Szkoła Podstawowa im.A i Wł. Niegolewskich w Rudnikach

Logowanie

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im.Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach

Aktualności

PROGRAM ,,DOBRY START"

http://ko.poznan.pl/wydarzenia/2018/06/rusza-rzadowy-program-dobry-start/

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W PIĄTEK 22 CZERWCA 2018 R. O GODZINIE 8:30.

ODWÓZ GODZINA 9:30. 

WYCIECZKA DO WARSZAWY
20.06.2018

Dnia 17 czerwca 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 37 osób: 34 uczniów z klas III-VII oraz wychowawcy: Lilianna Mortka, Aldona Kucińska i Danuta Lisicka- Obst. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykle ważnego dla niektórych uczestników wycieczki obiektu- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto. Tam podziwiliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Barbakan, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień wycieczki zaczął się od wizyty w sejmie. Po przejściu rutynowej kontroli spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadziła nas po Gmachu Parlamentu i przekazała najważniejsze o nim wiadomości i ciekawostki. Następnie pojechaliśmy na lotnisko Okęcie, gdzie z punktu widokowego oglądaliśmy lądujące i startujące samoloty. Ciekawym doświadczeniem była wizyta  w Złotych Tarasach i przejazd metrem. Potem pojechaliśmy na Powązki Cywilne i Wojskowe- najpiękniejszą i najstarszą nekropolię Warszawy. Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Spędziliśmy go w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie tarasów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z jego pięknymi ogrodami. Z mostków i tarasu widokowego podziwialiśmy  jedną z najciekawszych panoram Warszawy, Most Świętokrzyski i Wisłę. Przez  szklany dach zajrzeliśmy z góry do wnętrza Biblioteki.  Było to ostatni punkt naszej wycieczki, na której przez cały czas panowała miła atmosfera i prawdziwa, wakacyjna pogoda. Był to czas ciekawie spędzony. Uczniowie poznali wiele nowych miejsc i zabytków, o których wcześniej słyszeli jedynie w mediach czy znali ze szkolnych podręczników.

ROGRAM EDUKACYJNY- RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
12.06.2018

Uczniowie z klas II-III w czerwcu pod kierunkiem Pani Danuty Lisickiej – Obst i Marii Fabijańskiej  uczestniczyli w zajęciach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony przez Fundację WOŚP polega na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem jest ukształtowanie postawy, w której osoba ucząca się będzie zdecydowana zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osobą poszkodowaną. Omówiony został łańcuch przeżycia. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające łańcuch przeżycia. Oglądały film rysunkowy „Doktor Kręciołek” a także pracowały z podręcznikiem – każde dziecko zapoznawało się wcześniej w czasie zajęć z kolejnymi stronami książki „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”. Dzieci ćwiczyły cały schemat podstawowych czynności ratujących życie- cały schemat. Zajęcia utrwalające cały schemat uczniowie z klasy III pokazali uczniom z klasy II zapraszając ich na zajęcia. Dzieci są dumne z nabytych umiejętności ratowania życia i chętnie pokazują je innym.

XX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,POEZJA DZIECIĘCA W WIERSZACH POLSKICH POETEK: DANUTY WAWIŁOW, DOROTY GELLNER I WANDY CHOTOMSKIEJ" POD PATRONATEM BURMISTRZA OPALENICY
14.06.2018

Dnia 14 czerwca 2018 r. roku w Szkole Podstawowej im. A. W. Niegolewskich  w Rudnikach odbył się XX Gminny Konkurs Recytatorski klas I – IV, pod patronatem Burmistrza Opalenicy. W konkursie pod hasłem „Poezja dziecięca w wierszach polskich poetek: Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Wandy Chotomskiej” udział wzięło 15 uczniów z 5 szkół: Urbanowo, Porażyn, Wojnowice, Kopanki, Rudniki, Opalenica.

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI
07.06.2018

Dnia 7 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz przedstawienia. Dyrektor Lilianna Mortka powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim kochanym Rodzicom poprzez występy artystyczne. Uczniowie kl. II– III wystąpili w przedstawieniu, które składało się z czterech scenek przygotowanych przez panią Marię Fabiajńską i Danutę Lisicką- Obst. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami przygotowanymi przez panią Joannę Majewską. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej, ciepłej atmosferze.

KOLOROWY UNIWERSYTET- ABSOLUTORIUM
06.06.2018

Dnia 6 czerwca 2018 roku w bardzo uroczystym stylu została zakończona VII edycja Kolorowego Uniwersytetu, w której  z naszej szkoły brała udział 17- osobowa grupa uczniów pod opieką Lilianny Mortki i Danuty Lisickiej - Obst. W roku akademickim 2017/2018 było 390 absolwentów z całej Wielkopolski. Gratulujemy tegorocznym, kolorowym absolwentom i mamy nadzieję, że za kilka lat powrócą w mury UAM jako dorośli studenci.

Harmonogram wycieczki do Warszawy-17-19.06.2018 r.

WARSZAWA 17-19.06.2018

DZIEŃ DZIECKA W LABORATORIUM WYOBRAŹNI NA WYSTAWIE CZERWONEJ
01.06.2018

W piątek 1 czerwca 2018 roku studenci Kolorowego Uniwersytetu ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach pod opieką Danuty Lisickiej- Obst i Marii Fabijańskiej uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo- Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Zajęcia były prowadzone pod okiem ekspertów, którzy pomogli samodzielnie przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania. Dzieci uczestniczyły w:

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
30.05.2018

Już po raz czwarty gościnne mury Szkoły Podstawowej w Rudnikach przyjęły uczniów szkół podstawowych z gminy Opalenica na Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zmagania konkursowe dla uczniów klas V - VII odbyły się 30 maja 2018 roku. Do walki o tytuł Mistrza Ortografii przystąpiło 15 osób z 5 placówek opalenickiej gminy, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji w klasowych i szkolnych etapach. Uczestnicy pisali dyktando pt. "Marzenia żabki" opracowane przez polonistkę Aldonę Kucińską. Oczekiwanie na wyniki umilił gościom słodki poczęstunek. Komisja konkursowa złożona z przybyłych wraz z uczniami nauczycieli polonistów ogłosiła wyniki w poszczególnych kategoriach:

photo

Czwartek 16.08.2018

liczba odwiedzin: 807080