PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE - BĄDŹ SOBĄ
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Sprzątanie świata obdyło się 16 wrzesnia w piątek. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Rudnikach wzięli udział w sprzątaniu okolicy. Każdy uczeń, nawet ten najmłodszy przyniósł rękawiczki i worek na śmieci. Nauczyciele z dziećmi klas I-III poszli sprzątać teren szkoły , wieś i park. Starsze klasy sprzatały las- bażantarię. Wszyscy zadowoleni ze swojej pracy wrócili do szkoły z przekonaniem ,że wszyscy musimy dbać o porządek.
Oliwia Najdek- kl. III
WIKTORIA LUDWICZAK LAUREATEM KONKURSU
W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie z klasy III pod opieką wychowawczyni Pani Danuty Lisickiej- Obst brali udział w Kampanii „Zachowaj Trzeźwy umysł 2011”. Laureatem konkursu tej edycji została Wiktoria Ludwiczak, która otrzymała pamiątkowy dyplom i grę multimedialną. (foto album)
ZEBRANIE RADY RODZICÓW I TRÓJEK KLASOWYCH
23.09.2011 R. O GODZ. 18:00 w SP RUDNIKI ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RADY RODZICÓW I TRÓJEK KLASOWYCH.OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
Przewodnicząca Rady Rodziców- Halina Fludra
RAJD DO KUŚLINA
Dnia 17 września uczniowie z koła turystycznego z opiekunami Justyną Marcinkowską i Olgą Adamczak brali udział w rajdzie rowerowym dla uczczenia 115 rocznicy śmierci Emilii Sczanieckiej. Meta znajdowała się w ,,Jansówce" na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie brali udział w konkursach: na projekt znaczka pocztowego, związanego z tematyka rajdu, fotograficznym- zdjęcie obiektu zabytkowego na trasie rajdu. I miejsce w tym konkursie zajęli: Jakub Kaczmarek i Sebastian Kucharski z kl. V. Oprócz tego odbyły sie konkursy: sprawnościowe, znajomości przepisów drogowych, wiedzy o życiu E. Sczanieckiej, układanie wyrazów na czas. Punktem kulminacyjnym był pokaz roty rycerskiej. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz przy krzyżu na trasie do Michorzewa, natomiast w Michorzewie odwiedzili grób Emilii Sczanieckiej. Pogoda dopisała i dobry humor też, choć nie obyło się bez problemów........ z rowerem:)
Justyna Marcinkowska
WYCIECZKA DO POZNANIA
Dnia 17 października 2011 roku grupa 16 uczniów z klas II-IV wybrała się pociągiem na wycieczkę do Poznania do Multikina w Starym Browarze na film pt: „Smerfy 3D”, który opowiada o tym jak to Smerfy uciekając przed złośliwym czarnoksiężnikiem Gargamelem, przy użyciu magicznego portalu wydostają się ze swojej wioski i lądują w samym środku nowojorskiego Central Parku. Liczące sobie niewiele ponad 19 cm wzrostu, zagubione w wielkim mieście, Smerfy muszą odnaleźć drogę do domu, zanim na ich ślad wpadnie Gargamel. Po filmie zwiedzaliśmy również Poznań, wędrowaliśmy ulicą Św. Marcina, widzieliśmy poznańskie Centrum Kultury „Zamek”, byliśmy też pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1958 roku, pod Pomnikiem Adama Mickiewicza. Dziećmi opiekowały się Panie Danuta Lisicka- Obst i Maria Fabijańska, (foto album)
72 ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ
Dnia 16 września 2011 roku o godzinie 13,00 Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem Panią Danutą Lisicką- Obst wziął udział w obchodach 72 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystości odbyły się pod tablicą Opaleniczan – ofiar zbrodni katyńskiej, znajdującej się przy Gimnazjum im. gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy. (foto album)
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
15.09.2011 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddali uczniowie klas III-VI oraz nauczyciele.
W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Eryk Drąg z klasy VI, zastępcy: Krzysztof Fludra-kl. IV i Adrian Bocian-kl. VI. Pozostali członkowie SU
Ewelina Kujawska-kl. V, Paulina Piechocka-kl. V, Marcjanna Reczek-kl. V, Anna Broncel-kl.VI, Janusz Janaszczak-kl. VI.
Opiekunem samorządu została Pani Olga Adamczak.
72 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
Dnia 1 września 2011 roku na Placu Piłsudskiego w Opalenicy odbyła się uroczystość uczczenia 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy z naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Lsickiej –Obst. Po raz pierwszy w czasie uroczystości nastąpiła zmiana warty pod pomnikiem przez uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. (foto album)
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
1 września 2011 roku odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowejim.A.W. Niegolewskich w Rudnikach. Apel szkolny poprzedziła msza święta o godzinie 9:00 w tutejszej kapliczce, na której uczniowie pierwszej klasy mieli poświęcone tornistry. Apel szkolny odbył się na placu przed szkołą. Wszyscy byli odświętnie ubrani. Na początku odśpiewano hymn państwowy, a później pani dyrektor Lilianna Mortka przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Przedstawiła też wychowawców poszczególnych klas. Na zakończenie odśpiewano hymn naszej szkoły. Po apelu wszyscy udali sie do swoich klas wraz ze swoimi nauczycielami. Wszystkich uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym czekają nowe przygody, wyzwania i doświadczenia.
Uczennica klasy III Joanna Adamczak
WSPOMNIENIA Z WAKACJI- RUDNIKI
12 LIPIEC 2011
Rudniki- czas wakacyjny można też przyjemnie spędzać na terenie naszej szkoły grając w piłkę. Po zabawach smakowały upieczone przy ognisku kiełbaski. Opiekę nad dziećmi sprawowała Pani Danuta Lisicka- Obst (foto album)
WSPOMNIENIA Z WAKACJI- SIERAKÓW
11 LIPIEC 2011
Sieraków to malowniczo położona, wśród jezior i lasów, miejscowość wypoczynkowa. Jego szczególne położenie spowodowało, że już w czasach historycznych cieszył się uznaniem ważnych osobistości.
Niewątpliwie największym skarbem sierakowskich okolic są lasy i wspaniałe jeziora. Zbiorniki wodne, będące pozostałością po epoce lodowcowej charakteryzują się dużą różnorodnością i wspaniałym położeniem. Kryta pływalnia w Sierakowie usytuowana jest w malowniczym krajobrazie leśnym nad jeziorem Jaroszewskim, w której wodnych kąpieli zażywało 12 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst. (foto album)
WSPOMNIENIA Z WAKACJI- PUSZCZYKOWO
8 LIPIEC 2011
Puszczykowo- Muzeum- Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera rozpoczęła działalność 1974 roku. Placówka mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w Puszczykowi pod Poznaniem. 30 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Lisickiej –Obst zwiedzało muzeum a także różne ciekawostki znajdujące się na jego terenie: „Piramidę”, „Tajemniczy świat Indian”, replikę legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba w skali 1:1 Santa Maria. (foto album)
WSPOMNIENIA Z WAKACJI- TORUŃ
7 LIPIEC 2011
TORUŃ- w 1997 roku toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, UNESCO od 2004 roku jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie Nationale Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie. To jedno z najstarszych miast polskich z jedną z największych atrakcji turystycznych Torunia z Planetarium im. Wł. Dziewulskiego - najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce- zwiedzało 20 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst. (foto album)
WSPOMNIENIA Z WAKACJI - GOŁUCHÓW
5 LIPIEC 2011
Gołuchów położony jest 20 km na pn-zach od Kalisza, przy trasie do Poznania. Walory turystyczne, kulturowe i przyrodnicze gminy Gołuchów są unikatowe w skali regionu a nawet kraju. Zamek, przypominający kształtem zamki znad Loary, związany był przez wieki ze znakomitymi polskimi rodami: Leszczyńskich, Działyńskich i Czartoryskich. We wnętrzu skrywa wyjątkową kolekcję waz greckich. Otoczony jest malowniczym parkiem, największym w Polsce arboretum. Ten piękny kompleks parkowo- zamkowy zwiedzało 10 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst. (foto album)
WSPOMNIENIA Z WAKACJI
28 CZERWIEC 2011
Projekt „TOPOWE LATO” to cykl jednodniodniowych półkolonii z programem profilaktycznym, podczas którego odbywał się również koncert młodych artystów z „The Pupils” i Damiana Skoczyka, połączony z warsztatami wokalnymi i tanecznymi dla dzieci. Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyło 12 dzieci pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst (foto album)
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO NIEGOLEWA
W poniedziałek 20 czerwca 2011 roku klasa trzecia z wychowawczynią panią Danutą Lisicką - Obst wybrała się na pieszą wycieczkę z przygodami do Niegolewa. Dzieci z Rudnik poznawały nieznane zakątki Niegolewa. Gdy już każdy był zmęczony z chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia Marty Golik, która ugościła nas herbatką i słodkościami. Do Rudnki wróciliśmy autobusem szkolnym. (foto album na stronie klasy)
GDY ŚWIAT ZAPACHNIE WAKACJAMI
Dzisiejsze spotkanie w bibliotece przebiegało pod hasłem, „Gdy świat zapachnie wakacjami”. Dzieci wysłuchały utworów literackich na temat wakacji. Każda klasa przygotowała wakacyjny program, który zaprezentowała na scenie „Pod akacjami”. Wszyscy chętnie śpiewali „Stokrotkę” i „Lato, lato”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smaczną i pyszną niespodziankę: były hot dogi, placek, który na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie. W rytmie wakacyjnych rytmów dzieci bawiły się na dyskotece „Pod brzozą”. Na zakończenie spotkania życzyliśmy sobie wzajemnie udanych i bezpiecznych wakacji…i ja tam byłam… doskonale się bawiłam- Danuta Lisicka- Obst (foto album)
WYPRAWKA SZKOLNA 20112
W związku z podpisaniem przez Radę Ministrów Uchwały Nr 68/2011 w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. – „Wyprawka szkolna” oraz Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników – informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2011/2012 w klasach I-III szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, a także w klasach I-III i IV-VI szkoły podstawowej, I-III gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły ponadgimnazjalnej (uczniowie słabo widzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego). Dofinansowanie mogą uzyskać uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny: - nie przekracza kwoty 351 zł netto miesięcznie (art.8 ust.1 pkt.2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej),- przekracza w/w kwotę, a w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, np. bezrobocie, sieroctwo, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzeba ochrony macierzyństwa, alkoholizm lub narkomania, itp. (art.7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej)- występuje ww. niepełnosprawność potwierdzona orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego).
Wysokość dofinansowania wynosi:
do 180 zł - dla uczniów klas I, II i III szkół podstawowych wg kryterium dochodowego, dla uczniów klas I, II, III u których występuje ww. niepełnosprawność, posiadający orzeczenie
o potrzebie kształcenia specjalnego,do 325 zł - dla uczniów klas III gimnazjów wg kryterium dochodowego, dla uczniów klas I, II, III u których występuje ww. niepełnosprawność, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
do 210 zł – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, u których występuje ww. niepełnosprawność, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
do 315 zł – dla uczniów klas zasadniczej szkoły zawodowej, u których występuje ww. niepełnosprawność, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
do 390 zł – dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych z wyłączeniem zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych, u których występuje ww. niepełnosprawność, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia,
Pomoc jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), oraz nauczyciela, pracownika socjalnego lub innych osób, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
Do wniosku należy przedstawić następujące dokumenty:
-
W przypadku rodziny korzystającej ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej - zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy o korzystaniu ze świadczeń miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
-
W przypadku rodziny niekorzystającej ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zaświadczenia potwierdzające uzyskiwane dochody, za miesiąc poprzedzający termin złożenia wniosku.
-
W uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć zamiast zaświadczeń - oświadczenie o dochodach. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego dochód w rodzinie przekracza kryterium dochodowe, a sytuacja wymaga przyznana dofinansowania zamiast zaświadczeń należy dołączyć uzasadnienie.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego należy dołączyć kopię ww. orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną,
Dyrektor szkoły po otrzymaniu środków zwraca rodzicom koszty zakupu podręczników do wysokości wartości pomocy po przedłożeniu dowodu zakupu, (faktura VAT, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników z zawartą informacją, iż opisane wydatki rozliczone zostały tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. –„Wyprawka szkolna”).
Wnioski należy składać w sekretariatach szkół, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2011/12 do dnia 9 września 2011 r. (wnioski można pobrać w szkole, do której uczęszcza dziecko).
Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować do szkół, do których uczęszczają dzieci.
Ustalam dzień 9 wrzesnia 2011 r. ostatnim dniem składania wnioskow o przyznanie pomocy finansowej uczniom na zakup podreczników na rok szkolny 2011/2012
-
XIX RAJD ,,ŚLADAMI NIEGOLEWSKICH"
W dniu 10 czerwca Szkoła Podstawowa im.A.W. Niegolewskich w Rudnikach obchodzi swoje święto. Z tej okazji odbył się XIX rajd turystyczny ,,Śladami Niegolewskich” z metą na boisku szkolnym. W rajdzie uczestniczyły szkoły podstawowe z Kopanek, Wojnowic, Buku, Opalenicy, Michorzewa oraz Liceum Ogólnokształcące z Buku. Łącznie na metę w Rudnikach przybyło 260 turystów. Trasy piesze i rowerowe przebiegały przez przepiękne zakątki ziemi opalenickiej. Turyści zwiedzili pałac w Niegolewie- gniazdo rodzinne Niegolewskich oraz izbę patronów w rudnickiej szkole. Na mecie na uczestników czekały konkurencje sprawnościowe: strzelanie z wiatrówki, rzuty do celu, rzuty do kosza, bieg z kubkiem wody, slalom sprawnościowy, skoki na skakance oraz konkurs plastyczny ,,Nasi patroni” i konkurs wiedzy o Andrzeju i Władysławie Niegolewskich. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, hot -doga, sok i lody. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali cenne nagrody. Pogoda i humory wszystkim dopisywały i integracji nie było końca. Uczestnicy zapewniali, ze za rok powrócą do Rudnik na XX jubileuszowy rajd.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie