Szkoła Podstawowa im.A i Wł. Niegolewskich w Rudnikach

Logowanie

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im.Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach

Aktualności

OBCHODY 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W OPALENICY
03.05.2018

Dnia 3 maja 2018 roku Poczet Sztandarowy- Aleksandra Rainka i Wojciech Stefański pod opieką Pani Danuty Lisickiej- Obst wzięli udział obchodach 227 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one o godzinie 11.30  mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Józefa w Opalenicy. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz ulicami miasta na plac Piłsudskiego w Opalenicy. Odbył się tam okolicznościowy apel i zostały złożone wiązanki pod pomnikiem. Nasza szkołę reprezentowały: Panie: Danuta Lisicka- Obst, Aldona Kucińska, Justyna Marcinkowska.

OBCHODY 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W SZKOLE
30.04.2018

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić role i znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm. Oprócz tego przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Dlatego 30.04.2018 roku uczniowie klasy VII w reżyserii pani Aldony Kucińskiej zaprezentowali krótką inscenizację pt."Spotkanie z królem", która miała upamiętnić 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dość przystępny, a nawet humorystyczny sposób nasi wychowankowie przypomnieli to ważne wydarzenie historyczne. Nie był to kolejny nudny apel, ponieważ scenka rozgrywała się w czasach współczesnych, czyli bliskich i znanych naszym dzieciom, w której w umiejętny sposób zostały wplecione informacje na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kultywowanie takich rocznic wspomaga w wychowaniu w polskości tych najmłodszych obywateli. Powinniśmy pamiętać, że "Naród, który nie zna swojej przeszłości, nie może budować przyszłości".

GMINNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM 1918-1919

Dnia 30 kwietnia 2018 roku odbył się w Urbanowie GMINNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM 1918-1919.W konkursie wzięło udział prawie 30 uczniów z 6 szkół podstawowych i 2 gimnazjów. Drugie miejsce zajęła Michalina Kałek z kl. VII (w zeszłym roku I miejsce).Bardzo dobrze naszą szkołę reprezentowali także Aleksandra Rainka i Wojciech Stefański. Gratuluję!   Cezary Nowak

WYCIECZKA DO POZNANIA DO LABORATORIUM WYOBRAŹNI
24.04.2018

We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku uczennice i uczniowie klas II- VII ze Szkoły Podstawowej im Andrzeja i Władysława Niegolewskich  w Rudnikach uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Zajęcia były prowadzone pod okiem ekspertów, którzy pomogli samodzielnie przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania. Uczniowie byli podzielenie na trzy zespoły. Na zajęciach z biologii odbyli podróż w głąb komórki. Dowiedzieli się czym jest DNA i gdzie się znajduje przeprowadzając eksperymenty w laboratorium. Interesujący był kącik łamigłówek i zagadek matematyczno – logicznych w których  każdy umysł mógł się „zaplątać”. W czasie zajęć z fizyki uczniowie zajęli się optyką, gdzie były prezentowane różne efekty związane optyką falową i oddziaływaniem światła z materią. Udział w tych zajęciach miał na celu rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnie a także zainteresować  uczniów naukami ścisłymi. Trzy godziny spędzone w Laboratorium Wyobraźni pozwoliły uczniom poczuć się jak prawdziwi odkrywcy.

DZIEŃ ZDROWIA
25.04.2018

Dnia 25.04.2018roku w Szkole Podstawowej im. A. i W. Niegolewskich w Rudnikach odbył się ,, Dzień Zdrowia” z okazji obchodzenia 07 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem ,, Zdrowie dla wszystkich’’. Obchody rozpoczęły się wykonaniem plakatów promujących zdrowy styl życia , przyrządzaniem kolorowych kanapek i wspólną degustacją. Kolejnym punktem programu był apel. Na wstępie koordynator wychowania zdrowotnego przedstawiła, krótką informację o na temat obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali inscenizację pt. ,, Spotkanie Witamin” . W dalszej części przystąpiliśmy do turnieju wiedzy o tematyce zdrowotnej. Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą z dziedziny zasad zdrowego odżywiania , higieny i pierwszej pomocy. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywali owoce. Po turnieju wiedzy  nastąpił czas na aktywność  ruchową, ponieważ ważne jest podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowia. Wszyscy świetnie się bawili i było wesoło.

Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy  uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w obchodach rocznicowych w dniu 3 maja 2018 r. o godz. 11:30 w Kościele Św.Józefa  w Opalenicy.

12:20 przemarsz na Plac Piłsudskigo i złożenie wiązanek . 

DNI WOLNE- WEEKEND MAJOWY

Dzień 30.04.2018 r. jest normalnym dniem pracy szkoły. Przerwa od 1.05. 2018 r . do 4.05.2018 r. W dniach 2.05. i 4.05. nauczyciele pełnią dyżur w godzinach od 8:30- 13:00.

IV TURNIEJ ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWCH W PIŁKĘ NOŻNĄ- III MIEJSCE
21.04.2018

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku odbył się IV Turniej Świetlic Środowiskowych w piłkę nożną na boisku „Orlika” w Opalenicy. Dzieci z Rudnik pojechały pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Rozegrano 9 dwudziestominutowych meczów, podczas których na boisku było dużo zabawy. Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali  bułeczki i wodę, która bardzo się przydała podczas kwietniowych upałów.
Zwyciężyła drużyna ze świetlicy z Wojnowic, 2 miejsce – Dakowy Mokre, 3 miejsce – Rudniki, 4 miejsce- Jastrzębniki a 5 miejsce - Opalenica.

KOLOROWY UNIWERSYTET- KIROORGANIZMY WOKÓŁ NAS ORAZ PATA I TOMATA, CZYLI SMAKOWITE PSIANKI — WYDZIAŁ BIOLOGII UAM
18.04.2018

Dnia 18 kwietnia 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pani Marii Fabijańskiej i pana Dariusza Rogalskiego  byli na zajęciach na Wydziale Biologii gdzie  mieli okazję poznać naukę przyrodniczą, jaką jest biologia. Na początek, z wykładem i mikrobach (czyli kiroorganizmach) wokół nas, wygłosił Ksawery Miętkiewicz. Dorosłym wykładowcą był dr hab. Zbigniew Celka z Zakładu Taksonomii Roślin, który opowiedział studentom o tajnikach paty i tomaty, czyli smakowitych psianek. Po zajęciach każdy kolorowy student wiedział, absolutnie wszystko, o naukowej stronie pomidorów i ziemniaków.

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia: aby w naszych sercach, rodzinach i domach zagościły radość, pokój i wielka nadzieja płynąca z odradzającego się życia. Wesołych Świąt!

photo

Niedziela 20.05.2018

liczba odwiedzin: 796545