W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Urbanowie odbył się konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkololskim.
Szkołę w Rudnikach reprezentowali: Adrian Bocian- IV miejsce- wyrożnienie , Paulina Piechocka- II miejsce i Eryk Drąg- I miejsce
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Urbanowie odbył się konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkololskim.
Szkołę w Rudnikach reprezentowali: Adrian Bocian- IV miejsce- wyrożnienie , Paulina Piechocka- II miejsce i Eryk Drąg- I miejsce
,,KIBICUJEMY NASZYM NA EURO 2012”
REGULAMIN KONKURSU
1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach
2. Tematyka prac : zdjęcia pokazujące jak kibicuje nasza gmina, wieś, miasto, rodzina- szeroko pojęta piłka nożna jako dyscyplina sportu oraz atmosfera wokół niej.
3. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Opalenica . Zdjęcia będą oceniane ze względu na twórczość oraz jakość fotograficzną.
4. Zgłaszane zdjęcia muszą być w wersji wydrukowanej lub wywołanej. Format pracy wynosić powinien maksymalnie A4, zdjęcia 10X15.
5. Jury oceniać będzie prace nie dzieląc ich na grupy tematyczne czy wiekowe.
6. Poprzez zgłoszenie, zgłaszający oświadcza, że jest autorem i wyłącznym twórcą dzieła, że nie dokonał plagiatu i dana fotografia nie narusza praw osób trzecich. Zgłaszający wysyłając zdjęcia na konkurs wyraża zgodę na nieodpłatne ich wykorzystanie przez Organizatora konkursu.
7. Termin zgłaszania zdjęć na konkurs mija 25 maja 2012 r.
8. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykl fotografii. Każde zdjęcie powinno być opisane na odwrocie: imię i nazwisko autora, szkoła, którą reprezentuje.
9. Zgłoszenia prac prosimy dokonywać w kopercie zabezpieczonej przed uszkodzeniem fotografii w sekretariacie szkoły lub przesłane na adres .Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach, Rudniki 87, 64-300 Opalenica z dopiskiem ,,konkurs fotograficzny” i z załączoną kartą zgłoszenia.
10. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury konkursu. Nagrody zostaną wręczone podczas spotkania, o którym laureaci zostaną powiadomieni.
11. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Rudnikach .
12. Prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą one zwracane.
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu.
Karta zgłoszenia do konkursu fotograficznego EURO 2012
„Kibicujemy Naszym!!! ”
1. Imię i nazwisko uczestnika konkursu: ………………………………………………………
2. Szkoła ………………………………………………………………………………………..
3. Adres:………………………………………………………………………………………..
4. telefon kontaktowy…………………………………………………………………………..
5. E-mail- ………………………………………………………………………………………..
6. Wykaz prac (tytuł i opis):
Fotografia 1:.......................................................................................................
Fotografia 2:.......................................................................................................
Jestem autorem i twórcą zdjęcia.
Zdjęcie to nie narusza praw osób trzecich.
Zezwalam na publiczne udostępnienie zdjęcia.
24.04.2012r. uczniowie pod opieką Pań- Olgi Adamczak, Justyny Marcinkowskiej i Barbary Koźlińskiej uczestniczyli w wycieczce do Puszczykowa, Rogalina i Kórnika. W Puszczykowie zwiedzili Muzeum im. Arkadego Fiedlera, poznali jego pasję i niespotykane eksponaty z egzotycznych wypraw. Atrakcja było wejście na pokład statku ,,Santa Maria", którym podróżował Krzysztof Kolumb . Ciekawość wzbudziło również wnętrze piramidy, wzorowanej na piramidzie Cheopsa .
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie pałacu w Rogalinie. Pani przewodnik przybliżyła historię rodu Raczyńskich. Uczniowie zwiedzili powozownię i muzeum malarskie. Wszyscy czekali na zwiedzanie zamku w Kórniki i poznanie Teofilii- Białej Damy. Zwiedziliśmy pokoje z oryginalnym wyposażeniem, salę zbrojową, myśliwską, podziwialiśmy wspaniała porcelanę. Pełni przeżyć, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.
Informujemy,że 2.05 i 4.05. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach świetlica czynna w godzinach od 8:00 do 13:00.
Pragniemy złożyć życzenia
zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,smacznego
jajka oraz wiosennego nastroju
w rodzinnym gronie.
Dzisiaj po raz drugi stwierdziliśmy przy szkole brak krzewów, które niedawno zostały posadzone. Sterty butelek i puszek po piwie, ślady ujeżdżania skuterami to efekt imprezy jaką urządziła sobie młodzież. . MOŻE DOROŚLI- RODZICE ZAINTERESUJĄ SIĘ CO ROBIĄ I GDZIE PRZEBYWAJĄ ICH DZIECI.
Do sprawdzianu przystąpiło 9 uczniów naszej szkoły. Wyniki poznamy w czerwcu.
25 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Rudnikach odbył się koncert pałacowy. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać utworów Ludmiły Jakubczak w wykonaniu Iwony Loranc. Piosenkarce towarzyszył muzyk i kompozytor Witold Żuromski. Piosenki „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Alabama”, „Dwie szklaneczki wina” w aranżacjach samby i bossa novy wzbudziły spory aplauz widowni, która chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania. Kolejny, letni koncert pałacowy odbędzie się przy pałacu w Niegolewie.
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Każda z klas przygotowała plakat o drużynie piłkarskiej biorącej udział w rozgrywkach Euro 2012. Zadaniem dla klas było ułożenie zabawnej rymowanki dotyczącej walki fair play i przebranie się w strój kibica .Pomysłowością wykazała się klasa I, która zrobiła makietę boiska sportowego, na której zawodnikami byli uczniowie tej klasy reprezentujący barwy Polski. Uczniowie klasy VI w dniu dzisiejszym pełnili rolę nauczycieli i prowadzili lekcje w młodszych klasach. Po odbyciu zajęć wszyscy w barwnych strojach z transparentami i flagami wyruszyli korowodem przez wieś, aby odprowadzić i utopić w Mogilnicy symbol zimy- Marzannę . Wracaliśmy do szkoły z symbolem wiosny- gaikiem maikiem. Następnie odbył się program,,Mam talent", w którym wzięli udział uczniowie poszczególnych klas prezentując tańce, piosenki, zdolności plastyczne, sztukę podbijania piłki, taniec na wrotkach i zdolności kabaretowe. Dużym zaskoczeniem były zdolności kabaretowe ucznia klasy II Wiktora Stefańskiego, który swoim występem rozbawił do łez całą widownię . Jury w składzie: Małgorzata Foremniak vel Ewa Błaszak, Anna Klińska vel- Agnieszka Chylińska i Justyna Marcinkowska vel Robert Kozyra wybrało faworytów, którzy zakwalifikowali się do finału przewidzianego na 1 czerwca 2012 r. Zwycięzcy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Po programie rozegrano mecze piłkarskie EURO 2012, w których drużyny stanowili uczniowie klas I-VI. Dzień wiosny na wesoło był okazją do wspaniałej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej.Zdjęcia można obejrzeć w albumie fotograficznym
Teatr,,Kurtyna" z Krakowa zaprezentował spektakl ,,Lustro", który poruszał szeroka problematykę. Ostrzegał przed niebezpieczeństwami wynikającymi z stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Ukazywał negatywne skutki powodowane przez picie alkoholu czy korzystanie z innych używek. W spektaklu położono nacisk na wyrobienie w młodych ludziach tak zwanych ,,zdrowych nawyków żywieniowych".Spektakl został sinansowany przez OPS w Opalenicy.
15 marca odbyły się III zajęcia w ramach projektu,,Mały Inżynier". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
8.03.2012 r. odbyły się II zajęcia z robotyki w ramach projektu ,,Mały Inżynier".Zapraszamy do odwiedzenia albumu foto.
SZKOŁA PODSTAWOWA IM.A.W. NIEGOLEWSKICH W RUDNIKACH
RUDNIKI 87, 64-330 OPALENICA, TEL/FAX 61 44 74 240
e-mail-sprudniki@opalenica.com
Historia szkoły: Budynek szkoły to dwór neoklasycystyczny wzniesiony w 1925 roku dla Tadeusza i Marii Ruczyńskich, nowych właścicieli Rudnik, którzy przejęli majątek po niemieckiej rodzinie von Beyme.
Szkoła Podstawowa w Rudnikach powstała około 1819 roku. Nauka dla polskich dzieci odbywała się wówczas w budynku zbudowanym z gliny i cegły, natomiast w budynku murowanym istniała szkoła dla niemieckich dzieci. Obie te szkoły istniały do 1918 roku. W czasie okupacji hitlerowskiej zaginęła dokumentacja i większość wyposażenia szkoły. Nauka w rudnickiej szkole rozpoczęła się 4 marca 1945 roku. Lata powojenne to okres wytężonej pracy wychowawczej, dydaktycznej i walki z analfabetyzmem. W wyniku prowadzonych prac adaptacyjnych pozyskiwano kolejne sale w rudnickim pałacu. Od 4 września 1979 roku szkoła nosi imię Andrzeja i Władysława Niegolewskich. 10 czerwca 1989 roku miało miejsce przyjęcie sztandaru. Posiadamy hymn szkoły, tarczę szkolną oraz izbę poświęconą patronom szkoły. 4.06.2009 r. miał miejsce potrójny jubileusz 190 lecie powstania szkoły, 30 lecie nadania imienia i 20 lecie przyjęcia sztandaru.
SZKOŁY DZIEŃ DZISIEJSZY
Do obwodu szkolnego należą wsie Rudniki i Niegolewo. Nauczaniem i wychowaniem zajmuje się 15 nauczycieli. Funkcję dyrektora od 1999 roku pełni Lilianna Mortka. Szkoła posiada przestronne dobrze wyposażone sale lekcyjne, salę komputerową , Bibliotekę Multimedialną , klasę wyposażona w ramach programu ,,Radosna szkoła” .Jestesmy przygotowani na przyjęcie dzieci 6 letnich do klasy I. Uczniowie korzystają z nowoczesnych technologii, posiadamy tablicę interaktywną. Szkoła posiada stronę internetową i e-dziennik. Uczymy metodami aktywizującymi stosując integrację międzyprzedmiotową. W procesie dydaktycznym wykorzystujemy techniki informacyjne, pomagamy dzieciom z trudnościami w nauce poprzez organizację zajęć wyrównawczych, zajęć terapii pedagogicznej pomoc pedagoga i logopedy. Niezbyt liczne klasy pozwalają na i zindywidualizowany proces edukacyjny i dostosowanie możliwości do indywidualnych potrzeb uczniów. W 2005 roku uzyskaliśmy tytuł ,,Szkoły z klasą” oraz ,,Szkoły z tradycją” ., a w 2006 r. certyfikat ,,Wielkopolska to my – wczoraj , dziś , jutro” Jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną uczniom i rodzicom, nikt w naszej szkole nie jest anonimowy.W 2010/2011 r. uzyskalismy tytuł ,,Szkoly bez przemocy". Uczestniczyliśmy w różnorodnych projektach edukacyjnych min. ,,Moje spotkanie z muzeum”, ,,Mały inżynier” , ,,Z Pyrkiem Bezpieczniej” projekcie Rozwiń umysł , ciało , ducha oraz projektach finansowanych w ramach EFS- ECDL- przepustką w przyszłość. Obecnie realizujemy projekt EFS,,Każdy uczeń walczy o sukces" i ,,Mały inżynier”. Uczestniczymy w akcji ,,Szklanka mleka” i ,,Owoce w szkole”, dzięki temu wszyscy uczniowie otrzymują w szkole mleko a dzieci z klas I-III owoce i warzywa . Przy szkole funkcjonuje oddział przedszkolny dysponujący 25 miejscami dla dzieci w wieku 4-6 lat, a bywa że i młodszych. Uczniowie mają możliwość rozwijania swych pasji i zdolności poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań
Dla uczniów klas I-III oferujemy: zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki, koło ekologiczno- przyrodnicze, koło sportowe i ortograficzne. Uczniowie klas IV-VI maja możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: koło polonistyczne, SKS, koło historyczne, matematyczne, ekologiczno- przyrodnicze, misyjne, turystyczne.
