PRZEDSTAWIENIE PT. KOPCIUSZEK W RAMACH SPOTKAŃ BIBLIOTECZNYCH
Dnia 5 lutego 2015 roku w naszej szkole gościła grupa teatralna "Nigdy nie jest za późno" z Domu Dziennego Pobytu dla seniorów, która pod kierunkiem Walentyny Śniegurskiej przedstawiła dzieciom z oddziału przedszkolnego a także uczniom klas I-III bajkę pt. "Kopciuszek" w stylu "Bunraku". Ten gatunek sztuki jest tradycyjną formą teatru japońskiego gdzie narrator opowiada historię, a aktorzy- lalkarze przedstawiają ją widzom. Narrator ma przed sobą pulpit z tekstem. Jest on jednocześnie: chórem głosem lalek w recitativo, narracji śpiewanej albo recytowanej, wprowadza w akcję. Aby osiągnąć zamierzony efekt teatralny, wszyscy aktorzy animujący pojedynczą lalkę muszą współpracować ze sobą. Dzieci były zachwycone obejrzanym przedstawieniem, a także tym, że sami mogli pobawić się w animację taką lalką. Uczniowie z klas I-III przygotowali dla seniorów laurki z podziękowaniami oraz program art
SZTUKOTEKA- STO LAT MŁODEJ PARZE
Dnia 4 lutego 2015 roku odbył się koncert Klubu Małego Muzyka pt. „Sto lat młodej parze”. Było jak na prawdziwym weselu. Podczas koncertu uczniowie mieli okazję poznać tradycje związane z weselem. Dzieci dowiedziały się, jak kiedyś wyglądały zaręczyny, ślub, wesele i oczepiny i przy jakiej muzyce i przyśpiewkach bawili się goście weselni. Dzieci słuchały kapeli weselnej, która składała się ze skrzypiec, akordeonu i bębna zwanego werblem. Na zakończenie były tańce przy muzyce obecnie granej na weselach. Każdy świetnie się bawił i z zainteresowaniem słuchał koncertu.
PIERWSZA GWIAZDKA
Dnia 18 grudnia 2014 roku dla dzieci z przedszkola i uczniów klas I-III odbyło się przedstawienie pt. "PIERWSZA GWIAZDKA". Aktorzy wcielili się w postacie Renifera, św. Mikołaja i Zajączka. Renifer i św. Mikołaj wyruszyli po Gwiazdkę, bo jak może odbyć się Wigilia, gdy na niebie nie świeci żadna gwiazda. Okazało się, że to Zajączek chciał zniszczyć Święta Bożego Narodzenia. Renifer i św. Mikołaj uratowali święta a Zajączkowi wybaczyli. Morał z tego przedstawienia jest taki, że nie można nikogo oceniać po jego wyglądzie a także nie można odkładać niczego na ostatnią chwilę.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Dnia 17 grudnia 2014 roku uczniowie z klas I-III uczestniczyli w SPOTKANIU BIBLIOTECZNYM pt. „Święta Bożego Narodzenia”. Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „Rodzinne świętowanie”, która opowiada o tych najprzyjemniejszych wartościach na świecie, czyli o spędzaniu czasu z tymi, którzy nas kochają i których my kochamy- czyli z naszą rodziną. Było słuchanie kolęd i wspólne ich śpiewanie. Uczniowie wykonywali kartki świąteczne a na zakończenie mogli wypożyczyć książki. Każde dziecko zostało obdarowane słodyczą.
ŚWIETLICOWA WIGILIA
Dnia 16 grudnia 2014 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej uczestniczyli w wigilii. Przy świątecznie udekorowanym stole i w blasku choinki dzieci miały okazję skosztować potraw wigilijnych takich jak: zupa grzybowa, pierogi, kapusta z grzybami, smażona ryba. Nie zabrakło też tradycyjnych pierniczków.
POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZNEGO SPĘDZENIA PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ
Dnia 16 grudnia 2014 roku uczniowie z klas I-III spotkali się z panem policjantem, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w czasie przerwy świątecznej a także o zakazie odpalania petard przez dzieci. Policjant przypomniał również o konieczności noszenia odblasków, gdy poruszamy się o zmroku w miejscu niezabudowanym.
INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE- TAJEMNICZA KSIĘGA PRZYGÓD
Dnia 15 grudnia 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III byli w Nowym Tomyślu w Ośrodku Kultury i brali udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pod tytułem „Tajemnicza Księga Przygód”. Uczniowie wspólnie z aktorami Teatru Show "odkrywali" trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód. Każda karta przedstawiała inny świat. W każdym z nich panowały inne zasady. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami uczniowie poznali podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy, istotę współdziałania w grupie oraz poznały różne techniki i efekty filmowe. Podsumowaniem interaktywnych warsztatów filmowych była projekcja zwiastuna filmu zrealizowanego podczas spotkania, w którym aktorami były dzieci posiadające "szczęśliwy bilet".
WYCIECZKA DO TORUNIA- RENIFER KOMETA, MAKROKOSMOS I ORBITARIUM
W sobotę 13 grudnia 2014 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst byli na wycieczce w Toruniu. W PLANETARIUM obejrzeli dwa filmy: „ Renifer Kometa” i „Makrokosmos”. Dzieci razem z bohaterami przemierzali gwiezdne i planetarne zakątki, poznawali konstelacje i tajemnice Kosmosu. Wyruszyli w niezwykłą podróż w czasie. Zobaczyli narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu słonecznego. Po filmie była okazja do zwiedzenia wystawy w ORBITARIUM, jest to interaktywna wystawa, której centralnym elementem jest model sondy Cassini o połowę mniejszy od oryginału pracującego na orbicie planety Saturn. Z pulpitów umieszczonych wokół sondy dzieci mogły sterować jej urządzeniami. W Sali Orbitarium znajdują się też interaktywne stanowiska: transmisja sygnału w Kosmosie, ocean chmur, atmosfery planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśn
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ- SZTUKOTEKA
Dnia 10 grudnia 2014 roku odbyło się dla przedszkola i klas I- VI kolejne spotkanie w klubie małego muzyka pt. „Poloneza czas zacząć”. Prelegent w kilku słowach przeniósł młodych widzów na dawniejszy dwór szlachecki. Nie zabrakło szyku, dostojeństwa i elegancji. Płynne, pełne gracji ruchy, podczas tańca chodzonego spodobały się bardzo uczniom. Tancerze zaprezentowali się w takich tańcach jak: „Polonez”, „Mazur”, „Polka- Mazurka”, „Polka- Galopka”. Dzieci dowiedziały się jakie są różnice między „Polonezem” a „Mazurkiem” a także miały okazję zatańczyć na scenie razem z tancerzami „Poloneza” i „Polkę- Galopkę”. Polonez zachował się też w kolędach np. „Bóg się rodzi”, która na zakończenie została zaśpiewana.
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Przerwa świąteczna rozpoczyna się 22 grudnia i trwa do 6 stycznia Jest do czas wolny od zajęć dydaktycznych. Jeśli nie macie Państwo możliwości zapewnienia dzieciom opieki, to proszę do dnia 15.12. 2014 r. o informację telefoniczną bądź osobistą celem zorganizowania w szkole opieki świetlicowej . Dzień 2.01.2015r. w pozozumieniu z rodzicami został odpracowany.
SZTUKOTEKA- INSTRUMENT W RAMIE ZAKLĘTY
W czwartek 12 listopada 2014 roku w ramach programu edukacyjnego SZTUKOTEKA, odbyło się kolejne spotkanie pt. „Instrument w ramie zaklęty”. Uczniowie przedszkola i klas I- VI słuchali utworów granych na harfie i poznawali wczesną harfę celtycką, która jest symbolem Irlandii, jest jej godłem państwowym, a jej wizerunek znajduje się na walucie Zielonej Wyspy. Harfa, która stała się wzorem dla symbolu państwowego istnieje naprawdę. Obecnie przechowywana jest w Trinity College w Dublinie. Dzieci dowiedziały się jak powstała harfa i z czego jest zbudowana. Niektórzy mieli okazję zagrać na harfie, a wszyscy uczestniczyli w quizie.
WYJAZD DO FABRYKI BOMBEK
Dnia 29 listopada 2014 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych, wspólnie z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych w Stodolsku. W trakcie pobytu, najmłodsi poznali proces ręcznej produkcji szklanych bombek o różnorodnych kształtach. Na zakończenie zwiedzania, rodzice mieli możliwość zakupu kolorowych ozdób a każdy przedszkolak otrzymał udekorowaną bombkę z imieniem.
