• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Chociaż często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, to nie o strój tego dnia chodzi. To przede wszystkim święto kreatywności, zabawy i odwagi. Jego przesłaniem jest aby każdy z nas, bez względu na wiek uwierzył, że ma jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcić do jego odkrywania oraz dodać odwagi, by pokazać go światu. Nasze przedszkolaki poznały historię Vashti, dziewczynki od której wszystko się zaczęło. Tego dnia powstała ogromną kolorowanka, przepiękne "kropkowane" pracę plastyczne i zdjęcia w fotobudce.

• DĄBKI- WYCIECZKA SZKOLNA

I minęły cztery bajeczne dni w promieniach słońca późnego lata nad morzem w Dąbkach. Oprócz czasu spędzonego na plaży, grach i zabawach uczniowie wiele zwiedzili. Kołobrzeska latarnia morska, pomnik zaślubin z morzem, molo z krzyczącymi mewami, zamek książąt pomorskich w Darłowie, czy park zdrojowy w Połczynie Zdroju to tylko wybrane atrakcje turystyczne i krajoznawcze, które odwiedzili nasi uczniowie. Pod okiem opiekunów Lilianny Mortki, Danuty Lisickiej-Obst i Dariusza Rogalskiego uczniowie nabierali sił przed kolejnym nowym rokiem szkolnym. Wszystko to, mogło się wydarzyć dzięki gościnie w ośrodku Duet państwa Niegolewskich w Dąbkach. Sam szef szefów- Maciej Niegolewski zaanonsował nas jako gości spod znaku VIP. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni potomkom naszych patronów A. i Wł. Niegolewskich za wielkie serce, uwagę i troskę, którą nas otoczyli.Dziękujemy wszystkimi pracownikom ośrodka

• WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO

17 maja uczniowie klas 1, 3, 4 i 5 wraz z opiekunami udali się w podroż w czasy starożytne. Celem wyprawy było Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i jego niezwykłe zbiory. Dzieci zbudowały piramidę, wysłuchały prelekcji o starożytnym Egipcie, wykonały prace plastyczne i zwiedziły ekspozycje. Co niektórzy dla przestogi w części związanej ze średniowieczem zostali zakuci w dyby.

• POZNAŃSKA NOC MUZEÓW

Poznańska Noc Muzeów - nasz uczeń Jakub Kaczmarek podczas Nocy Muzeów został stałym uczestnikiem warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, tym razem uczestniczył w warsztatach "Archeologia na starej fotografii", ponadto zwiedził Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

Warszawa powitała uczniów szkoły w Rudnikach piękną pogodą, wspaniałymi zabytkami, wielokulturowością i świetnymi lodami. Podczas naszej wycieczki podziwialiśmy zarówno komnaty Zamku Królewskiego, obrazy Canaletta, jak i defiladowy krok przy zmianie warty obok Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i króla Zygmunta III Wazę spoglądającego na przybyszów z Rudnik łaskawym okiem, wszystkich zachwyciła panorama z tarasu na 30 pietrze Pałacu Kultury i Nauki, co niektórzy mieli ochotę wskoczyć dla ochłody do warszawskiej fontanny, jednym słowem: każdy znalazł coś dla siebie. Opiekunowie Alina i Dariusz Rogalscy dziękują uczniom za wzorowe zachowanie podczas wycieczki.

• KONKURS RECYTATORSKI- MISTRZ HUMORU

30 maja w Szkole Podstawowej w Kopankach odbył się konkurs recytatorski "Mistrz humoru i artykulacji". Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Poplewska, Nikola Poplewska (kl.I) oraz Julia Mikołajczak (kl.III). Uczennice wyrecytowały wiersze Danuty Wawiłow: "Świnka", "A jak będę dorosła...". Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrego występu!

• OPATRUNEK NA RATUNEK

Fundacja Redemptoris Missio

Dzięki akcji OPATRUNEK NA RATUNEK możemy wyposażać misyjne szpitale w niezbędne środki opatrunkowe. W Afryce są one trudno dostępne lub kiepskiej jakości Wysyłane przez nas opatrunki ratują zdrowie i życie tysięcy pacjentów

Dziękujemy wszystkim szkołom, przedszkolom oraz parafiom za organizowanie zbiórek i dostarczane nam dary. Dziękujemy prywatnym darczyńcom za wszelkie wpłaty na ten cel. Jesteście wielcy

• SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI BANKU PKO

Czy wiesz?

Że pierwsze pieniądze to kamyki i muszelki?Pierwsze monety to szekle bite przez Fenicjan i Greków w starożytności?

Pierwsze banknoty powstały w XVII w w Szwecji?

Banknoty wykonywane są ze specjalnego papieru bankowego z dodatkiem drewna i bawełny?

Dlaczego trzeba mieć trudne hasła do kont i profili? Jaka jest przyszłość pieniądza na świecie?

• Tydzień z historią

Dziś w naszej szkole zakończyliśmy uroczystym apelem z okazji święta „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja” projekt „Tydzień z historią”. Dzieci w tych dniach rozwiązywały m.in. qr kody z historyczne, a uczniowie brali udział w konkursie „Ściąga z historii”, w którym wygrała klasa V. Zrealizowaliśmy również ogólnopolski projekt „Żonkile 2023”.

• Dzień Ziemi

W szkole Podstawowej w Rudnikach realizowaliśmy projekt ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Sprzątaliśmy tereny zielone wokół szkoły oraz park.Każda z klas przygotowała kompozycję z wiosennych kwiatów. Odbyły się również warsztaty z majsterkowania, na których uczniowie klas 0-4 wykonali domki dla owadów zapylających. Dzieci z klasy 2 przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej. Włączyliśmy się w akcję #Sprzątamydla Polski.

• Wycieczka integracyjna

Ślęża to góra magiczna, góra starożytnych rzeźb, góra - samotna wyspa Sudetów - cel naszej międzyszkolnej wyprawy. W wycieczce integracyjnej wzięli udział ukraińscy i polscy uczniowie z Porażyna, Wojnowic i Rudnik. Wszystkim nam dopisała zarówno pogoda , jak i dobre humory, choć chwilami bywało trudno. Ale cóż to za wyzwanie, które nie jest okupione trudem? Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Opalenicy za udostępnienie autokaru.

Sobota 20.04.2024