Corocznie organizujemy wycieczkę szkolną 3 dniową oraz wycieczki- wyjazdy jednodniowe. Współpracujemy z środowiskiem lokalnym, - biblioteką w WDK, strażą pożarną, policją, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną , Kołem Gospodyń, zespołem Rudniczoki.
Od wielu lat Radę Rodziców tworzą ludzie, którym na sercu leży dobro szkoły. Cała społeczność szkolna jest organizatorem corocznej zabawy karnawałowej, z której dochód przeznaczany jest na potrzeby szkoły. Rada Rodziców stanowi nieodzowne ogniwo działalności szkoły. Rodzice za pośrednictwem Prezydium Rady Rodziców autentycznie wspierają szkołę. Nie tylko cieszą się jej sukcesami, ale też pomagają rozwiązywać problemy. Aktywnie włączają się w proces przygotowania ważnych uroczystości. Rada Rodziców dofinansowuje szereg wyjazdów, wycieczek , w ubiegłym roku zakupiła na potrzeby szkoły tablice interaktywną , a także w 2009 r. sfinansowała część remontu elewacji szkoły.
Szkoła Podstawowa w Rudnikach łączy tradycję z nowoczesnością. W zabytkowym budynku uczeń krzewi nowe idee, propaguje nowoczesne formy nauczania. Nauczyciele w planach pracy uwzględniają treści kształcenia, cele, zadania, które wynikają ze szkolnego zestawu programów nauczania oraz przyjętego programu rozwoju szkoły, planu wychowawczego, profilaktyki, programu ścieżek edukacyjnych.
To, że szkoła jest stosunkowo nieduża uznawane jest przez rodziców i uczniów, a także nauczycieli za jej zdecydowany walor. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej znają się, nie ma tu miejsca na anonimowość i wyobcowanie. Dzieli temu bardzo łatwo jest wyeliminować patologię, agresję i wandalizm. W szkole panuje rodzinna atmosfera pogłębiana przez tradycje i święta szkolne np.: wspólne kolędowanie, wigilię szkolną , balik karnawałowy, Święto Wiosny, Święto szkoły, Dzień Sportu, Piknik Rodzinny. Reasumując można stwierdzić, że Szkoła Podstawowa w Rudnikach spełnia nie tylko cele dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, ale krzewi kulturę, oświatę, zawsze jest otwarta na przyjęcie i wdrożenie nowości edukacyjnych
Szkoła usytuowana jest na terenie XIX wiecznego parku. Posiadamy bezpieczny plac zabaw wyposażony w ramach programu rządowego ,,Radosna szkoła", boiska sportowe. Wspólnie z uczniami i rodzicami dbamy o otoczenie szkoły.
ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ SZKOŁY, BYĆ MOŻE PAŃSTWA DZIECKO CHCIAŁOBY UCZĘSZCZAĆ DO TEJ WŁAŚNIE SZKOŁY.
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 22 MARCA 2012 ROKU W GODZINACH OD 17:00- 19:00
S- PRZYJAMY WSZECHSTRONNEMU ROZWOJOWI
Z-ASPAKAJAMY POTRZEBY UCZNIÓW
K- SZTAŁCIMY WSZECHSTRONNIE
O-DPOWIADAMY ZA WŁAŚCIWĄ ORGANIZACJĘ PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA
Ł-ĄCZYMY UCZNIÓW , NAUCZYCIELI, RODZICÓW W SPOŁECZNOŚĆ DARZĄCĄ SIĘ ZAUFANIEM I SZACUNKIEM
A- KTYWNIE REALIZUJEMY PROGRAM PROFILAKTYCZNY I WYCHOWAWCZY
R-OZWIJAMY TALENTY
U-MIEJETNIE KIERUJEMY PROCESEM EDUKACJI
D-BAMY O TRADYCJĘ
N-OWOCZESNA, PRZYJAZNA SZKOŁA
I-NTERESUJACE LEKCJE
K-SZTAŁCIMY POSTAWY POSZANOWANIA I TOLERANCJI
I- WŁASNIE DLATEGO CHCEMY CHODZIĆ DO TEJ SZKOŁY!
