Szkoła Podstawowa im.A i Wł. Niegolewskich w Rudnikach

Logowanie

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im.Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach

Aktualności

List Minister Edukacji do rodziców

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-minister-anny-zalewskiej-i-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-szczepien-ochronnych-dzieci

 

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OPALENICY
11.11.2018

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej mszy św. wziął udział Poczet Sztandarowy: Aleksandra Rainka, Wojciech Stefański, Michalina Kałek pod opieką pani Danuty Lisickiej- Obst. Po mszy św. był przemarsz na „Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny”. Delegacja z naszej szkoły: Aleksandra Guderian – Lossy, Olga Kachel, Jakub Koszuta-  złożyła pod pomnikiem wiązankę.

PROJEKT - MAŁY MEDYK
31.10.2018

Dnia 31 października 2018 roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły- studentów Polskiej Akademii Dzieci przy Uniwersytecie Medycznym im. ­Karola Marcinkowskiego w Poznaniu   pod opieką Danuty Lisickiej- Obst i Haliny Fludry wzięli udział  w wykładach Małego Medyka. Wykład inaugurujący rok akademicki miały uczennice ze ZSP w Wojnowicach pt. „ Magiczna medycyna w Harrym Potterze”. Natomiast dorosłym wykładowcą był pan Jacek Jarosz, ratownik medyczny i promotor zdrowia, wprowadził słuchaczy w świat misji medycznych, który w latach 2014-2015 jako wolontariusz Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio pracował w regionie Menabe na Madagaskarze. Zaapelował do uczniów- studentów o wsparcie Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio  i zorganizowanie w szkole zbiórki opatrunków i przywiezienie ich na następne zajęcia Małego Medyka.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLASY 1 W BIBLIOTECE W WDK W RUDNIKACH
25.10.2018

W czwartek 25 października 2018 roku w bibliotece w WDK w Rudnikach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów z klasy I, którego głównym celem było nabycie umiejętności korzystania z biblioteki i jej zbiorów. Uczniowie wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką- Obst i nauczycielem wspomagającym Klaudią Sierant wprowadzili zebranych gości, rodziców  w zaczarowany świat bajek prezentując przygotowane  przedstawienie. Następnie bibliotekarz Stefan Dziamski dokonał pasowania i wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy wraz z prośbą książki oraz ciekawe zakładki do książek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Bibliotekarz pogratulował wszystkim uczniom i życzył wspaniałych przygód w świecie książki.

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNO- PRZYRODNICZY I KONKURS PLASTYCZNY KLAS I-III W PORAŻYNIE
24.10.2018

W środę 24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Porażynie odbył się Gminny konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy oraz konkurs plastyczny dla klas I-III.  Celem konkursu jest rozwijanie  zainteresowań przyrodniczych oraz propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

PROJEKT „KROKUS”
19.10.2018

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Krokus” realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. W ramach projektu uczniowie posadzili ponad 150 sadzonek żółtych krokusów. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości m.in. dzieci polskich czy romskich, zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać aż na wiosnę zakwitną krokusy.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
19.10.2018

Dnia 19 października 2018 roku uczniowie z klasy I  wraz z wychowawczynią Danutą Lisicką –Obst zorganizowali w klasie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który był podsumowaniem 21-dniowego zbierania naklejek w mini-albumie za codzienne co najmniej 10 – minutowe głośne czytanie w domu i potwierdzone podpisem rodzica.  Zaproszeni zostali wszyscy Rodzice uczniów z klasy I a także przyjaciele i pracownicy szkoły, którzy czytali opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, której bohaterami są: sowa Zosia, jeż Jerzyk, bóbr Borys, lis Lucek, zajęczyca Zuzia, oraz ryś Rysio. W radosne przygody Gangu Słodziaków wprowadziła wszystkich wychowawczyni pani Danuta Lisicka- Obst, następnie czytała uczennica z klasy I Rozalia Zgorzelska, logopeda – pan Maciej Kwiatek, mama ucznia z klasy I- pani Natalia Kucz, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach a także kierownik zespołu „Rudniczoki” w ludowym stroju – Pan Stefan Dziamski, członkini zespołu „Rudniczoki” w ludowym stroju i pracownik szkoły- pani Barbara Koźlińska oraz pani Halina Fludra, uczennica klasy z VI- Marcjanna Dembińska oraz nauczycielka pani Klaudia Sierant. Bardzo dziękuję wszystkim którzy przybyli na zaproszenie i poświęcili swój czas, aby rozwijać wśród najmłodszych prawdziwą pasję czytania.

SUKCES MARCELINY
16.10.2018

Mam zaszczyt poinformować, że uczennica klasy VII Marcelina Pluskota otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt."Tam i z powrotem". Zadaniem było malarskie przedstawienie wyjątkowości przyrody afrykańskiej. Gratulujemy Marcelinie i życzymy dalszych sukcesów!!!

DZIEŃ PAPIESKI
16.10.2018

Dzis w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku, Dzien Papieski. Uczniowie klas 0-V brali udział w konkursie plastycznym "Św. Jan Paweł II". Wyróżnienie otrzymali uczniowie:
Rozalia Pluskota (0), Wiktor Żybura (0), Rozalia Zgorzelska (I), Miłosz Wieczorek (I), Dominik Hawryluk (III), Adam Zajdel(III), Agata Leśniak (IV), Amelia Zellner (IV), Małgorzata Adamczak (V), Patryk Ranke (V).
Uczniowie klas VI-VIII brali udzial w Wielkim Teście o Janie Pawle II ( w aplikacji KAHOOT). 
Zwycięskie pary to kl. VI -Wiktor Jasiński i Mikołaj Araszkiewicz, kl. VII- Marcelina Pluskota i Julia Kucz, Kl.VIII- Aleksandra Rainka i Martyna Drąg. Wszystkim gratulujemy!!!
Justyna Masrcinkowska

OPATRUNEK NA RATUNEK

Kto chciałby pomóc chorym w Afryce i krajach misyjnych, może przynieśc do szkoły artykuły opatrunkowe: bandaże, plastry, strzykawki, igły, rękawiczki jednorazowe. Fundacja Redemptoris Missio organizuje kolejną edycję "Opatrunku na ratunek". Afrykańskim szpitalom brakuje środków opatrunkowych, a zapotrzebowanie jest ogromne. Możemy komuś ulżyć w cierpieniu i do tej pomocy wszystkich zachęcam!. Zbiórka trwać będzie do 25 października.

photo

Poniedziałek 19.11.2018

liczba odwiedzin: 824697