VI SOMOSIERSKIE ANDRZEJKI W NIEGOLEWIE
Somosierskie Andrzejki w Niegolewie - Na chwałę szwoleżerów.Po raz kolejny społeczność Niegolewa, w dzień imienin Andrzeja Niegolewskiego, uczciła bohaterów spod Somosierry specjalną uroczystością - Niegolewskimi Somosierskimi Andrzejkami. Obchody te, od roku 2008 stały się uroczystością cykliczną, zapoczątkowaną w dwusetną rocznicę bitwy. Kontynuatorami Somosierskich Andrzejek stali się tradycyjnie Burmistrz Opalenicy i dyrektorzy szkół podstawowych noszących imię bohaterów Andrzeja i Władysława Niegolewskich – w Opalenicy i Rudnikach.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy w kaplicy św. Anny w Niegolewie w intencji bohaterów spod Somosierry i zmarłych z rodziny Niegolewskich, a także mieszkańców wsi pielęgnujących pamięć o sławnych przodkach. Następnie uczestnicy przeszli na miejsce, gdzie od 1874 do 1940 roku stał jedyny w Polsce pomnik poświęcony Polakom poległym w wąwo
WYJAZD DO TEATRU WIELKIEGO DO POZNANIA NA OPERĘ "JAŚ I MAŁGOSIA"
Dnia 4 grudnia 2014 roku uczniowie ze świetlicy środowiskowej pod opieką Pani Danuty Lisickiej – Obst wyjechali do Poznania do Teatru Wielkiego na operę „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka, który skomponował uroczą operę dla dzieci do powszechnie znanej baśni braci Grimm. Dla dzieci była to emocjonująca opowieść ze szczęśliwym zakończeniem. Dużym atutem przedstawienia była oprawa wizualna. Scenografka Katarzyna Nesteruk, choreografka Natalia Draganik wraz z reżyserem świateł Markiem Rydianem znakomicie stworzyli różnorodny klimat poszczególnych scen, bawili fakturami i kolorami. Realizacja z rozmachem godnym grand opera.
KLASA I OBSERWUJE PRZYRODĘ
Dnia 20 listopada 2014 roku uczniowie klasy I wybrali się do parku z lornetkami aby obserwować loty ptaków i zmieniającą się przyrodę w listopadzie, który kojarzy się nam z przedzimowym zamieraniem przyrody. W tym okresie najłatwiej spotkać mieszane stada sikor. Dzieci dowiedziały się, że w listopadzie można było w dalszym ciągu obserwować ptaki migrujące, zarówno te, które odlatują z Polski, jak i te, które przylatują tu na zimę.
ZAPROSZENIE NA PRZEDSTAWIENIE PT. WIELKI RYBAK 21 listopad 2014 rok
Przedstawienie: „Wielki Rybak”.
W najbliższy piątek 21 listopada 2014 roku o godz. 16.30 w szkole w Rudnikach odbędzie się przedstawienie pt. „Wielki Rybak”, w wykonaniu uczniów klasy VI. Natomiast powtórkę można obejrzeć 22 listopada w sobotę w kościele św. Mateusz w Opalenicy o godz 18.00. Serdecznie zapraszamy.
DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ- GMINNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ
We wtorek 19 listopada 2014 roku odbył się w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej gminny etap konkursu wiedzy religijnej w opalenickim Gimnazjum. W tym roku dotyczył znajomości 12 rozdziałów Dziejów Apostolskich. Reprezentantami naszej szkoły były uczennice: Martyna Drąg z klasy IV, Urszula Dziamska z klasy V i Faustyna Reczek z klasy VI, które otrzymały pamiątkowe dyplomy.
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE PT. ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
Dnia 20 listopada 2014 roku odbyło się SPOTKANIE BIBLIOTECZNE pt. „Andrzejkowe wróżby” dla klas I-III. Uczniowie wysłuchali informacji o tradycjach andrzejkowych, przysłów i wierszy. Magicznym zaklęciem „Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś ciebie, pozwól nam zobaczyć co pisane w niebie” rozpoczynali wróżby: lanie wosku, wróżby z butami, niespodzianka w ciastku, andrzejkowe kubeczki, andrzejkowa wróżba z butelką. Na zakończenie dzieci miały możliwość wypożyczenia książek.
PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 27 listopada 2014 roku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Andrzej i Władysława Niegolewskich w Rudnikach. Uroczystość ta, to przeżycie nie tylko dla samych dzieci ale także dla ich rodziców. Poprzedza je okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznają prawa i obowiązki ucznia, poznają szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów. Poznają Ojczyznę, jej symbole a także historię szkoły i zasługi naszych patronów Andrzeja i Władysława Niegolewskich. Pani dyrektor Lilianna Mortka odczytała akt mianowania i dokonała pasowania. Pani Donata Mnich- przewodnicząca Rady Rodziców – wręczyła pierwszakom okolicznościowe dyplomy. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Wiktor Stefański- skierował kilka ciepłych słów do swoich młodszych kolegów a uczennice z klasy III wręczyły im tarcze szkolne. Miłe upominki dzieci otrzymały również od u
- liczba odwiedzin: 1173009
Logowanie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe