Aktualności

          • Spotkanie biblioteczne w WDK - klasy 1-2

          • 21.04.2026 rok

            Dziś w filii bibliotecznej w Rudnikach odbyły się warsztaty czytelniczo-plastyczne z okazji jutrzejszego Dnia Ziemi. Na początku spotkania uczniowie klas 1 i 2 ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach poznały historię Fenka dotyczącą segregowania śmieci, następnie po lekturze odbył się quiz, którego tematem był recykling, z którym uczniowie sobie świetnie poradzili. Na zakończenie spotkania uczestnicy warsztatów wykonali przybornik na kredki i długopisy z ulubionymi postaciami z bajek.

          • „Dixieland – muzyka dla każdego"- koncert

          • 14.04.2026 rok

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawym wydarzeniu muzycznym zorganizowanym w ramach projektu „Aktywny junior i senior w gminie Opalenica” finansowanego przez UE UM Opalenica Lokalna Grupa Działania KOLD

            Spotkanie pt. „Dixieland – muzyka dla każdego” było prawdziwą muzyczną wycieczką do Ameryki Północnej. Uczestnicy mieli okazję poznać historię jazzu, jego korzenie oraz elementy, z których się wywodzi. Podczas koncertu wspomniano o takich nurtach jak gospel, country oraz blues, które miały ogromny wpływ na rozwój muzyki jazzowej.

            Nie zabrakło także prezentacji instrumentów charakterystycznych dla jazzu oraz ciekawostek o wybitnych artystach, takich jak Glenn Miller czy Frank Sinatra.

            To było inspirujące i edukacyjne wydarzenie, które pozwoliło uczniom spojrzeć na muzykę z zupełnie nowej perspektywy.

          • Niezwykłe spotkanie z pasją i naturą.

          • 12.04.2026 rok

            Nasi starsi uczniowie 9 kwietnia br. mieli wyjątkową okazję wziąć udział w profesjonalnych zajęciach dogoterapii, które poprowadzili dogoterapeuci: Marek Rogalski-Janc, Alina Rogalska i Dariusz Rogalski. Spotkanie było o tyle niezwykłe, że pan Marek to nie tylko doświadczony dogoterapeuta, ale również utytułowany maszer – zwycięzca wielu międzynarodowych zawodów psich zaprzęgów! Podczas zajęć nasi uczniowie mogli: poznać tajniki pracy z psami zaprzęgowymi, doświadczyć kojącej mocy kontaktu z czworonogami, dowiedzieć się, jak budować relację opartą na zaufaniu i dyscyplinie.To była niesamowita lekcja empatii, wytrwałości i szacunku do zwierząt. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi panu Markowi za podzielenie się swoją wiedzą i niezwykłą energią!

          • Świadomi i solidarni

          • 12.04.2026 rok

            Na początku kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Poprzez ciekawe zajęcia, warsztaty i wspólne rozmowy nasi najmłodsi uczniowie uczyli się empatii, zrozumienia oraz tego, że każdy z nas jest wyjątkowy.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwartość na drugiego człowieka. Alina Rogalska, Hanna Lisoń

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

          • 10.04.2026 rok

            Za nami eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które dziś (w piątek, 10 kwietnia br.) odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

            Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–IV, klasy V–VIII oraz klasy ponadpodstawowe. Turniej wymagał nie tylko obszernej wiedzy, ale także praktycznych umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz determinacją.

            Podczas wydarzenia wręczono dyplomy oraz ciekawe nagrody. Klasyfikacja prezentowała się następująco:

            klasy I–IV

            Błażej Kańduła,

            Wojciech Kubiaczyk,

            Robert Krystianc,

            klasy V–VIII

            Julia Pigla,

            Zuzanna Janas,

            Bartosz Rybicki,

            klasy ponadpodstawowe

            Natalia Kaczmarek,

            Piotr Wojtala,

            Julia Ławecka.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim biorącym udział w turnieju. Warto podkreślić, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się młodzi adepci z naszej gminy. Brawo!

            Wasza postawa pokazuje, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa oraz jak duży potencjał drzemie w młodym pokoleniu. Dziękujemy za Waszą pasję i chęć rozwijania tak istotnej wiedzy.

            Gratulacje dla Julki Pigli- uczennicy klasy V naszej szkoły!

            ________

          • Nadia Dybizbańska prezentuje swoją małą ojczyznę

          • 11.04.2026 rok

            W słoneczne, kwietniowe przedpołudnie Nadia przeszła śladami historii i urokli

            wych zakątków Buku. Podczas swojej wędrówki Nadia odwiedziła: plac Reszki – gdzie podziwiała pomnik upamiętniający ważne dla nas wydarzenia, synagogę – niezwykły świadek wielokulturowej przeszłości miasta, kościół św. Krzyża – zachwycający swoją drewnianą architekturą, Grobowiec Niegolewskich – miejsce pamięci o zasłużonym rodzie patronów naszej szkoły i sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej wraz z „Ogrodem Pamięci”– duchowe serce Buku. Spacer w wiosennym słońcu to idealny sposób na odkrywanie tajemnic małego wielkopolskiego miasta.

