Aktualności

          • Przedstawienie pt. „Magiczny Świat Pana Andersena”

          • Nia 16 stycznia 2026 roku dzieci z zerówki oraz uczniowie klas 1–3 miały okazję wziąć udział w wyjątkowym przedstawieniu pt. „Magiczny Świat Pana Andersena”, które odbyło się w Nowym Tomyślu. Podczas spektaklu młodzi widzowie obejrzeli trzy znane bajki Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza” oraz „Calineczkę”. Barwna scenografia, ciekawa gra aktorska i piękna muzyka sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, przenosząc się do magicznego świata baśni.

          • Koncert - Muzyczna podróż do krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zorganizowanym w ramach projektu Lokalna Grupa Działania KOLD UM Opalenica „Aktywny junior i senior w gminie Opalenica”.

            Koncert był muzyczną podróżą do krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Wystąpili: Michał Mazur, Szymon Rauchut oraz Jerzy Skrzypczak, prezentując piękną muzykę orientalną. Uczniowie mieli okazję usłyszeć melodie wiejskie, etniczne i ludowe, a także utwory z nurtu muzyki popularnej i poważnej.

            Podczas koncertu artyści grali m.in. na flecie, gitarze, dzwonkach oraz tamburynie, a dzieci poznały również niezwykłe instrumenty, takie jak handpan, sitar, hulusi oraz wietnamskie dzwonki Koshi. Orientalne brzmienia stworzyły wyjątkową atmosferę i dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń muzycznych.

          • Warsztaty z Panem Marcinem Chróstem

          •  Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach uczestniczy w zajęciach ze specjalistą z dziedziny IT i fotografii - Panem Marcinem Chróstem. Tym razem warsztaty objęły materiał dotyczący budowy własnej strony internetowej, na której uczniowie będą mieli możliwość publikacji swoich autorskich zmontowanych wcześniej materiałów foto/video. Podczas montażu video uczniowie posługują się tabletami, smartphone’ami, laptopami, kamerą oraz wykorzystują kreatywność podczas projektowania programów na drukarkę 3D. Całość sprawia, jak mówią - wiele frajdy i satysfakcji. Niebawem kolejne spotkanie z Panem Marcinem!

          • Nowe projekty KOLD dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

          • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie.

            Z radością informujemy o rozpoczęciu nowych projektów KOLD dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, które będą realizowane w naszej placówce w tym i przyszłym roku szkolnym.

            W ramach projektów dzieci będą uczestniczyć w różnorodnych, atrakcyjnych zajęciach rozwijających pasje i umiejętności, m.in.:

            robotyka,

            eksperymenty i doświadczenia, majsterkowanie

            zajęcia kulinarne,

            zajęcia kreatywne, malarstwo i rysunek,

            zajęcia logopedyczne,

            sensoplastyka,

            hodowla i uprawa roślin,

            zajęcia rozwijające logiczne myślenie,

            dogoterapia,

            wyjazdy edukacyjne na zajęcia

            nauka gry na ukulele,

            fitness i Zumba dla przedszkolaków,

            zajęcia wokalno-instrumentalne, zajęcia teatralne

            Zajęcia prowadzone będą w formie aktywnej, radosnej i dostosowanej do wieku dzieci, wspierając ich rozwój intelektualny, emocjonalny, ruchowy i artystyczny.

            Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału oraz do wspierania dzieci w odkrywaniu nowych zainteresowań i talentów.

            Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć i za przekażemy wkrótce.

          • Bajkowe czytanki "Święta z Astrid Lindgren"

          •  

            Nadia Dybizbańska w styczniu po raz kolejny wzięła udział w "Bajkowych czytankach", które organizowane przez kino Wielkopolanin we współpracy z biblioteką w Buku przedstawiły motywy świąteczne w animowanym filmie "Święta z Astrid Lindgren". Tym razem odbiorcy mogli cieszyć się prawdziwą magią Bożego Narodzenia skupioną na przyjaźni i pomaganiu a nie tylko na prezentach. Filmy i zajęcia w kinie Wielkopolanin regularnie przyciągają najmłodszych widziów i czytelników magicznym światem literatury i filmu.

            Alina Rogalska

          • Centralne obchody 107 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

          • Młodzież wraz z opiekunem SP w Rudnikach dziękują Burmistrzowi Opalenicy za możliwość udziału w wyjeździe do Warszawy na centralne obchody 107 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Mimo chłodu była to żywa lekcja historii. Uczestniczyliśmy we mszy świętej u ojców dominikanów. Następnie braliśmy udział w obchodach Święta na placu marszałka Józefa Piłsudskiego oraz złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy w kwaterze powstańców na cmentarzu na Powązkach.

          • MAGICZNY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

          • W miniony czwartek, 18 grudnia, w naszym przedszkolu zapanowała iście świąteczna atmosfera. To był dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i wspólnego świętowania! 

            Uroczystość rozpoczęliśmy od przedszkolnej Wigilii. Przy pięknie nakrytych stołach, śpiewając kolędy, poczuliśmy prawdziwą bliskość i magię nadchodzących świąt. 

            Jednak to nie był koniec atrakcji! Tuż po świątecznym poczęstunku odwiedził nas długo wyczekiwany gość – Gwiazdor!  Radość dzieci na widok worka pełnego prezentów była nie do opisania. Każdy przedszkolak miał okazję chwilę porozmawiać z gościem i odebrać swój wymarzony upominek.

            Cały dzień upłynął nam w wyjątkowo miłej i serdecznej atmosferze, która na długo zostanie w naszych sercach. 

          • WARSZTATY ŚWIATECZNE W GRUPIE 3-4 LATKÓW

          • W miniony wtorek odbyły się wyjątkowe warsztaty świąteczne z udziałem rodziców! Był to czas pełen radości, wspólnej integracji i kreatywnych zabaw, które wprowadziły nas wszystkich w magiczny nastrój nadchodzących Świąt.

            Razem wykonywaliśmy zadania świąteczne, bawiliśmy się i tworzyliśmy niezapomniane chwile w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne spędzenie tego pięknego czasu – takie spotkania budują więzi i pozostawiają w sercach wiele dobrych wspomnień.

          • Uroczyste pasowanie na ucznia klasy I

          • Dnia 27 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w sali rodziców, nauczycieli oraz uczniów 2-3 klasy, którzy z radością obserwowali jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego pierwszoklasisty.

            Pasowanie na ucznia to ważny moment, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Od tego dnia rozpoczynają oni swoją szkolną przygodę, pełną nowych wyzwań, odkryć i przyjaźni.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach
      • 61 44 74 240
        Sekretariat- 669500172
        Nauczyciele 669500293
      • Szkoła Podstawowa imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach


        64-330 Opalenica Rudniki 87
        Poland
    • Logowanie