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Panie nauczycielki otrzymaly od uczniów kwiaty, dla koleżanek chłopcy przygotowali upominki i zlożyli życzenia(. foto)
Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Opalenicy z dnia 21.02.2012 r. od dnia 1.03.2012 r. do 30.03.2012 r. ogłaszam nabór dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rudnikach . Obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są dzieci 5 i 6 letnie.
Dzieci 3-4 letnie przyjmowane są do oddziałów przedszkolnych w przypadku wolnych miejsc.
KARTY ZGŁOSZENIA DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY W GODZINACH OD 8:00- 14:00
Od 1.03.2012 r. w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu ,,Mały inzynier". Zajęcią odbywać się będą w marcu i kwietniu w czwartki od godz. 15:00- 19:00. W projekcie weźmie udział 16 uczniów klas IV-VI. Proszę rodziców o odbiór uczniów po skończonych zajęciach.
ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE
PONIEDZIAŁEK-13.02- 9:00- 11:00
WTOREK- 14.02- 9:00-11:00
CZWARTEK- 16.02.- 9:00-11:00
ŚRODA- 15.02- KOŁO MATEMATYCZ E- 9;00-11:00
CZWARTEK- 16.02- WYJAZD DO KINA KLAS III-IV
Zdjęcia z zajęć w galerii- album fotograficzny
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Bezpieczne ferie" organizowanym przez Komendę Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu. W dniu dzisiejszym Dominik Konieczny i Wiktor Stefański odebrali dyplomy za udział w konkursie. (foto)
Ferie ZIMA 2012w gminie OPALENICA
imprezy organizowane przez MGOK TAKLAMAKAN,OSiR Opalenica oraz Bibliotekę Publiczną MiG
czwartek 9 lutego
Zgłoszenia do turniejów piłki nożnej i losowanie (hala OSiR)
- godz. 14:00 – szkoły podstawowe (SP)
- godz. 14:30 – gimnazjum (Gim.)
- godz. 15:00 – szkoły ponadgimnazjalne (SPG)
niedziela 12 lutego
10:00 - TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ z udziałem KS „Promień” Opalenica – poświęcony pamięci
Andrzeja Mroczoszka (hala OSiR)
poniedziałek 13 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
10:00 - MISTRZOSTWA GMINY w UNIHOKEJU dziewcząt i chłopców – kategoria: SP (hala OSiR)
11:00 - Warsztaty fotograficzne „OD CYFRY DO ANALOGU” – dla dzieci młodzieży (TAKLAMAKAN)
13:00 -14:30 - Warsztaty plastyczne „LABIRYNTY WYOBRAŹNI” – dla dzieci (TAKLAMAKAN)
14:30 -16:00 - Warsztaty plastyczne „LABIRYNTY WYOBRAŹNI” – dla młodzieży (TAKLAMAKAN)
wtorek 14 lutego
9:00 -10:00 - „MAGICZNY TEATR BAŚNI” – iluzjonista Łukasz Podymski (PORAŻYN – SP; odjazdy autobusu:
Terespotockie – 8:20; Urbanowo - 8:25, Sielinko - 8:35, Kopanki 8:45, Porażyn Dworzec - 8:50;
odjazdy busa: Łęczyce - 8:45, Jastrzębniki - 8:50 )
10:00 - TURNIEJ UNIHOKEJA dziewcząt i chłopców – kategoria: OPEN (Gim. i SPG) – (hala OSiR)
10:00 -12:00 - Szachy bez tajemnic – zajęcia dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
11:30 -12:30 - „MAGICZNY TEATR BAŚNI” – iluzjonista Łukasz Podymski (UŚCIĘCICE – sala; odjazd autobusu
z Daków Mokrych o 11:20)
14:00 -15:00 - „MAGICZNY TEATR BAŚNI” – iluzjonista Łukasz Podymski (WOJNOWICE - sala; odjazdy autobusu:
Niegolewo - 13:35, Rudniki - 13:40, Łagwy - 13:45: Kozłowo - 13:55)
17:00 18:00 - „MAGICZNY TEATR BAŚNI” – iluzjonista Łukasz Podymski (TAKLAMAKAN)