            Alina Rogalska

          • Kartki wielkanocne dla osób samotnych i chorych

          • 1.04.2026 rok

            W imieniu osób przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Opalenicy składamy serdeczne podziękowania uczniom Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach, którzy po raz kolejny przy zaangażowaniu Aliny Rogalskiej i Hanny Lisoń własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne. Kartki te wraz z życzeniami umilą czas świąt naszym pensjonariuszom

          • Śniadania wielkanocne w klasach IV-VIII

          • 1.04.2026 rok

            Dzisiejszy dzień był wyjątkowy – wspólne śniadania wielkanocne połączone z czasem refleksji podczas rekolekcji stworzyły niezwykłą, pełną ciepła atmosferę

            Uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach, dzieląc się nie tylko tradycyjnymi potrawami, ale także życzliwością i radością. Był to moment zatrzymania, rozmowy i budowania wspólnoty.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego dnia

          • Rekolekcje wielkopostne

          • 1.04.2026 rok

            W ramach szkolnych rekolekcji w dniu pierwszym kwietnia 2026 uczennice klasy 8: Rozalia Zgorzelska i Maja Jankowska poprowadziły szkolne nabożeństwo drogi krzyżowej.

          • III edycja Gminnego Konkursu Historyczno‑Regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

          • 26.03.2026 rok

            Dziś w naszej szkole odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Historyczno‑Regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

            Wydarzenie, przygotowane przez nauczycielkę historii, panią Magdalenę Puzyrewicz, ponownie połączyło edukację z emocjami rodem z teleturnieju. To właśnie taka forma sprawia, że uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę o naszym regionie, lecz także świetnie się bawią, odkrywając jego kulturę, historię i tradycje.

            Na scenie zmierzyły się drużyny z Opalenicy, Urbanowa, Rudnik, Porażyna i Wojnowic — pełne energii, zaangażowania i zdrowej rywalizacji.

            Każdy zespół zaprezentował znakomite przygotowanie, za co serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom, którzy wspierali młodych pasjonatów historii.

            Wyjątkowe podziękowania kierujemy do Burmistrza Opalenicy, Pana Pawła Jakubowskiego, za objęcie konkursu patronatem oraz okazane wsparcie.

            To był dzień pełen wiedzy, emocji i dumy z naszej małej ojczyzny. Do zobaczenia za rok.

          • Młodzież zapobiega pożarom!

          • Młodzież zapobiega pożarom!

            W dniu 21.03.2026 w Rudnikach na terenie szkoły odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej 2026 – „Młodzież Zapobiega Pożarom” – na poziomie gminnym.

            Jego celem było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

            W konkursie wzięło udział 24 uczestników w trzech grupach wiekowych najmłodsi klasy 1-4, klasy 5-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych . Zmagania odbywały się w formie teoretycznej i praktycznej.

            Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem. Jury wyłoniło zwycięzców:

            Grupa I klasy 1-4

            I miejsce – Kajetan Kleszcz, OSP Urbanowo

            II miejsce – Wojciech Kubiaczyk, OSP Łagwy

            III miejsce – Jan Marosz, OSP Łagwy

            Grupa II klasy 5-8

            I miejsce – Michalina Kraczuk, OSP Łagwy

            II miejsce – Julia Pigla, OSP Rudniki

            III miejsce – Antonina Musiał, OSP Wojnowice

            Grupa III szkoły ponadpodstawowe

            I miejsce – Piotr Wojtala, OSP Rudniki

            II miejsce – Mateusz Kawałek, OSP Wojnowice

            III miejsce – Filip Mateja, OSP Uścięcice

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Burmistrza Opalenicy Pawła Jakubowskiego.

            Konkurs przebiegł w miłej atmosferze i cieszył się dużym zainteresowaniem. Był doskonałą okazją do rozwijania pasji oraz zdrowej rywalizacji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

            OSP Rudniki

          • Zajęcia z sensoplastyki

          • 23.03.2026

            Dziś odbyły się zajęcia z sensoplastyki, realizowane w ramach projektu finansowanego z UE „Wszechstronny przedszkolak”. To był dzień pełen kolorów, faktur i dziecięcej kreatywności — dokładnie taki, jaki lubimy najbardziej.

            Tematem przewodnim była Wiosna, która coraz śmielej zagląda do naszego przedszkola. Dzieci mogły poznawać różnorodne faktury poprzez dotyk, zanurzać dłonie w chropowatych, gładkich i ziarnistych materiałach, a przy tym świetnie się bawić. Sensoplastyka to nie tylko zabawa — to także:

            rozwijanie motoryki małej,

            stymulacja zmysłów,

            wzmacnianie kreatywności i wyobraźni,

            budowanie pewności siebie,

            nauka samodzielnego eksperymentowania,

            wyciszenie i rozładowanie emocji.

            Po sensorycznych odkryciach przedszkolaki stworzyły własne instrumenty. Na zakończenie zajęć powstało piękne, wiosenne słoneczko z makaronowymi promieniami — pełne radości, kolorów i dziecięcej twórczości.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, który pokazał, jak wiele radości daje nauka przez działanie i doświadczanie. Wiosna w naszym przedszkolu rozkwita na całego

          • Spotkanie z aktorem Michałem Koterskim

          • 23.03.2026 rok

            Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z aktorem Michałem Koterskim zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod patronatem Burmistrza Opalenicy. Aktor opowiadał o problemie uzależnień, dzieląc się swoją osobistą historią. Wspominał trudne dzieciństwo, swoje zmagania, problemy i drogę, która doprowadziła go do uzależnienia. Podkreślał, jak ważne są wybory podejmowane w młodym wieku i jaki mają wpływ na dalsze życie. Zwrócił również uwagę na dużą skalę uzależnień wśród młodych ludzi, szczególnie od alkoholu i narkotyków. Spotkanie było ważną lekcją pokazującą, że życie to sztuka dokonywania odpowiednich wyborów.

          • Warsztaty malarskie

          • 22.03.2026 rok

            Za nami juz dwa spotkania na warsztatach malarskich w ramach projektu finansowanego z UE- Wsparcie Szkolnictwa Podstawowego w Gminie Opalenica.

            Na pierwszych zajeciach uczniowie, inspirując się dziełami Andy'ego Warhola, malowali martwą naturę. Kolejne spotkanie dotyczyło niezwykłych możliwości pędzla w obrazach wiosennych

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 20.03.2026 rok

            Dzień Kolorowej Skarpetki Z początkiem wiosny uczniowie zerówki, klas 1-3 wraz z Aurelią z klasy 4 obchodzili Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. To wyjątkowe święto, którego celem jest promowanie świadomości, tolerancji oraz wsparcia dla osób z trisomią 21. chromosomu.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!

          • 20.03.2026 rok

            Dzisiejszy dzień był pełen radości, śmiechu i wiosennej energii!

            Uczniowie starszych klas wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje dla młodszych kolegów – było ciekawie, kreatywnie i z dużą dawką humoru

            Nie zabrakło także emocji podczas mini playback show, gdzie nasi uczniowie pokazali swoje sceniczne talenty

            Dużo śmiechu przyniósł konkurs dla nauczycieli „Czy rozpoznasz głos swojego ucznia?” – okazało się, że wcale nie jest to takie proste!

            Tradycyjnie powitaliśmy wiosnę korowodem przez wieś i wspólnym topieniem Marzanny, żegnając zimę raz na dobre

            W szkole zrobiło się kolorowo dzięki kwiatowym przebraniom, które wprowadziły prawdziwie wiosenny klimat

            To był dzień pełen integracji, zabawy i pozytywnej energii – witaj wiosno!

          • Wycieczka do warsztatu mechaniki samochodowej

          • 19.03.2026 rok

            Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili dziś warsztat mechaniki samochodowej pana Grzegorza Czubakowskiego Podczas wizyty dzieci miały możliwość obserwowania codziennej pracy w warsztacie. Pan Grzegorz w ciekawy i przystępny sposób opowiedział o najczęściej występujących usterkach oraz zaprezentował narzędzia i urządzenia wykorzystywane w swojej pracy. Dodatkową atrakcją było obejrzenie wnętrza ambulansu oraz ciężarówki wojskowej, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, a uczniowie wrócili pełni nowych doświadczeń i wrażeń

          • Anna Dziamska została laureatką konkursu plastycznego „Wielkopolska – moja mała ojczyzna”!

          • 17.03.2026 rok

            Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica klasy 5- Anna Dziamska została laureatką konkursu plastycznego „Wielkopolska – moja mała ojczyzna”! organizowanego w ramach XXX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

            Jej praca zachwyciła jury pomysłowością, wrażliwością oraz pięknym ukazaniem lokalnego pomnika przyrody.Zwycięska praca przedstawiała ponad stuletni platan z przyszkolnego parku. Patronat konkursu objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. To wspaniały przykład, jak młodzi ludzie potrafią dostrzegać i doceniać piękno swojego regionu.

            Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy dalszego rozwijania talentu i kolejnych artystycznych osiągnięć!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach
      • 61 44 74 240
        Sekretariat- 669500172
        Nauczyciele 669500293
      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach


        64-330 Opalenica Rudniki 87
        Poland
    • Logowanie