioteczne” z cyklu „Godumy po naszymu” z prezentacją utworów J. Tuwima i J. Brzechwy w gwarze poznańskiej. Gościem spotkania była Pani Wanda Kałek, która jest kierownikiem Zespołu Ludowego „Rudniczoki” działającego przy WDK w Rudnikach, znana jako Karmelkowa. Pani Wanda czytała dzieciom wiersze pt; „Lokomotywa”, „Murzynek Bambo”, „Okulary”, „Spóźniony słowik” i „Leń”. Uczniowie brali udział w muzycznej zgaduj- zgaduli a także uczyli się piosenki pt. "Posłała mnie matka". Na zakończenie spotkania wykonywali ilustracji do wysłuchanych wierszy a także mieli możliwość wypożyczenia książek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
DZIEŃ CHŁOPAKA
Dnia 29 września 2016 roku dziewczyny z klas I-III złożyły życzenia kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Wręczyły własnoręcznie wykonane kartki życzeniami oraz upominki. Do życzeń dołączyły wychowawczynie. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także do wspólnej fotografii.
SPOTKANIE Z ADWOKATEM I RADCĄ PRAWNYM
W poniedziałek 19.09. 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z prawnikami, które zorganizował pan Dariusz Rogalski. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z adwokatem Martyną Pawłowską i radcą prawnym Jakubem Pawłowskim. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o kompetencjach i obszarze działania w zawodach prawniczych: sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego i notariusza. Ponadto odbyła się symulacja rozprawy sądowej z udziałem świadków, adwokata, prokuratora i składu sędziowskiego. Każdy dowiedział się o konsekwencjach łamania prawa, czynach karalnych, różnicy pomiędzy wykroczeniem i przestępstwem. Uczniowie byli żywo zainteresowani zarówno prawem, jak i funkcjonowaniem prawa w Polsce. Spotkanie trwało 60 minut. Na koniec odbyła się dyskusja i prawnicy odpowiadali na pytania uczniów.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie