Szkoła Podstawowa im.A i Wł. Niegolewskich w Rudnikach

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im.Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach

SPOTKANIE Z IRENĄ KOŹMIŃSKĄ

16 marca o godz. 16:30 w auli kulturalno-rozrywkowej przy ul. Zamkowej 3a rozpocznie się spotkanie z prezes fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Temat wykładu: Czytanie jako sztuka przetrwania.

Będzie ono skierowane dla rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Prosiłbym o rozpromowanie tego wydarzenia w Państwa placówkach, a także serdecznie zapraszam na nie nauczycieli z instytucji, które są naszymi partnerami w projekcie "Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!

FERIE W SZKOLE

Zajęcia na świetlicy środowiskowej w pierwszym tygodniu ferii  codziennie od godziny 9,00 do 12,00. Tenis, gry planszowe, puzzle, zajęcia plastycznie. Zapraszam Danuta Lisicka- Obst

KOLOROWY UNIWERSYTET- PIANINO, SKOKI NARCIARSKIE I MNEMOTECHNIKA — BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA
08.02.2018

Dnia 8 lutego 2018 roku grupa studentów Kolorowego Uniwersytetu pod opieką pań:  Lilianny Mortki, Danuty Lisickiej- Obst i Katarzyny Borowczyk byli na zajęciach w Collegium Minus. Dr hab. Rafał Wójcik z Biblioteki Uniwersyteckiej przeniósł studentów w świat mnemotechniki — czym jest, skąd sie wzięła, na czym polega, dlaczego jest tak istotna w procesie przyswajania wiedzy. Były to również pierwsze zajęcia, na których wystąpili młodzi wykładowcy: Joanna Sikora, Gaja Michalska, Antonina Tatarynowicz (SP nr 2 Czarnków) opowiedziały o pianinie oraz z naszej szkoły Julka Borowczyk w profesjonalny sposób zaprezentowała temat dotyczący skoków narciarskich.

POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE
08.02.2018

W czwartek, 8 lutego, Karol Piotrzkiewicz, kierownik biblioteki w CKiB w Opalenicy, przeprowadził dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram).

Już bardzo młodzi uczniowie posiadają konta na portalach społecznościowych i tym samym są bardzo dużą grupą internautów, zapominając jednocześnie, że to, co publikujemy w sieci, bardzo często przekłada się na to, jak nas odbierają inni. Podczas pogadanki podjęto tematykę wizerunku w sieci, omówiono, co zrobić, gdy ktoś bez naszej zgody publikuje nasze zdjęcie, poruszono kwestię złośliwych i krzywdzących komentarzy, a także wskazano, dlaczego nie warto mieć przesadnie dużej liczby znajomych na portalach społecznościowych.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWO- KARNAWAŁOWA
07.02.2018

Dnia 7 lutego 2018 roku  w godzinach 1700 – 1900 odbyła się dyskoteka walentynkowo- karnawałowa dla klas II-VII. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. W tym roku po raz pierwszy uczniowie mogli bawić się z DJ, który poprzez muzykę zachęcał do zabawy i tańca. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.

HAPPENING- MUZYCZNA RADOŚĆ

W ramach projektu uczniowie klasy VII przygotowali happening pt:" Muzyczna radość". Zaakcentowali swoim strojem (wykorzystując szary papier) prezentowany tanecznie utwór od średniowiecza po współczesność. Całość koordynował nauczyciel plastyki Justyna Marcinkowska

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU

Harmonogram zajęć w ramach projektu

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY I

Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_klas_pierwszych.pdf

Zarzadzenie_terminy_rekrutacji_do_przedszkoli.pdf

Dokumenty klasa I

ZGLOSZENIE_DO_KLASY_I.doc

SCOTTIE GO!
25.01.2018

Dnia 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III gościli  panią Aleksandrę Gurelian – Lossy na zaproszenie pani Danuty Lisickiej – Obst. Pani Aleksandra pokazała i wytłumaczyła jak można bawić się grą edukacyjną z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! Za pomocą kartonowych klocków uczniowie sterowali bohaterem gry- Scottiem- oraz wybranymi postaciami i obiektami w grze. Scottie Go jest grą edukacyjną która doskonali umiejętności analitycznego działania i logicznego myślenia, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwija intuicję algorytmiczną a także uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka.

CZYTAJ ! SŁUCHAJ ! OPOWIADAJ !

REGULAMIN_KONKURSU_NA_OPALENICKa_KSIaZECZKE_RODZINNa.docx

Rusza akcja: CZYTAJ! SŁUCHAJ! OPOWIADAJ!

Sobota 24.02.2018