środa 15 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla uczniów SP – klasy 3. i 4. (hala OSiR)
11:00 - Warsztaty fotograficzne „OD CYFRY DO ANALOGU” – dla dzieci młodzieży (TAKLAMAKAN)
17:00 - Klub CASHFLOW* dla młodzieży i dorosłych (TAKLAMAKAN) – zgłoszenia: Sebastian 792 06 77 87
czwartek 16 lutego
10:00 - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ dla uczniów Gim. i SPG – zespoły mieszane 2 dz.+ 4 chł.(hala OSiR)
10:00 -12:00 - Szachy bez tajemnic – zajęcia dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
17:00 -18:30 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
piątek 17 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
9:00 -11:00 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych (KOPANKI – sala)
10:00 - OTWARTY TURNIEJ KOSZYKARSKICH „3” dla dziewcząt i chłopców (hala OSiR)
11:00 -13:00 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci z rocznika 2000 i starszych oraz dla młodzieży (KOPANKI – sala)
17:00 - Klub CASHFLOW* dla młodzieży i dorosłych (TAKLAMAKAN)
niedziela 19 lutego
14:00 - HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN WIEJSKICH (hala OSiR)
16:00 - WSPOMNIEŃ CZAR – ZESZYT 4.: PIOSENKI LUDOWE - wystąpią zespoły wokalne
i wokalno-instrumentalne z gminy Opalenica oraz goście: Jacek Hałasik z Radia Merkury, Sylwia
Prętka - Galas i Romuald Jędraszak; ponadto w programie wspólne śpiewanie (TAKLAMAKAN)
poniedziałek 20 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
9:00 -11:00 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych (KOPANKI – sala)
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PN dla gimnazjalistów (r.96 i młodsi) – eliminacje (hala OSiR)
10:00 -14:00 - Warsztaty detektywistyczne dla dzieci w wieku 8-12 lat (TAKLAMAKAN)
11:00 -13:00 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci z rocznika 2000 i starszych oraz dla młodzieży (KOPANKI – sala)
17:00 - Klub CASHFLOW* dla młodzieży i dorosłych (TAKLAMAKAN)
wtorek 21 lutego
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PN dla gimnazjalistów (r.96 i młodsi) – eliminacje (hala OSiR)
10:00 -11:30 - Warsztaty plastyczne „LABIRYNTY WYOBRAŹNI” – dla dzieci (TAKLAMAKAN)
10:00 -12:00 - Szachy bez tajemnic – zajęcia dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
11:00 - Warsztaty fotograficzne „OD CYFRY DO ANALOGU” – dla dzieci młodzieży (TAKLAMAKAN)
11:30 -13:00 - Warsztaty plastyczne „LABIRYNTY WYOBRAŹNI” – dla młodzieży (TAKLAMAKAN)
17:00 - Klub CASHFLOW* dla młodzieży i dorosłych (TAKLAMAKAN)
17:00 -18:30 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
środa 22 lutego
9:00 -10:00 - „MUZYKANCI Z BREMY” – spektakl dla dzieci (PORAŻYN – SP; odjazdy autobusu: Sielinko - 8:35,
Kopanki 8:45, Porażyn Dworzec - 8:50; odjazdy busa: Łęczyce - 8:45, Jastrzębniki - 8:50 )
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla uczniów SPG (r. 93 i młodsi) – eliminacje (hala OSiR)
11:00 - Warsztaty fotograficzne „OD CYFRY DO ANALOGU” – dla dzieci młodzieży (TAKLAMAKAN)
11:30 -12:30 - „PAN TWARDOWSKI” – spektakl dla dzieci (UŚCIĘCICE – sala; odjazdy autobusu: Terespotockie - 11:05,
Urbanowo - 11:10, Dakowy Mokre - 11:20)
14:00 -15:00 - „PAN TWARDOWSKI” – spektakl dla dzieci (WOJNOWICE - sala; odjazdy autobusu: Niegolewo - 13:35,
Rudniki - 13:40, Łagwy - 13:45: Kozłowo - 13:55)
17:00 -18:00 - „MUZYKANCI Z BREMY” – spektakl dla dzieci (TAKLAMAKAN)
czwartek 23 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla uczniów SPG (r. 93 i młodsi) – eliminacje (hala OSiR)
10:00 -12:00 - Szachy bez tajemnic – zajęcia dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
17:00 -18:30 - Warsztaty BREAK-DANCE dla dzieci i młodzieży (TAKLAMAKAN)
piątek 24 lutego
9:00 -12:00 - Kolorowe ferie w mieście: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci (TAKLAMAKAN)
10:00 - OTWARTY TURNIEJ PN dla gimnazjalistów (r.96 i młodsi) – finały (hala OSiR)
12:00 - OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla uczniów SPG (r. 93 i młodsi) – finały (hala OSiR)
sobota 25 lutego
14:00 - OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY BREAK-DANCE (OSiR)
niedziela 26 lutego
12:00 - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ organizowany przez Grupę Piątkową (hala OSiR)
ponadto:
poniedziałki, wtorki, środy w godz. 11.00-13.00 – Ferie w Bibliotece (Biblioteka Publiczna MiG)
spotkania z bajką, zabawy literackie oraz literacko-plastyczne, gry i zabawy multimedialne, gry planszowe,
warsztaty plastyczne, puzzle, zabawki itp. w piątki: filmy dla dzieci
od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 – siłownia dla młodzieży (OSiR)
na wszystkie imprezy i zajęcia warsztatowe wstęp wolny
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych zmian w programie
* Cash Flow to gra stworzona przez Roberta i Kim Kiyosaki, która jest pretekstem do rozwijania własnej osobowości
i inteligencji finansowej. W życiu codziennym nie wszyscy lubią i mogą ryzykować w kwestii pieniędzy: inwestycje,
zakup nieruchomości czy akcji to dla większości z nas „czarna magia”, ponieważ szkoła uczy wielu pożytecznych
rzeczy, ale nie ma wśród nich zagadnień ze świata finansów osobistych. Gra Cash Flow – która sama w sobie jest
świetną zabawą – umożliwia nadrobienie tych zaległości, a poprzez praktykę uczymy się, jak właściwie postępować
w prawdziwym życiu. Każde spotkanie Klubu Cash Flow to jedna gra, poprzedzona krótkim wykładem samego
Roberta Kiyosaki i – chociaż można po prostu przyjść i zagrać, bez zapisywania się do Klubu – warto skorzystać
z całego cyklu 10 spotkań (spotkania będą kontynuowane po feriach, w soboty o 15:00), zapisując się do Klubu
Cash Flow. Zapisy przyjmuje Sebastian Sobieralski, tel. 792 06 77 87;
Na spotkania zapraszamy młodzież od 13. roku życia oraz osoby dorosłe.
Dnia 28 stycznia 2012 roku 23 uczniów z klas I-III pod opieką Pani Danuty Lisickiej – Obst i Pani Marii Fabijańskiej sobotni dzień spędzili w Poznaniu. Na wycieczkę wybrali się pociągiem. Byli w kinie na filmie pt: „ALVIN I WIEWIÓRKI 3”. Dzieci oglądały jak to najsłynniejsze wiewiórki świata powracają, by przeżyć niezwykłe przygody na tropikalnej bezludnej wyspie, gdzie trafiają po tym, jak przypadkowo wypadają za burtę statku, którym płyną na wakacje. Po filmie był spacer ulicami Poznania i posiłek w Mc’Donalds. (foto album)
Powered by aSc EduPage